Sigaranın Zararları İle İlgili Hikaye Kısa

Bir insan için bu dünyadaki en önemli değer sağlık olmasına rağmen insanların birçoğu sağlıklarına zarar veren bazı kötü alışkanlıklar edinirler. Bu alışkanlıkların başında sigara kullanımı gelmektedir. Sigara kullanımı insana hem içerisinde bulunduğu zaman diliminde hem de gelecekte ciddi ölçüde zararlar verir. Sigara kullanımı ciddi bir bağımlılık olduğundan dolayı sigarayı bırakmak zor olarak adlandırılsa da, bırakılmadığı her gün insana daha büyük zorluklar getirmeye devam etmektedir. Bizler de bu konunun önemine dikkat çekmek amacı ile yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere sigaranın zararları ile ilgili hikaye kısa kısaca bilgi vereceğiz.

Sigaranın Zararları İle İlgili Hikaye Kısa ile ilgili görsel sonucu

Ahmet’in babası çok iyi bir insan olsa da her gün çok sayıda sigara içer ve sürekli olarak öksürürmüş. Evde Ahmet’in babasının dışında sigara içen biri yokmuş. Ahmet’in annesi, abisi ve kendisi her gün birçok aktivite gerçekleştirebilirken, babasının pek hali olmazmış. Sigara kullandığı için kendisini enerjisiz ve nefessiz hissedermiş. Bu sebepten dolayı Ahmet babası ile çok vakit geçiremezmiş. Ayrıca Ahmet’in babası hep çocuklarının yanında sigara içermiş. Ahmet rahatsız olsa da babası kızar diye ona bir şey demezmiş.

Günlerden bir gün Ahmet’te babasını çok sevdiği için onu örnek alarak sigara içmeye karar vermiş. Babası Ahmet’i sigara içmemesi konusunda uyarsa da kendisinin de içtiğinden dolayı bu uyarıda pek etkili olamamış.

Bu yüzden sigara içen insanlar, unutmayın ki çok sevdiğiniz çocuklarınız da sizler gibi sigara içecek. Onlara lütfen bu zulmü yaşatmayın.

Sigaranın Zararları İle İlgili Hikaye Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

4 thoughts on “Sigaranın Zararları İle İlgili Hikaye Kısa

 • 10/01/2018 tarihinde, saat 20:05
  Permalink

  DEDEM BİLİYORMUSUN BEN SENİN SİGARA DENEN TÜTÜN MADDESİ YÜZÜNDEN ÖLMENİ İSTEMİYORUM BEN SENİNLE GÜZEL ANILAR YAŞAMAK İSTİYORUM HEM AZ KALDI BİZ DE ORAYA TAŞINACAĞIZ NE OLURSUN Kİ SİGARAYI BIRAK SEN ÖLÜRSEN ANNEANNEM ÇOK ÜZÜLÜR HEM BENİM SENDEN BAŞKA DEDEM YOK LÜTFEN DEDECİĞİM BENİ YÜZÜSTÜ BIRAKMA ÇÜNKÜ BEN SENİ ÇOK SEVİYORUM BİLİYORSUNDUR Kİ SİGARA KANSER HASTALIĞINA VE DAHA NİCE HASTALIKLARA SEBEP OLUYOR MARKETLERDEN SİGARA ALIRKEN PAKETLERİN ÜZERİNDE YAZAN UYARILARA BAKIYORMUSUN EMİNİMKİ BAKIYORSUNDUR CANLII HAYTINA NEKADAR ZARARLI OLDUĞUNNU DA ANLIYORSUNDUR HANİ SEN BANA SORMUŞTUN YA BEN SENİN İÇİN HAYATTA NE İFADE EDİYORUM DİYE CEVABINI ŞİMDİ VERİYORUM DEDECİĞİM SEN BENİM İÇİN SIRTINI RAHATLIKLA DAYAYACAĞIM BİR ÇINAR AĞACISIN HAYATIMDAKİ EN BÜYÜK ÇINAR AĞACININ GÖVDESİNE BALTA İLE VURULSUN İSTEMİYORUMHER ZAMAN SİGARANIN ZARARLI BİRŞEY OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUN VE BİZE DOĞRU ÖRNEK OLMUYORSUN

  Yanıtla
  • 02/05/2019 tarihinde, saat 17:53
   Permalink

   Aynen öyle bizleri uyarıyorsunuz ama kendiniz uygulamıyorsunuz bizlerin mutluluğu sizlere bağlı bizler sizleri çok seviyoruz

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir