Teknoloji Zararlıdır Münazara Savunması

Bu yazımızda, sizlere Teknoloji Zararlıdır Münazara Savunması Kısaca bu konu hakkında bir yazı örneği sunacağız.

teknoloji ile ilgili görsel sonucu

Bizlere her geçen gün sundukları ile hayatlarımızı etkileyen, bizleri büyüleyen teknoloji. Günümüzde, yaşamımız öylesine bir hal aldı ki yüzyıllardır teknoloji olmadan yaşayan insan, artık elektrik olmadan tek bir an bile geçiremez hale geldi. Böyle bir durumda, teknolojinin bizleri bağımlı yaptığını söylemek gerekmez mi?

Teknolojinin bizlere çok şey getirdiği doğru olabilir ancak bizlerden götürdüğü şeyler de azımsanamayacak kadar azdır. Örneğin cep telefonlarının getirdiği haberleşme avantajının karşılığında bizlerden arkadaşlık ilişkilerimizi, aile ilişkilerimizi talep etmiş ve bu kavramlar git gide önemini kaybetmiştir. İnsanlar, birbirlerinin yüzlerine sıcak ve samimi bir gülümseme kondurmak yerine cep telefonlarından, arada hiç bir etkileşim olmadan birbirleriyle iletişim kurmaya çalışmakta, ve insani erdemler gibi alanlarda çoğu zaman sınıfta kalmaktadır.

2 thoughts on “Teknoloji Zararlıdır Münazara Savunması

  • 13/05/2018 tarihinde, saat 19:02
    Permalink

    çok beğendim yarın da zaten münazara yarışması yapacağız o yüzden bu da benim için ön bilgi oldu. hazırlayana çok teşekkür ederim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir