Sponsorlu bağlantılar

2012 İl Dışı Atama ve Yer Değiştirme Kılavuzu Öğretmen Tayinleri

Salı, 1 Mayıs 2012, 12:13 | Genel | 85 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

2012 yılı öğretmenlerin il içi ve il dışı atama haberlerini bu sayfadan takip edebilirsiniz. 2012 İl İçi ve il dışı atamaları ne zaman yapılacak ? İl içi ve il dışı atama başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak gibi soruların cevapları ve öğretmenlerin süreç ile ilgili yorumları bu sayfada.

2012 İl Dışı Atama Başvuruları Ne Zaman ?

İl içi atamalarında yaşanabilecek kimi zorluklara karşın, il dışı atamalarının daha rahat olabileceğini söyleyebiliriz. Zirâ, 4+4+4 eğitim sistemine bağlı olarak yapılacak rotasyonlar sadece il içinde geçerli olacağından MEB il dışı atamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da, sorunsuz alacaktır. Ancak planlamaya bağlı olarak il dışı atama takviminde önceki yıllara göre bir gecikme yaşanması da muhtemeldir. Sonuç itibariyle, 2012 il dışı atama başvurusunda , il dışı tercih yapıp tayini çıkan bir öğretmen 2015 2016 yılına yeni görev yerinde başlayacaktır. Bu gerçek, değişmez olduğu için il dışı başvurularında öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılı için endişe etmelerine gerek yoktur.

Zaman Geldi de Geçiyor –  MEB, Artık Bir Açıklama Yapmalı !

652 sayılı MEB Teşkilat Kanunu 14 Eylül 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Kanunun geçici 6. maddesine göre, uyumlu yönetmeliklerin 1 yıl içinde çıkarılması gerekmektedir. Diğer taraftan aynı hükümde, mevzuat düzenlemelerin KHK’ya aykırı olmayan hükümlerinin uygulanacağı belirtilmiştir. Hali hazırdaki yönetmelikte ise Personel Genel Müdürlüğünün 15 Mayısta il içi duyuruya çıkacağı belirtilmektedir. 15 Mayıs geçti, MEB den duyuru da açıklama da yok.

“MEB’in Özür Durumu Yer Değiştirmesi Stratejisi” haberimizde şunları ifade etmiştik:

“MEB; Yönetmeliği Çıkarmak İçin Acele Etmiyor

2- 652 sayılı KHK’nin “Düzenleyici işlemler” başlıklı geçici 6. maddesinde “Bu Kanun Hükmünde Kararnamenin uygulanmasına ilişkin düzenlemeler bir yıl içinde yürürlüğe konulur. Bu düzenlemeler yürürlüğe girinceye kadar mevcut düzenlemelerin bu Kanun Hükmünde Kararnameye aykırı olmayan hükümlerinin uygulanmasına devam olunur.” hükümleri bulunmaktadır.

Bu hükümler uyarınca 2012 yılından itibaren öğretmenlerin Özür durumuna bağlı yerdeğiştirme işlemleri, 14/09/2012 tarihine kadar hazırlanarak yürürlüğe girecek olan yönetmelik ile bu yönetmelik doğrultusunda hazırlanacak olan kılavuz çerçevesinde yürütülecektir.

NOT; Bakanlık burada Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini 14/09/2012 tarihine kadar hazırlayacağım demektedir. Fakat normal iller arası ve il içi yer değiştirme başvuruları ne zaman alınacak ne zaman uygulanacaktır. Bu yer değiştirmeler şu anki mevcut yönetmeliğe göre mi yapılacaktır. Bu konular hakkında bakanlıktan bir açıklama beklenmektedir.”

06.05.2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan ”Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik’in “İsteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerde duyuru,başvuru ve tercihler” başlıklı 25. maddesindeki “(Değişik birinci fıkra: 30.7.2010/27657 RG) (1) Öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin duyuru, Personel Genel Müdürlüğünce il içi yer değiştirmeler için en geç ilgili yılın 15 Mayıs, il dışı yer değiştirmeler için en geç 25 Mayıs tarihine kadar Bakanlığın internet sayfasında yapılır. Duyuruda; kimlerin yer değiştirme isteğinde bulunabileceği, başvuru yeri, şekli ve süresi ile yer değiştirmeye ilişkin diğer hususlara yer verilir.” hükümlerine göre MEB’in il içi ve il dışı yer değiştirmeler için duyuruya çıkması, duyuruya çıkmıyorsa kamuoyuna bir açıklama yapması gerekmektedir.

15 Mayıs geçti, MEB den duyuru da açıklama da yok. İl içi ve il dışı yer değiştirmeler bu yönetmeliğe göre mi yapılacak yoksa 6 aydır hazır denilen yönetmelik çıkarılacak mı?

2011 Öğretmenlerin İl Dışı Tayinleri ile İlgili Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kutucuğundan Anında Yazabilirsiniz.

2012 İl Dışı Yer Değiştirme Kılavuzu,Öğretmenlerin İsteğe Bağlı İl Dışı Atama ve Yer Değiştirme Kılavuzu 2012,İller Arası Atama Tayin Başvuru Kılavuzu MEB 2012,Personel.meb.gov.tr İl Dışı Atama Kılavuzu

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Tagged with:

85 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2012 İl Dışı Atama ve Yer Değiştirme Kılavuzu Öğretmen Tayinleri"

 1. YELİZ diyor ki:

  arkadaşlar mebbis sayfamda il dışı görünmüyor.daha açılmadı mı?

 2. Hakan diyor ki:

  biz öyle bir camiayızki yine seçim olsun akp ye oy verenler -benim gibi- yine gider sıkılmadan oyunu verir ve derki bunun meble ne alakası var canım…
  bakanı yardımcısını müdürünü daire başkanını ben atıyorumya torpilleri bendenya….
  hiç ah vah etmeyelim biz bunları hakediyouz..
  bende oy verdim akp ye .. haram olsun son olsun

 3. eneslem diyor ki:

  insafınız kurusun… beklemekten sabır taşına dödük…yeter artık…

 4. sebnem diyor ki:

  serhat hocam emin misiniz

 5. Mehmet Ali GÜNER diyor ki:

  Arkadaşlar,AKP halkla ilişkilere yaptığım müracaat sonucunda,bana gelen cevabı sizlerle paylaşmak istiyorum:
  12.07.2012
  Yeniden yapılandırmayla birlikte Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği de yeniden düzenlenmektedir. Yeni yönetmelik gecikirse, ilk atamalar dışında ki naklen atamalar mevcut yönetmeliğe göre yapılabilir. İsteğe bağlı il içi ve il dışı nakiller Temmuzun son haftası veya Ağustosun ilk haftasında yapılması beklenmektedir. İyi günler dileriz.
  Milli Eğitim Bakanlığı –

  • combalı diyor ki:

   sadece allaha havale ediyorum.ezik bi milli eğitimimizden ancak bu kadar olur.yazıklar olsunnnnnnn

 6. enes diyor ki:

  Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir kişi çıkıp şu tayinlerle ilgili bir açıklama yapsın.Bu bile yetecek.Bu kadar insanı aileleriyle birlikte mağdur etmeye, belirsizlikler içinde bekletmeye kimsenin hakkı yok.

 7. mlk diyor ki:

  bu yıl il içi ve il dışı tayinler olmayacak şeklinde haberler var..ağustos ayında öğretmen ataması yapılacak ve atamalardan önce tayinlerin olması gerekiyor..il içi ve il dışı atamalar için klavuzun yayınlanması gerekiyordu..klavuzun yayınlanıp tercih yapılması ve tercih yerlerinin belli olması 20 günden uzun sürüyor..ve ortada yayınlanan bir klavuz bile yok. ağustos öğretmen atamasından sonrada tayin açamayacağına göre..yeni sistemden sebep tayinlerin olmama olasılığı yüksek..bazı sitelerde 9 ile 13 temmuz arası klavuz yayınlanacak denildi..bugün yayınlanmadı daha yayınlanmaz da yarına 1 gün kaldı ..peki nerde klavuz..ayın 15 inde diye başka hebarlerde çıktı şimdide..insanları oyalama yoluna gidiyorlar..bakanlıktan hiç biri açıklama yok..sadece bakanlıktan duydum konuştuk diye yazılan haberlere inanmayın..uzaktan eğitimde bile bakan kendisi eylül baz alınarak eş durumu ataması yapıcaz dedi..il içi ve il dışı tayinler şu zamanda olacak demedi..bende hüzünlü bir şekilde bekliyorum…inşallah yanılırım…

 8. mevlüt diyor ki:

  ben özür grubu ile konya merkeze geldim. özürüm devam ediyor.(y.lisans) okulum şilkokul oldu. durumum ne olur. Bir fikri olan var mı? (Din Dersi Öğretmeniyim)

 9. mustafa diyor ki:

  il dışı tayinler le alakalı Ömer Dinçere

  bakan olmuşsun ama bize hiç bakmıyorsn.15 mayıysdan beri haber bekliyoruz.2 ay dile kolay.herkes bir şey diyor.ağzı olan konuşuyor.
  çocuğumun sbs tercihinden önce il dışı yer değiştirme kılavuzunun açılması gerekiyor.kim yardımcı olursa allah razı olsun.

 10. mehmet diyor ki:

  allah rızası için açıklansın şu il dışı atamalar.

 11. SERHAT diyor ki:

  Arkadaşlar güvenilir sağlam bir kaynaktan aldığım bir bilgiyi size aktarmak istiyorum.Maalesef bu sene ne il içi ne de il dışı tayinleri 4+4+4 ten dolayı yapılmayacak.Tayin istemeyen birisi olarak size tavsiyem meb, bimer ve tüm ilgili yerleri mesaj ve arama manyağı yapıp bu hakkınızı söke söke almanız doğrultusunda…Ayrıca kesinlikle bir kaç sitede çıkan 9-13 temmuz bilmem 15 inden sonra gibi haberlere inanmayın.Hem onu diyenlere sesleniyorum kim demiş bu sözleri bakanın bir yazılı-sözlü açıklaması var mı bu dogrultuda…Sizlere kesinlikle oyalama ve uyutma stratejileri bunlar.Eylül 1 dediğinde herkes eski görev yerine diyecekler.Şimdiden geçmiş olsun ayrıca hepinize kolay gelsin…

  • HASRET diyor ki:

   Acı ama söylediğiniz doğru olabilir insanların umutlarıyla bu kadar da oynanmaz yapmayacak sa yapmayacağını dürüstçe söylesin yani cesareti varsa…..

  • rhucino diyor ki:

   İl dışı atamalar biran önce açılsınnnn

 12. Yener Özsoy diyor ki:

  MEB BU KADAR BEKLETMESİNİN KARŞILIĞINI KONTENJANLARI DA ARTIRARAK VERMELİDİR. İNSANLARI BU KADFAR BEKLETEREK ÜZMESİNİN KARŞILIĞINDA TÜM İLLERDE KONTENJANLAR ARTIRILMALIDIR.VBU BİR ZORUNLULUKTAN ÖNCE GÖREVDİR. SAYGILARIMLA…

 13. duran diyor ki:

  terbiyesizlik, ahlaksızlık…

  • Danang diyor ki:

   Hocam soc49fuk buraya yeni ulac59ftc4b1. c59eu an kar tkerar yoc49funlac59ftc4b1. Karaman ve Konya c59fu ana kadar sc4b1fc4b1r c3a7ekti. Bakalc4b1m bu gece nasc4b1l olacak. Burada yer yer 40 cm’ye yakc4b1n kar var. Bizim okuldan bir kac3a7 resim yolladc4b1m. Toros7070 Karaman-Sarc4b1veliler-Civler kc3b6yc3bcnden bildirdi.

 14. Özlem diyor ki:

  tayin dönemi ne zaman belli olacak bilen var mı

 15. Özlem Akyürek diyor ki:

  Hizmet puanım 90 Balıkesir beldelerine tayinim çıkar mı acaba Vanın Gevaş ilçesinin Akdamar beldesinde anasınıfı öğretmeniyim

  • nur gül diyor ki:

   özlem akyürek’e Ben 100 hizmet puanıyla ankara ilçeye gelebildiysem siz de 90 puanla rahat balıkesir ilçelerine gidersiniz. ama bu yılın dezavantajı, il içi, il dışı, özür durumu tayinlerinin beraber yapılması olabilir. hakkınızda hayırlısı olsun.

  • ali diyor ki:

   tayinler açıldı da çıkması kaldı!!!

 16. Adınız ... diyor ki:

  2012 yer değiştirmeleri tam olarak ne zaman başlayacak

 17. Metin Türkgöz diyor ki:

  artık il dışı ve özür grubu yayınlansın artık. Tabiiki MEB KONTENJANLARI da artırarak yayınlaması gerekir. yıllardır doğru dürüst bir atama bekliyoruz…ATAMA KILAVUZLARI yayınlansın….

 18. emine çalışkan diyor ki:

  merhabalar
  ben 2009 yılında atandım. atamalarımız ağustos ayından hemen sonra oldu. 10bin okul öncesi öğretmeni atandığı sırada atandım ve 2 ekim 2009 da göreve başladım.632 khk ile kadroya geçtim. zorunlu hizmetten muafım ve zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyorum. şuanda il içi ya da il dışı tayin hakkım olur mu . teşekkürler

 19. yesim diyor ki:

  72puanla istanbul olur mu? Brans Turkce..

 20. combali diyor ki:

  arkadaşlar 200 biyoloji puanım var.sizce bu yıl bolu veya sakarya merkez gelme ihtimalı var mıdır.herkese şimdikten hatırlı tayinler

 21. sebnem diyor ki:

  176 puanım var sınıf öğretmeniyim Hakan hocam

 22. hakan diyor ki:

  Şebnem hanım Bursa yı istiyorsunuz puanınız kaç acaba.Birde branşınız?

 23. ada diyor ki:

  18 yıl önce rotasyonla zorunlu hizmet bilgesine geldim,sınıf öğretmenyim.il dışı yer değiştirme yönetmeliği her yıl değiştirilip farklı bir şekilde uygulandı.İldışı tayin adiliyae olmayan bir çok uygulamayla öğretmenelerin,istedikleri ilde çalışma şansını azaltmış veya ortadan kaldırmıştır.İl dışı tayinin çok yoğun olmasınını sebebei zorunlu hizmet bölgesinde hizmet etmenin cazip bir üceret getiri olmamasından kaynaklanmaktadır.Yıllarca bu bölgelerde alışan arakadaşlarımızın ücretlerine artı bir öedeme yapılacağı söylenir ama malesef bu hep vaaat aşamasında kalmıştır.İl dışı tayin her geçen yıl dahada zorlaştı,son bir kaç yıl imkansız hale getirildi.Bunların sebebi:

  1- Zorunlu hizmetin kaldırılması,

  2- Rotasyonun kaldırılması ve batı bölgelerinde kadronun boşalmaması,

  3-Zorunlu hizmet blgesi dışında görev yapanyıllarca çalışan meslektaşlarımızın emekli olduğunda 1200 gibi komik bir maaş alacağı için emekliliğe yanaşmaması,

  4-Geçen yıl sözleşmeli olan meslektaşlarımızın olduğu yerede kadroluya geçirilmesi,zorunlu hizmet bölgesine atanmaması,oysakiiki yıl önce kps sınavını kazanan meslektaşlarımız kurayla zorunlu hizmet bölgesine atanadı,

  4- Zorunlu hizmet bölgesinde kendi ilinde uzun yıllar görev yapan ve emekliliği gelen meslektaşlarımız, fazla yolluk alabilmek için batı bölgesindeki uzak illerin seçilmesi buraya atandıktan sonra emekli olması.Buda zaten sınır lı sayıdaki il dışı kontejanının dahada azalmasına sebep olması,

  5- İl dışı atamalarda kota uygulaması.Bir çok illerde ücretli ve vekil öğretmenler çalıştırılarak,normun dolu gösterilmesi,

  6-İl içi tayinlerin ayrı yapılarak yüzlerce puanla yılaraca zorunlu hizmet blgesinde görev yapan meslektaşlarımızın atanamadığı yerlere minimum puanla il içinde yer değiştirilmesi,il içi ve il dışı tayin birlikte yapılmalı ve kota uygulaması olmadan hizmet puanına göre yapılmalı ve belli bir tarihe kadar sıralama değişmemelei boşalan kadroya sıradaki öğretmenin atanması yapılmalı,

  7- Yeni eğitim sistemiyle sınıf öğretmeni arakadaşlarımızın norm fazlası durumuna düşmesi ve norm fazlası öğretmenlerin il içinde rotasyona tabi tutulması kontejanların tamamen kapanmasına neden olacaktır,

  bu sebeplerle il dışı tayinde fazla bir umudum kalmadı,emkliliğimi beklemeye devam edecem, tüm meslektaşlarımı sevgi ve saygıyle selamlıyorum,Allah yardımcımız olsun,gönlünüzdekini versin…

 24. sebnem diyor ki:

  bursa da görev yapan arkadaş varsa okulların durumu nedir ? norm fazlası öğretmen var mı? yorumlayabilir mi? sınıf öğretmeni

  • nilsu diyor ki:

   bursa daki okullarda sınıf mevcutları çok kalabalık ve ikili öğretim okullar çoğunlukta.

 25. Mehmet diyor ki:

  Arkadaşlar kendinizi boşuna yormayın. Nasıl etsem de öğretmene beddua ettirsem derdinde bir bakanlıkla bu işler yürümez. Zaten mevcut sistemde potansiyel suçlu yetiştiriyoruz, çektiklerimiz de cabası. Ben şimdi il dışı yer değiştirme hak ettim ve bu hakkımı kullanmak istiyorum. Ancak sayın bakanın şahsi egoları yüzünden bu hakkımdan yararlanabilecek miyim bilmiyorum.

 26. zehra diyor ki:

  yeter artık il içi tainleri açıklansın beklemkten sıkıldım anasınıfı öğretmeniyim köyde çalışıyorum 90 puanım var ve merkeze gelmek istiyorum çıkarmı ….

  • levent diyor ki:

   bugun cikmaz ama gelmeyi hak etmisin hocam 1.2 yillik olupta izmire gelmek istiyorum cikarmi diyenlere gicik oluyorum.

  • sofia diyor ki:

   kesin çıkar zehra hocam,okulöncesinde yer değişimi için iyi bir puan sizinki

 27. canan diyor ki:

  aynı ilde 2 sene çalıişmakla il dışı tayin olabiliyormu acaba

  • levent diyor ki:

   2 yil calisan il ici isteyemez ama il disi ister..(simdiki guncel yonetmelige gore)

   • canan diyor ki:

    güncel yönetmelik hangisi oluyor nasıl yani şimdi ben bu sene il dışı isteyebiliyormuyum aynı kurumda 2 yıl çalıştım cevap yazdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum

   • süleyman diyor ki:

    hocam il içinde tayin istemek için 3yıl şartımı var? ben 4 yıldır aynı ildeyim ama şimdiki kurumumda 2 yıldır çalışıyorum.bu durumda isteyebilirmiyim.ciddi belirsizlik var.yönetmelik her yerde ayrı uygulanıyor.internette herkes bişey söylüyor.net bir bilginiz varsa yazabilirmisiniz.

    • nilsu diyor ki:

     bu sene ilk defa il içinde tayin isteyebilmek için aynı kurumda 3 yıl çalışmak şartı uygulanacak.

    • bilal diyor ki:

     süleymen hocam il içinde tayin istemek için aynı okulda 3 yıl çalışma zorunluluğu var ama il dışı içinde aynı ilde 3 yıl zorunluluğu var örnek a okulunda çalışan vatanadaş aynı il sınırları içinbeki b okulna 3 yıl sonra tayin ister tayni çıkar b okulunda çalışırken diyelim ki aynı ili çinde daha güzel c okulu açlınca 3 yış bede açlışmış olmak zorunda ama başka bir iln okulda görev yapma için o ilde 3 yıl çalışmış olduğu için yapabilri
     ama şöle bir sölenti bnm okulum 1. kademe oldu ben branşcıyım bu yıl o koşulu aramaya bilrler deniyor çünkü mesela müzik öğretmeni var kadın 2 yıl geleli okul 6 saat dersi var şimdi nolcek…

   • ertekinkara diyor ki:

    3yıl diye biliyorum il dışını 2 yıl şartı aynı kurumda tamamlanınca iliçi uygulanıyor

  • nilsu diyor ki:

   il içi için de il dışı için de aynı ilde 3 yıl çalışmak gerekiyor.

 28. fatma diyor ki:

  108 puanla muğla,aydın,manisa merkeze yakın yerler olur mu?branş Türkçe

  • selahattin diyor ki:

   Bence gelme ihtimali yüksek.Ama gidebilecek yerlerin genellikle bu saydığınız illerin ilçeleri olacağı için işinizi zorlaştıracak tek unsur ilk atamada çok sayıda türkçeci alacak olması açıkçası. Ama bence yine de gelir. Ama merkez il merkezleri zor gibi.

   • bilal diyor ki:

    selahhatin hocam 6 yıllık öğretmenim bu sene 3 yıl olacak tayin isitiyorum türkçeceyimm o illerin en uzak köylerine bile o puanlarla gidilmiyo mesela geçen yıl fethiyenin kadıköy diye bir köyü taa 40 km filan 138 li biri gitti

  • bilal diyor ki:

   fatma hocam bnmde aynı puanım var bende trüekçeciyim 150 den aşağıya o dediğiniz iilerin en uzak köyleri bile imkansız uşak kütahya afyon belki

  • Gültekin Kara diyor ki:

   2 yıl 6 ay görev aldığım ilde zorunlu çalışma yükümlüsü olarak gözükmüyorum 3yıl şartı il dışında aranıyor mu?il dışı atamalar ne zaman olacak bakanlık açıklama yapmıyor 4982sayılı bilgi ednme hakkımız olmasına rağmen

 29. yunus diyor ki:

  ne zaman il dışı tayin olacak bilen var mı?

 30. Yalınkılıç Murat diyor ki:

  Tayinler hiç bu kadar öğretmeni daraltmamıştır.İdareci bakmaya değil ; hizmet etmeye , zolaştırmaya değil kolaylaştırmaya, nefret ettirmeye değil, sevdirmeye gelir…Bizdeki anlayış ”devlet BABA” budur.En dar zamanda açarlar tayinleri; öğretmen ne yapsın?..ilişik keseceği yerdeki toparlanmas.. hele yeni yerde ev problemi, çocuklarının okul problemi . Evet milletim öğretmeni bu hale getirenlerin yerleri galiba çok rahat.Maaşları gayet iyi, sıcak mı klima üflüyo, tatil mi maddiyatı ve zamanları yeteli,zor durumda kalmak mı hemen halledilir…ne diyeyim Allah sonumuzu hayır etsin.

 31. Ali Gümüş diyor ki:

  Hangi tayin?23 yıllık ingilizce öğretmeniyim Ankaranın ilçelerinden bir tek Güdül de tek bir okul açılıyor.Herkes çalıştığı yerden emekli olsun,torpili olan şerefsizler zaten bir şekilde tayin yaptırıyor…

 32. mert diyor ki:

  Arkadaşlar bizi hizmetli memurlarla ve lise mezunlarıyla kıyaslayan zihniyete tüküreyim 15 yıllık ingilizce öğretmeniyim iki çocuğum var ve ay sonunu zor getiyoruz ne ev ne araba…verecekleri zammıda alsınlar bitaraflarına monta etsinler eğitimin dibine vurdular gelecekte bu gençlik çok çekdirecek bu ülkeye yazıkkkk

 33. adsızzz diyor ki:

  hepsi beceriksiz, öğretmen düşmanı bunların şimdi yapamıyorsunuz ne zaman yapacaksınız şu yer değiştirmeleri bari onu söyleyin ama gerek yok hepimiz köleyiz değil mi yazık size ve zihniyetinize

 34. adsızz diyor ki:

  hepsi beceriksiz, öğretmen düşmanı bunların şimdi yapamıyorsunuz ne zaman yapacaksınız şu yer değiştirmeleri bari onu söyleyin ama gerek yok hepimiz köleyiz değil mi yazık size ve zihniyetinize

 35. mağdurr diyor ki:

  ne zaman olacak bu il dışı atamalar off off

 36. bakansızız diyor ki:

  öğretmen düşmanı bakan istifa et artık. bıktık senden ve seni o koltuğa oturtandan..

 37. idil diyor ki:

  arkadslar ya hazıranda atama yok demıste bızım tayın durumu ıle alakalı bır olay degıl bu demı , bı kac yıldan berı yapılan atama ıle alakalı hanı okul kapanmadan atama yapıpı öğretmenlerı 10 ıcınde görev yerıne yolayan atama, bazı arkadslar hazıranda atama yok dıyro agustostan once dıyorlar ama yasal olarak bu atamanın belırtılen tarıhte yapılması lazım!! acıklansın ssu klavuzzz ya!!!! o kadar cok hayyallaer planlar geleck hepsı ıcın beklıyoruz ya

 38. eda diyor ki:

  öğretmenlik geçmişi olmayan adamları milli eğitim bakanı yaparlarsa durum işte böyle olur.

  • aynur diyor ki:

   Arkadaşlar ellerinize sağlık şu zorlu süreci yorumlarınızla paylaşıyorum. Bu arada sizleri uyarmak için kendi durumumdan bahsedeceğim. Özür grubunda eğitim özründeki bir madde diyorki çocuğun okulunda pansiyon olmaması şartıyla..Oysaki kızım ilk binde SBS 2011’de Kabataş Erkek Ls’sini kazanabilmek için ne emekler verdik.Eğer sadece amacım İst’a tayin olsaydı pansiyonsuz en yüksek puanlı Anadolu Ls’sini yazardık.Başarıdan ve dürüstlükten dolayı 1 yıldır maddi manevi mağduruz. Olsun biz öğretmenlere kalan hep zorluklarla başarıya ulaşmak hep hüzünlü bir gurur değil mi? Ümidinizi yitirmeyin her gecenin bir gündüzü vardır.Sevgilerle

 39. deli kadirr diyor ki:

  abd 50 bin işçi alacakmış hayden abd ye:)))

 40. senem diyor ki:

  Arkadaşlar kılavuzun yayınlanacağını tarih 25 mayıstan sonra, çok güvenilir bir kaynaktan öğrendim.İnşallah doğrudur.Bekliyoruz sabırla.

 41. nalan diyor ki:

  off off diye başlıyorum sözlerime en başta ne hayallerle başlamıştım şu öğretmenliğe ama eğitim sistemindeki abuk subuk noktalar yönetimdeki başıbozukluklar ve haketmediği yerlere gelen müdürler gördükçe heves meves bırakmadılar öğretmenlik adına bende…Torpili olan tayinini istediği yere aldıramıyor ama kimsesizsen terörün göbeğinde öğretmenlik yapoarsın orda hayat boyunca puan toplamaya çalışırsın burası Türkiye maalesef hak yok adalet yok haaa bu arada bu şekilde hakkımı yiyenlere asla hakkımı helal etmiyorum…Daha doğu yüzü görmeyen öğretmenler var..Doğu hizmet affını çıkardılar bidee..Nerde bu adalet nerde eşitlik…Yazıklar olsun diyom başka da bişey demiyorum…

 42. seli diyor ki:

  meb yaptığı bütün değişikliklerden fadalandım!rotasyon!tayinlelerde temmuz dönemini uygulaması!il içinde atamaların 2 yıldan 3yıla çıkması!Bu sene acaba karşıma ne çıkacak diye merak etmiyor değilim

 43. zeynep diyor ki:

  ben 5 yıldız sırnak tayım 130 puanım var ınsallah bu sene ıstanbul istıyorum bakalım kısmetse ama bı acıklanmadı su klavuz!!! acıklansın artık!!!!

 44. Özlem diyor ki:

  Vanın akdamar beldesinde anasınıfı öğretmeniyim 6 Ekim 2009 da göreve başladım Bu yıl balıkesir çevresine tayinim çıkar mı

 45. AHMET diyor ki:

  Bu sen il içi ve il dışı tayinlerin eylül ayı başına kadar kadar uzayabileciği söylenti deniyorsa da bu tasyinlerin bu sene yapılmayacağı fikri de akla geliyor.Neden?O kadar çok iş yapılması gereken çalışma va ki.4+4+4 sistemi herşeyi geciktirebilecek gibi görünüyor.Umarım söylentidir.Ama ağustostan önce de olacağını sanmıyorum.Bakanlık desen açıklama gereği bile duymuyor..

 46. deniz alb diyor ki:

  2012 yer değiştirme kılavuzu ne zaman açıklanacak bilgi verin

 47. Hasan ÖZ diyor ki:

  2012 il içi öğretmen atamaları ne zaman yapılacak.

 48. turgut sarpkaya diyor ki:

  Bazı arkadaşları kıskanmıyor değilim. 18 Yıldır, bir gün biz de Ailellerimizin yanına tayin ister de gideriz hayaliyle avunup duruyoruz. 200 Küsür puanlarımız hiçbir işe yaramıyor. Eş durumu saçmalığı nedeni ile, güya mağduriyet önleyeceğiz diye, bizim gibi yıılardır bekleyen öğretmenler mağdur edilmeye devam ediliyor. Biz de anne ve babalarımızın sağlığında birkaç yıl da olsa onlara yakın olmak, hastalıklarında destek vermek istiyoruz, ama nafile. Atanıyor arkadaşım, arkasından bir nikah, ver elini İzmir. Bizim tayinimizin olabilmesi için bir kez daha mı evlenmemiz gerekiyor? Üstelik ayrı ayrı tayin isteme bile daha bir kaç yıl öncesine kadar olamıyordu. İkinize de açık olması gerekiyordu tayin istediğiniz ilin. Biraz empati yapmak gerekiyor. Anne ve babalarımızın ölümünden sonra ve ya emekli olduktan sonra gideceksek İzmir’e, oraya bir şekilde yerleşen arkadaşlara ve yerleştirmeyi yapanlara hakkımız helal olur mu, varın orasını siz yorumlayın. Saygılar.

  • isacriot diyor ki:

   eş durumu tayini ile izmire değilde silopi şırnak patnosa … gidenler sizce madur değiller mi
   onlar aile yanına gitmeyi hayal bile edemiyorlar tek taraflı yani kendi tarafınızı düşünmeyinnn

   • Boksör diyor ki:

    Üfürme birader. Eş durumu tayini ile İzmir, Antalya, Bursa ya da Aydın’dan şırnak’a tayin istemiş 3 kişi söyle ben istifa edeceğim. Ben bakanlığa sordum. (BÖYLE BİR İSTEK YOK )Birazcık akla mantığa yazın yazılarınızı. Yoksa gülünç duruma düşüyorsunuz.

 49. offfffofffff diyor ki:

  bu yıl yerdeğiştirme klavuzu değişiyor. il mem söyledi ve il içi atamalar nisan ayında yapılacakmış klavuz çıkar çıkmaz dediler.

  • hoca diyor ki:

   bugün 24 mayıs,hani nerde klavuz?bence herkes sallıyo arkadaşlar,neyin ne olacağı belirsiz.

 50. hulya bıçakçı diyor ki:

  Aynen katılıyorum çalıştığım kurumda ayaklarım geri geri basıyor yapılan hakszlıklar ve adaletsizce yapılan uygulama ve davranışlar yüzünden keşke öğretmenlik yapacağıma taş oysaydım, tahtaya şekil verseydim diyesim geliyor sadece çocukları çok seviyorum ama maalesef öğretmenlerimiz sahipsiz mağdur ve gariban………20 yıllık öğretmenlik yaptığım sürece anlımın teriyle yokluklar içinde çalıştım tam 12 yıl doğu hizmetim var asla pişman olmadım,beş dakika çay molam olmadı tenefüs yapmadım ama öğretmenliğe ve öğretmenlere yapılan haksızlıklar beni yıldırdı. Emekli olamadan her iki elimden ameliyat oldu.Çok pişmanım keşke öğretmen olmasaydım,kendi işimi kurup çalışsaydım,şimdi eğer yenmiş bir hakkım varsa ki var helal etmiyorum MEB…………

 51. Ali diyor ki:

  İliçi öğretmen ataması 2 yıl olmalı istemedin kurumda neden çalışmak zorunda kalsın en mantıklısı 2 yıldır.Kazanılmış olan haklar nasıl oluyor da alınıyor.

 52. ayşen diyor ki:

  zorunlu hizmet bölgesinde çalışan tüm öğretmenlere adaylıgı kalkmış olan tayin hakkı verilecekti hani maalesef sadece zorunlu çalışma yükümlüsü olanlara hak verilmiş

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.