2012 Ağustos Ayında Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapılacak

Pazartesi, 30 Ocak 2012, 0:22 | Eğitim ve Öğretim | 20 Comments
by admin

Şubat 2012’de bilindiği üzere 17 bin öğretmen ataması yapılıyor. Bu atamada umudu olmayan , KPSS’ye hazırlanan yada mezun olmayı bekleyen öğretmen adaylarının merak ettikleri hsuslardan biri de 2012 Ağusto’ta ne kadar öğretmen alımının yapılacağı ? Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER , bu konuda açıklama yaptı:

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2012 yılındaki öğretmen ihtiyacını açıkladı. Şubat ayında 17 bin öğretmen atanacağına göre işte ağustos ayında yapılacak atama sayıları :

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer katıldığı bir televizyon programında öğretmen atamalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bakan Dinçer, 2012 yılında 40 öğretmen ihtiyacının 40 bin olduğunu açıkladı. Dinçer bu açıklama ile Ağustos ayında yapılacak öğretmen atamalarındaki sayıyı da vermiş oldu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimi günlerde Bakan Ömer Dinçer, Şubat ayında 17 bin öğretmen ataması yapılacağını söylemiş, sonra da asıl atamaların ağustos ayında yapılacağını ifade etmişti.

Katıldığı televizyon programında 2012 yılı için öğretmen ihtiyacını 40 bin olarak açıklayan Bakan Dinçer, böylelikle ağustos ayında yapılacak öğretmen atamalarının da bir bakıma sayısını vermiş oldu.

Öte yanda öğretmen ihtiyacı konusunda da bilgi veren Bakan Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı’nın toplam öğretmen ihtiyacının 126 bin civarında olduğunu söyledi.

Bu durumda atama bekleyen 264 bin öğretmen adayı olduğuna göre atama bekleyen her 2 adaydan ancak bir tanesi atanacak.

30 Ocak 2012

20 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2012 Ağustos Ayında Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapılacak"

 1. fatih dedi ki:

  sayın dinçer her iki öğretmenden birisi atanacak demiş çok yanlış düşünüyor bazı bölümlerin hepsi atanırken bazı bölümlerin hiç biri atanamıyor örneğin teknik öğretmenler bir elin parmağı kadar atama yapılıyor yazık değilmi bizlere bizler bu vatanın çocukları değilmiyiz elimizden geleni yaptık katsayı engeli vardı sadece öğretmen olabiliyorduk öğretmen olduk ama keşke olmasaymışız elimizdeki hakların çoğunu kaybettik ne kötü birşeymiş taknik öğretmen olmak birine beddua edeceksem inşallah teknik öğretmen olursun derim artık bu nebiçim adalet bizler ne yapacağız okadar derdimizi anlatıyoruz ama yine aynı bizler içinde birşeyler yapılsın lütfen.

 2. kerim can dedi ki:

  AĞUSTOS Ayı bitti ne zaman açıklanacak ne zaman tercihler yapılacak ,ne zaman atamalar yapılacak ki…?

 3. necmiye dedi ki:

  arkadaşlar kontenjanlar, klavuz ne zaman acıklanacak ,tercıhler ne zaman sona eriyo bılen varsa yazabılır mı

 4. burak dedi ki:

  kontanjanlar ne zaman dostlar

 5. Büşra dedi ki:

  ATAMALAR KONUSUNDA GERÇEKTEN ATIYORLAR…!!!

 6. vera dedi ki:

  7 yıldır atama bekliyorum inş.bu sefer atanırım

 7. suna dedi ki:

  o kadar iç yakan durumlar kı var ki acaba hangı bırını anlatsamm halk kütüphanesınde kpss calşyrm ama etrafıma donup baktıgım zaman adam 35 yaşına gelmış koyden sehre bısıkletle gelıpp ders çalşsyr cocuk gıbıı öle aralarında evden getırdıgıı ekmekle karnını doyuruyor soyleyın bana bu hak mıdır?!!! kimilerii puansız atanırken benm ogretmenm benımm fızıkcım kımyacım 85 alıyor da atanamıyorr… ondan sonra ucretlı ogretmenlık ve sonrasında bomboş bır gelecek o ogretmenn kendıne faydası var mıdır kıı gelecek nesıllerede faydası olsun etmeyın eglemeyın yazıktır gunahtırr… bende bır beden agıtımı oğretmenıyım sınava hazırlanıyorm lutfen sozunuzde durun ve bu ınsalrı madur etmeyın attık yeterr bu dunyann dıger dunyası da varr… ALLLAH TAN KORKUN YETER ARTIK BU INSANLARIN CEKTIKLERII BUGUN NEDEN BAKANLARIN MECLISDEKILERIN BIR COCUGU İŞSİZZ DEILL NEDEN AMERKILARDAA YURT DISLARINDA EGTM GORUYORLARR BENMM OĞRETMENM ÇALIŞKAN ÖĞRETMENM ÇALŞTIGININ DA HAKKINI ALAMIYOR İŞTE BOYLE BIR ULKE VE ONE KONULAN SETTLER YAZIKLAR OLSUN…

  • emre dedi ki:

   yemin ederim duygulandım.. 4 yıldır atama bekleyen bir öğretmenim

  • abut dedi ki:

   tamam da kım hangı sozu vermıs de tutmamıs. bıraz adalketlı olalım. ıkı yıldır atama yapılan sayı hıc bır zaman yapılmamıstır

 8. ironsoul dedi ki:

  mrb kpss maduriyetinde doruktayım. on yıldır kpss giriyroum artık gına geldi. şunun şurasında iki sene daha hazırlanacağım. 40 a bişey kalmadı. ben derim ki alımları yaş ve mezuniyet sırasına göre yapın ki.. yüzbinle ifade edilen mutsuz kitle siiznle barışsın. bunların her türlü vebalinden mesul olmayınız …
  Alımları sadece KPSS değil yaş ve mezuniyete göre yapıp bu insan aklına zarar sınavı kaldıralım. derim ki son beş yıllık kalkınma planı yapıp mezunları yerleştirebilirsinz. eğer fazla biirkme varsa eğitim fakültelerini kapatın. yada sınırlayın.. kısa zamanda çözüme ulşacaksınız. hem mezun arkadaş kendine ne zaman sıra geleceğini bildiği için süreçte farklı iş arar. üç sene sonunda yerleşeceğini bilir. yada iki yada gelecek sene ona göre hayatına çeki düzen verir. bu sınav keşmekeşinden biiz kurtarın lütfen…..

 9. Hayalet dedi ki:

  Milli güvenlik derslerine sosyal bilgiler öğr. girmesi gerekir hem mantıklı olur hemde atamamayan sosyalciler için bir yol olur:…

 10. fenci dedi ki:

  olur mu dedikleri gibi 120 bin atasalar… acıkta kalan mı olur sanki

  • abut dedi ki:

   bıze ınat olsun dıye atamadan kacmıyo kımse. bunun ıcın butce de lazım dı mı. boyle oturdugun yerden elestırmek kolay. 120 bın ogretmenın parasını nerden odeyecekler sonra. eskı devlet yonetıcılerı devletı somurmeseydı para da olurdu devlette sımdı. bıraz bunları da dusunelım

 11. fenci dedi ki:

  yeni hazırlanıyorm kpss ye ama umut yok galiba:-(

 12. kadir dedi ki:

  ben yılardan beri bekliyorum ha bugün ha yarın yaşımızda geldi geçti yazık değil mi bana benim gibilere ve çalınan umutlarıma sınıföğretmenliği sertifikasıo aldık olmadı rehberlik aldık olmaz dediler şart koymadılar anaokulu aldık sadece ücretli dediler peki bizim umutlarımız yok mu ve felsefeden en son rehberliğe almadılar ve 150 kışı rehberlikten boş kaldı kontenjan söylermisiniz. biz sesimizi duyurmak için ne yapalım felsefe kontenjanları yılardır artırılmıyorbu kadar mezuna ve acığa rağmen ne yapalım illa kendimizimi yakalım yaşta35 5 yıl sonra artık yaş hattını koyarsınız önümüze ne olacak söyler mısınız ne oılucak

 13. behçet dedi ki:

  artık halk ayda 750 tl çocuklarına ders veren ücvretli öğretmen n e iş yapar nasıl öğrettir bu cocuğuma demiyor koyun halk çocuklarının geleceği gitmiş haberleri yok ücretli bu maaşla çalışırmı imama var müzzzzine var diyanete var öğretmene yok bu halka ücretli öğretmenlik fazla bile olmazsa pazarcıları lise mezunların da getirin de öğretmenlik yapsınlar

 14. aday dedi ki:

  yani geriye 23.000 atama kaldı bize de 55.000 sözünün üstüne soğuk su içmek kaldı. emeği geçen(!) (kopyacı vs) herkesin allah müstehakını versin!

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.