2013 SBS’ye Başörtüsüyle Girmek Serbest

Pazar, 10 Mart 2013, 14:12 | Bilgi Paylaşımı | 4 Comments
by admin

2013 TEOG’ye başörtüsüyle girmek serbest ! Haziran ayında son kez yapılacak Seviye Belirleme Sınavı’nın (TEOG) 2013 yılı kılavuzu cuma günü yayınlandı. Öğrencilerin sınava ilk kez başörtüsüyle girebilmesinin önü açıldı.

TEOG’ye başörtüsüyle girmek serbest mi, TEOG başörtüsü ile girilir mi yasak mı açıklama geldi.

Son TEOG'de başörtüsü serbest

2013 yılı Haziran ayı itibarıyla son kez yapılacağı ilan edilen ve yerine getirilecek olan yeni sistem henüz netleşmeyen Seviye Belirleme Sınavı’nın (TEOG) 2013 yılı kılavuzu cuma günü yayınlandı. Kılavuzda, geçtiğimiz yılki kılavuzdan farklı olarak öğrencilere sınavda serbest kıyafetin önünü açacak bir bölüm de yer aldı.

Kılavuzda yapılan değişikliğe baktığımızda, kılavuzun “Sınavın Uygulanması” başlıklı bölümündeki “e” maddesinde “Öğrenciler, fotoğraflı sınav giriş belgesindeki fotoğrafıyla karşılaştırıldığında tanınmasını sağlayacak bir kıyafetle sınava gireceklerdir” denildi.

Sınav gözetmeni öğretmenlerin ise 1982 tarihli Kamu Kılık Kıyafet Yönetmeliği’ne uygun olarak kadınların başı açık ve erkeklerin kravatlı olarak görev yapabilecekleri bildirildi.

TEOG’ye GEÇ KALAN DA GİREBİLECEK

2013 TEOG ve Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na (PYBS) ilişkin diğer detaylar şöyle: 

Başvurular 4-22 Mart 2013 tarihleri arasında. 

Sınav 8 Haziran 2013’te Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek ile Türkiye’de eşzamanlı olarak 10.00’da başlayacak. 

Sınav başladıktan sonra ilk 20 dakika geç kalan öğrenciler de sınava alınacak. 

Ruhsal ve duygusal, yani dikkat eksikliği veya hiperaktivite bozukluğu olan öğrenciler de bu yıl görme, işitme ve bedensel engelleri olan öğrenciler gibi tek kişilik salonlarda sınava girecek ve diğerleri gibi fazladan 30 dakika süre verilecek. 

Sınavda 23 Türkçe, 20 matematik, 20 fen ve teknoloji, 20 sosyal bilimler (İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Vatandaşlık ve Demokrasi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi), 17 de yabancı dil sorusu olmak üzere 120 dakikada toplam 100 soru yöneltilecek.

TEOG’ye Başörtüsüyle Girilebilmesi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2013 SBS’ye Başörtüsüyle Girmek Serbest"

  1. ada dedi ki:

    çok iyi oldu :)

  2. emine dedi ki:

    allah razı olsun yni sonunda diğerlerinden ayrımımız kalmayacak bnde kapalıyım ne yapıcm diyordum ….. sağlun bilgilendirildiğniz için

  3. ayşe dedi ki:

    gerçek güzelmiş

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.