8:04 am - Salı Temmuz 7, 2015
Sponsorlu bağlantılar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Kompozisyon Yazı

Cumartesi, 14 Eylül 2013, 19:28 | Bilgi Paylaşımı | 51 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kompozisyonu , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Yazılar Kompozisyonlar , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konulu Anlatan Kompozisyon Örnekleri

Cumhuriyet; egemenliğin milletin elinde olduğu yönetim şeklidir. Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yoludur Cumhuriyet… Özgürlüktür insanca varlık yoludur… Türklüğün vazgeçilmezi yönetimin temelidir… Atanın en büyük eseridir Cumhuriyet. Ulusun kendi gücü milletin sesidir… Uğruna savaşılan yoluna canların ortaya koyulduğu istiklalin meyvesi mücadelenin en eşsizinin ardından zaferin en güzel örneğidir… Azimle aşılan engellerin ardından nice zorluklardan sonra yüzlerde beliren tebessümdür… Sarayın sefasının halkın cefasının son bulmasıdır Cumhuriyet. Rahatın refahın ilk ışığı; özgürlüğün eşitliğin adaletin tek dayanağıdır… Türklüğün gururu hürriyetin sonsuzluğudur Cumhuriyet.

Cumhuriyet Ülkemizin en büyük kazancıdır.Cumhuriyet erdemdir aynı zamanda.Çağdaşlığın göstergesi Demokrasinin ikiz kardeşidir adeta.İşye yeni bir heyecan var ülkemde.Yepyeni bir bayram var önümüzde . Bağımsızlığın özgürlüğün birlikte yaşamanın bayramı var ülkemde.
Cumhuriyet halktırbirlikteliktirkardeşliktir ülkemde.Daima ileri gitmek adil bir şekilde paylaşmaktır eldekileri.Yaşamın kendisine el uzatmaktır kardeşliğin nefesiyle.Demokrasiyle olgunlaşmaktır.Hak ve adaletin tesisidir demokrasi kardeşliğiyle.Ve gülmektir acılara birlikte çekilen ızdıraba.Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet.Demokrasiyle yoğrulmuş halkımın tercihidir cumhuriyet.
Cumhuriyet erdemdirpaylaşmaktıradalettir ülkemde.Özgürlüğün güvencesidir mevlana ikliminde.Cumhuriyet bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız

Atatürk’ün olağan üstü çabalarıyla elde ettiğimiz şimdiki cumhuriyetimizi korumak bizlerin elinde. Unutmayalım ki bu cumhuriyet ancak bizim çaba ve uğraşlarımızla ilerler.

Sizler de Elinizde Bulunan ya da Kendi Yazdığınız Trafik İle İlgili Kompozisyonlarınızı ve Yazılarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Paylaşarak Bizlere Ulaştırın… Bu Sayfada Yayınlayalım

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

51 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Kompozisyon Yazı"

 1. Sİzin Beyninizi sikem diyor ki:

  Sizin beyninşzş sikem

 2. fatih diyor ki:

  İğrenç bok gibi ne demişiniz ulen za xd qwxp

 3. arda diyor ki:

  1-saçma

  2-çok karışık

  3-iğrenç

 4. Buse diyor ki:

  Bence hiç güzel değil çünkü int den araştırıldığı çok belli hoca kendiniz yazın diyo bn araştırıyom o yüzden çok anlamını bilmediğim kelime var :D :D :D :D

 5. selenatörs ve tini diyor ki:

  iğrençççççççççççççççççççççççççççççççç!!!!!!!!!!!!!!
  IYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!
  İĞRENDİMM KUSUCAAAAAAAAAAAMMMMMMMM

 6. alperen diyor ki:

  süper abi yhaaaaa

 7. adım diyor ki:

  iğrenç

 8. zehra diyor ki:

  bana acil bir kompozisyon yazabilirmisiniz lütfen :*

 9. Lovatic diyor ki:

  çok güzel çok saolun demiycem çünkü hiç işime yaramadı :(

 10. esra nur diyor ki:

  bence çook güzel olmus begenmeyen oturup kendi yazzsın

 11. stella diyor ki:

  bilgi sahibi oldum ve çok işime yaradı daha iyi anlamamı sağladı

 12. masdmas diyor ki:

  ya cok yazı var uf

 13. sıla diyor ki:

  evet bunun bu kadar etkileyici olduğunu gerçekten de bilmiyordum.

 14. sıla diyor ki:

  çok güzelmiş ödevime çok işe yaradı ve bilgi sahibi oldum…

 15. meriç diyor ki:

  sağol

 16. abdullah diyor ki:

  Çok güzel olmuş teşekkürler

 17. meriç diyor ki:

  bence çok güzel fakat bana daha kısa ve öğrencinin ağzından yazılmış olması gerekiyor

 18. Emirhan diyor ki:

  İdare ediyo fazla güzel olmasada tşkrler

 19. Ramazan diyor ki:

  ÇOK GÜZEL OLMUŞ TEŞEKKÜR EDERİM İŞİME YARADI

 20. mira diyor ki:

  şimdi herkezde bunları yazar ama teşekkürler

 21. dilek diyor ki:

  bence herkesin kendi azından yazması gerekir yinede teşekkür ederiz… :D

 22. şeyma diyor ki:

  çok teşekkürler çok yararlı olmuş.sonuç bölümü hoşuma gitti :)

 23. okan diyor ki:

  yaw hehe güzel güzel ödevime çok işe yaradı :D

 24. iyilik perisi diyor ki:

  29 Ekim ile ilgili kompozisyon, şiir, resim örnekleri
  Cumhuriyet milletin egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimidir.(*) Atatürk bu kavramı “Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.” sözü ile açıklar. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin cumhuriyeti ilan etmesi ile bugün ülkemizde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. İmparatorluk ile yönetilen ülke Mustafa Kemal Atatürk’ün lider olduğu bir akım sonrasında cumhuriyet yönetimine kavuşmuştur. Cumhuriyetin ilanı ile egemenlik milletin sahip olduğu bir unsur haline gelmiş halk yönetimde söz sahibi olmuş ve seçtiği milletvekilleri aracılığıyla temsil edilip yönetimde hak sahibi olmuştur

  cumhuriyet 19 Mayıs ile başlayan ve genelgeler kongreler yeni karar ve adımlarla devam eden sürecin bir uzantısıdır. Mustafa Kemal milletvekilleri ile görüşmeleri sonucunda hazırlanan Cumhuriyet önergesini meclise sunmuş önerge kabul edildikten sonra devletin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak devletin adı “Türkiye Cumhuriyeti Devleti” olarak belirlenmiş ve ilk Cumhurbaşkanı olarak Mustafa Kemal Atatürk seçilmiştir.
  29 Ekim 1923 tarihi cumhuriyetin ilanı bugünün gecesinde 101 pare top atışı ile kutlanmış daha sonraki yıllarda 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramı olarak tüm yurt genelinde kutlanır hale gelmiştir.
  Cumhuriyet; egemenliğin milletin elinde olduğu yönetim şeklidir. Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yoludur Cumhuriyet… Özgürlüktür insanca varlık yoludur… Türklüğün vazgeçilmezi yönetimin temelidir… Atanın en büyük eseridir Cumhuriyet. Ulusun kendi gücü milletin sesidir… Uğruna savaşılan yoluna canların ortaya koyulduğu istiklalin meyvesi mücadelenin en eşsizinin ardından zaferin en güzel örneğidir… Azimle aşılan engellerin ardından nice zorluklardan sonra yüzlerde beliren tebessümdür… Sarayın sefasının halkın cefasının son bulmasıdır Cumhuriyet. Rahatın refahın ilk ışığı; özgürlüğün eşitliğin adaletin tek dayanağıdır… Türklüğün gururu hürriyetin sonsuzluğudur Cumhuriyet.

 25. afra nur diyor ki:

  konpozisyon güzel ama bunu yazarsam öğretmen anla bence kendi aklımızdan yapsak daha iyi olur
  yine de sağolun teşekürler
  konpozisyon için

 26. sevda diyor ki:

  bence muhteşem

 27. veysel diyor ki:

  sağolun ama bana bir öğrencinin azından yazılmış gibi olması gerekiyor

 28. tyuıop diyor ki:

  çok güzel sayfa teşekkür ederim.

 29. tyuıop diyor ki:

  Bence çok güzel olmuş ellerinize sağlık lo :D

 30. SÜMEYRA diyor ki:

  Ya aslında güzel ama biraz uzun çok açıklamalı iyi bir şey ama nasıl yazacağım bakalım

 31. esra diyor ki:

  Cumhuriyet, milletin egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimidir.(*) Atatürk bu kavramı “Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.” sözü ile açıklar. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin cumhuriyeti ilan etmesi ile bugün ülkemizde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. İmparatorluk ile yönetilen ülke Mustafa Kemal Atatürk’ün lider olduğu bir akım sonrasında cumhuriyet yönetimine kavuşmuştur. Cumhuriyetin ilanı ile egemenlik milletin sahip olduğu bir unsur haline gelmiş, halk yönetimde söz sahibi olmuş ve seçtiği milletvekilleri aracılığıyla temsil edilip yönetimde hak sahibi olmuştur.
  Cumhuriyet, 19 Mayıs ile başlayan ve genelgeler, kongreler, yeni karar ve adımlarla devam eden sürecin bir uzantısıdır. Mustafa Kemal milletvekilleri ile görüşmeleri sonucunda hazırlanan Cumhuriyet önergesini meclise sunmuş, önerge kabul edildikten sonra devletin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak, devletin adı “Türkiye Cumhuriyeti Devleti” olarak belirlenmiş ve ilk Cumhurbaşkanı olarak Mustafa Kemal Atatürk seçilmiştir.
  29 Ekim 1923 tarihi cumhuriyetin ilanı bugünün gecesinde 101 pare top atışı ile kutlanmış, daha sonraki yıllarda 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramı olarak tüm yurt genelinde kutlanır hale gelmiştir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.