29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Kompozisyon Yazı

Pazar, 21 Ekim 2018, 18:46 | Bilgi Paylaşımı | 70 Comments
by admin

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kompozisyonu , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Yazılar Kompozisyonlar

Cumhuriyet; egemenliğin milletin elinde olduğu yönetim şeklidir. Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yoludur Cumhuriyet… Özgürlüktür insanca varlık yoludur… Türklüğün vazgeçilmezi yönetimin temelidir… Atanın en büyük eseridir Cumhuriyet. Ulusun kendi gücü milletin sesidir… Uğruna savaşılan yoluna canların ortaya koyulduğu istiklalin meyvesi mücadelenin en eşsizinin ardından zaferin en güzel örneğidir… Azimle aşılan engellerin ardından nice zorluklardan sonra yüzlerde beliren tebessümdür… Sarayın sefasının halkın cefasının son bulmasıdır Cumhuriyet. Rahatın refahın ilk ışığı; özgürlüğün eşitliğin adaletin tek dayanağıdır… Türklüğün gururu hürriyetin sonsuzluğudur Cumhuriyet.

Cumhuriyet Ülkemizin en büyük kazancıdır.Cumhuriyet erdemdir aynı zamanda.Çağdaşlığın göstergesi Demokrasinin ikiz kardeşidir adeta.İşye yeni bir heyecan var ülkemde.Yepyeni bir bayram var önümüzde . Bağımsızlığın özgürlüğün birlikte yaşamanın bayramı var ülkemde.
Cumhuriyet halktırbirlikteliktirkardeşliktir ülkemde.Daima ileri gitmek adil bir şekilde paylaşmaktır eldekileri.Yaşamın kendisine el uzatmaktır kardeşliğin nefesiyle.Demokrasiyle olgunlaşmaktır.Hak ve adaletin tesisidir demokrasi kardeşliğiyle.Ve gülmektir acılara birlikte çekilen ızdıraba.Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet.Demokrasiyle yoğrulmuş halkımın tercihidir cumhuriyet.
Cumhuriyet erdemdirpaylaşmaktıradalettir ülkemde.Özgürlüğün güvencesidir mevlana ikliminde.Cumhuriyet bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız

Atatürk’ün olağan üstü çabalarıyla elde ettiğimiz şimdiki cumhuriyetimizi korumak bizlerin elinde. Unutmayalım ki bu cumhuriyet ancak bizim çaba ve uğraşlarımızla ilerler.  , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konulu Anlatan Kompozisyon Örnekleri

Sizler de Elinizde Bulunan ya da Kendi Yazdığınız Trafik İle İlgili Kompozisyonlarınızı ve Yazılarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Paylaşarak Bizlere Ulaştırın… Bu Sayfada Yayınlayalım

70 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Kompozisyon Yazı"

 1. Deniz dedi ki:

  Ananızı sikim yorum yazanların

 2. sanaaneeee lan y*r*k dedi ki:

  başlık nerde yaaa ve nerde satır başları????

 3. Edebi Anne dedi ki:

  Yahu şimdi ikinci ve üçüncü paragraflari okudum da, bunun nerde giriş paragrafı nerde gelişmesi nerde sonucu göremedim. Ilk paragraf cumhuriyete övgü ve sevgi, tamam guzel. Ikinci paragrafın konusu nedir o halde? Durum ben söyleyeyim; birincinin tekrarı. Ucuncu de Allahtan cumhuriyetimize sahip çıkalım gibisinden bir şey işlenmiş yoksa vay halinize. Yorumlar da okadar profesyonel ki(!) fakülte okumamış olsam inanacagim. Kendinize güvenip bir şey paylasiyorsunuz bari doğru düzgün araştırıp yazın. Ya da bırakın işlerinde usta olanlar yazsın.

 4. Edebi Anne dedi ki:

  Çok mu güzel? Guldurdunuz efendim. Noktalama yanlışları gözlerimi kör etti. Bunu yazan da bir öğrenci değil midir? Bana lisedeki bir etmenin yazisiymis gibi geldi. Faydasız ve bolca anlam tekrarı var. Ilk paragraftan sonrasını okuyamadım bile.

  • Sudenur kaplan dedi ki:

   Siktir git okuma o zaman sizin gibi görünüşe takılanlar yüzünden bu ülke geri kalıyo

 5. YAKIŞIKLI dedi ki:

  süper olmuş helal olsun yazana be yarın sınavda işe yaracak

 6. erdal dedi ki:

  çok önemli

 7. gizem dedi ki:

  Süperrrrr…. beyenmeyenler oturup kendi yazsın

 8. oş.lkğp,:ŞLİ dedi ki:

  bundan bi fuşki anlamadum hiiiiihiiihiiiiiiiiii

 9. Sanane ln dedi ki:

  Güzel sağolun işime yaradı

 10. Sİzin Beyninizi sikem dedi ki:

  Sizin beyninşzş sikem

 11. fatih dedi ki:

  İğrenç bok gibi ne demişiniz ulen za xd qwxp

 12. arda dedi ki:

  1-saçma

  2-çok karışık

  3-iğrenç

 13. Buse dedi ki:

  Bence hiç güzel değil çünkü int den araştırıldığı çok belli hoca kendiniz yazın diyo bn araştırıyom o yüzden çok anlamını bilmediğim kelime var :D :D :D :D

 14. selenatörs ve tini dedi ki:

  iğrençççççççççççççççççççççççççççççççç!!!!!!!!!!!!!!
  IYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!
  İĞRENDİMM KUSUCAAAAAAAAAAAMMMMMMMM

 15. alperen dedi ki:

  süper abi yhaaaaa

 16. adım dedi ki:

  iğrenç

 17. zehra dedi ki:

  bana acil bir kompozisyon yazabilirmisiniz lütfen :*

 18. Lovatic dedi ki:

  çok güzel çok saolun demiycem çünkü hiç işime yaramadı :(

 19. esra nur dedi ki:

  bence çook güzel olmus begenmeyen oturup kendi yazzsın

 20. stella dedi ki:

  bilgi sahibi oldum ve çok işime yaradı daha iyi anlamamı sağladı

 21. masdmas dedi ki:

  ya cok yazı var uf

 22. sıla dedi ki:

  evet bunun bu kadar etkileyici olduğunu gerçekten de bilmiyordum.

 23. sıla dedi ki:

  çok güzelmiş ödevime çok işe yaradı ve bilgi sahibi oldum…

 24. meriç dedi ki:

  sağol

 25. abdullah dedi ki:

  Çok güzel olmuş teşekkürler

 26. meriç dedi ki:

  bence çok güzel fakat bana daha kısa ve öğrencinin ağzından yazılmış olması gerekiyor

 27. Emirhan dedi ki:

  İdare ediyo fazla güzel olmasada tşkrler

 28. Ramazan dedi ki:

  ÇOK GÜZEL OLMUŞ TEŞEKKÜR EDERİM İŞİME YARADI

 29. mira dedi ki:

  şimdi herkezde bunları yazar ama teşekkürler

 30. dilek dedi ki:

  bence herkesin kendi azından yazması gerekir yinede teşekkür ederiz… :D

 31. şeyma dedi ki:

  çok teşekkürler çok yararlı olmuş.sonuç bölümü hoşuma gitti :)

 32. okan dedi ki:

  yaw hehe güzel güzel ödevime çok işe yaradı :D

 33. iyilik perisi dedi ki:

  29 Ekim ile ilgili kompozisyon, şiir, resim örnekleri
  Cumhuriyet milletin egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimidir.(*) Atatürk bu kavramı “Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.” sözü ile açıklar. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin cumhuriyeti ilan etmesi ile bugün ülkemizde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. İmparatorluk ile yönetilen ülke Mustafa Kemal Atatürk’ün lider olduğu bir akım sonrasında cumhuriyet yönetimine kavuşmuştur. Cumhuriyetin ilanı ile egemenlik milletin sahip olduğu bir unsur haline gelmiş halk yönetimde söz sahibi olmuş ve seçtiği milletvekilleri aracılığıyla temsil edilip yönetimde hak sahibi olmuştur

  cumhuriyet 19 Mayıs ile başlayan ve genelgeler kongreler yeni karar ve adımlarla devam eden sürecin bir uzantısıdır. Mustafa Kemal milletvekilleri ile görüşmeleri sonucunda hazırlanan Cumhuriyet önergesini meclise sunmuş önerge kabul edildikten sonra devletin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak devletin adı “Türkiye Cumhuriyeti Devleti” olarak belirlenmiş ve ilk Cumhurbaşkanı olarak Mustafa Kemal Atatürk seçilmiştir.
  29 Ekim 1923 tarihi cumhuriyetin ilanı bugünün gecesinde 101 pare top atışı ile kutlanmış daha sonraki yıllarda 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramı olarak tüm yurt genelinde kutlanır hale gelmiştir.
  Cumhuriyet; egemenliğin milletin elinde olduğu yönetim şeklidir. Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yoludur Cumhuriyet… Özgürlüktür insanca varlık yoludur… Türklüğün vazgeçilmezi yönetimin temelidir… Atanın en büyük eseridir Cumhuriyet. Ulusun kendi gücü milletin sesidir… Uğruna savaşılan yoluna canların ortaya koyulduğu istiklalin meyvesi mücadelenin en eşsizinin ardından zaferin en güzel örneğidir… Azimle aşılan engellerin ardından nice zorluklardan sonra yüzlerde beliren tebessümdür… Sarayın sefasının halkın cefasının son bulmasıdır Cumhuriyet. Rahatın refahın ilk ışığı; özgürlüğün eşitliğin adaletin tek dayanağıdır… Türklüğün gururu hürriyetin sonsuzluğudur Cumhuriyet.

 34. afra nur dedi ki:

  konpozisyon güzel ama bunu yazarsam öğretmen anla bence kendi aklımızdan yapsak daha iyi olur
  yine de sağolun teşekürler
  konpozisyon için

 35. sevda dedi ki:

  bence muhteşem

 36. veysel dedi ki:

  sağolun ama bana bir öğrencinin azından yazılmış gibi olması gerekiyor

 37. tyuıop dedi ki:

  çok güzel sayfa teşekkür ederim.

 38. tyuıop dedi ki:

  Bence çok güzel olmuş ellerinize sağlık lo :D

 39. SÜMEYRA dedi ki:

  Ya aslında güzel ama biraz uzun çok açıklamalı iyi bir şey ama nasıl yazacağım bakalım

 40. esra dedi ki:

  Cumhuriyet, milletin egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimidir.(*) Atatürk bu kavramı “Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.” sözü ile açıklar. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin cumhuriyeti ilan etmesi ile bugün ülkemizde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. İmparatorluk ile yönetilen ülke Mustafa Kemal Atatürk’ün lider olduğu bir akım sonrasında cumhuriyet yönetimine kavuşmuştur. Cumhuriyetin ilanı ile egemenlik milletin sahip olduğu bir unsur haline gelmiş, halk yönetimde söz sahibi olmuş ve seçtiği milletvekilleri aracılığıyla temsil edilip yönetimde hak sahibi olmuştur.
  Cumhuriyet, 19 Mayıs ile başlayan ve genelgeler, kongreler, yeni karar ve adımlarla devam eden sürecin bir uzantısıdır. Mustafa Kemal milletvekilleri ile görüşmeleri sonucunda hazırlanan Cumhuriyet önergesini meclise sunmuş, önerge kabul edildikten sonra devletin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak, devletin adı “Türkiye Cumhuriyeti Devleti” olarak belirlenmiş ve ilk Cumhurbaşkanı olarak Mustafa Kemal Atatürk seçilmiştir.
  29 Ekim 1923 tarihi cumhuriyetin ilanı bugünün gecesinde 101 pare top atışı ile kutlanmış, daha sonraki yıllarda 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramı olarak tüm yurt genelinde kutlanır hale gelmiştir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.