2:29 pm - Cumartesi Nisan 19, 3406
Sponsorlu bağlantılar

6. 7. ve 8. Sınıfta Kalma Var mı ? Sınıfta Kalır mıyım ?

Cumartesi, 13 Aralık 2014, 7:22 | Bilgi Paylaşımı | 1.381 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

MEB, “ilkokulda sınıfta kalma geri geldi” şeklindeki haberlere açıklık getirdi.

Bakanlık sadece okula kayıt olup devam etmeyen öğrencilerin sınıfta bırakılacağını bildirdi. Okula devam edip de zayıfı olan öğrenciler ya da 1-2 ay devamsızlığı olan  öğrenciler sınıfta kalmayacak.

Soruegitim.com olarak sevgili öğrencilerimize bu hususta bir bilgilendirme yapmak istedik. 6. Sınıfta kalma var mı ?, 7. Sınıfta kalma var mı ? , 8. Sınıfta kalma var mı ? .. İşte bu soruların kesin cevabını veriyoruz.

İlkokulda ve Ortaokulda Sınıfta Kalma Yok !

Karnemde çok zayıf var sınıfta kalır mıyım diye soran 6. 7, ve 8. sınıf öğrencileri evet sınıfta kalma, 2013 Mayıs ayı itibariyle geri geldi. İşte O Resmi Yazı :

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 21 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren “ilkokullarda öğrenciler sınıf tekrarına bırakılmayacaktır” hükmünün okula devam etmeyen çocuklar için geçerli olmadığını belirtildi.

Açıklamada, “e-kayıt sistemiyle ilkokula kayıtlı olup okula hiç devam etmeyen çocuklar bulunmaktadır. Aynı şekilde kaynaştırma ve özel öğretim öğrencisi olan ve özel eğitim ücretinden faydalanan fakat örgün eğitime devam etmeyen çocuklar tespit edilmiştir. Okula devam etmeyen çocuklar sınıfta bırakılacaktır.” denildi.

İlköğretim okullarında bir üst sınıfa devam etmek için öğrencinin iki dönem notu ortalamasının her ders için 2’den aşağı olamaz ifadesinin geçerli olduğu da bildirildi.

Sonuç Olarak Çocuklar : 3-5 tane zayıfınız var diye sınıfta kalmazsınız. 2 ay devamsızlığınız var diye yine sınıfta kalmazsınız. Ancak okula, hiç gitmezseniz, hiçbir yazılıya girmezseniz haliyle kalırsınız. Geçtiğimiz günlerde çıkan “yanlış anlaşılan haberlere” inanmayın. (Güncellenme: 1 Ocak 2015)

Kaynak: eokulegitim.com

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

1.381 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "6. 7. ve 8. Sınıfta Kalma Var mı ? Sınıfta Kalır mıyım ?"

 1. bünyamin kurnaz diyor ki:

  Ben 8 gidiyorum 34 devamsızlık var kalırmıyım

 2. Kemal Çağlar diyor ki:

  Benim notun da 2 tane 1 var kaçırmayın

 3. Kemal Çağlar diyor ki:

  Şimdi bu yıl kalmak yokmu

 4. Emre diyor ki:

  80 gün devamsızlıkla okulda kalırmıyım

 5. irem naz diyor ki:

  arkadaşlar zayıf notla sınıfta kalma yok .ben 8. sınıfa gidiyorum hiç bir arkadaşım zayıf not yüzünden sınıfta kalmadı , enfazla ş.ö.k le geçersinizzz.
  devamsızlıkla kalmada hikaye göz korkutuyolar 4-5 ay devamsızlığın varsa kalırsın.

 6. furkan diyor ki:

  acill cevap

 7. furkan diyor ki:

  10 gün devamsızlık var 8. sınfım kalırmıyım notum iyi

 8. savaş diyor ki:

  16 gun devamsızlıgım var kalırmıyım sınıfta derslerim çok iyi

 9. ferhat diyor ki:

  8.ci sınıfta 1-2 sınava girersen diğerlerine girmessen kalma varmı

 10. Devran diyor ki:

  Mrhba arklar bn devran 6 ya gidiorum sınavlara giriyorum 8 gun devamsızlığım var beden bilisim resim muzik dersler dahil hepsi kotu sınavları kacırmadım 1 tane bile kalırsam solerseniz svnrm

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.