6. 7. ve 8. Sınıfta Kalma Var mı ? Sınıfta Kalır mıyım ?

Cumartesi, 11 Mart 2017, 17:26 | Bilgi Paylaşımı | 2.079 Comments
by admin

MEB, “ilkokulda sınıfta kalma geri geldi” şeklindeki haberlere açıklık getirdi.

Bakanlık sadece okula kayıt olup devam etmeyen öğrencilerin sınıfta bırakılacağını bildirdi. Okula devam edip de zayıfı olan öğrenciler ya da 1-2 ay devamsızlığı olan  öğrenciler sınıfta kalmayacak.

Soruegitim.com olarak sevgili öğrencilerimize bu hususta bir bilgilendirme yapmak istedik. 6. Sınıfta kalma var mı ?, 7. Sınıfta kalma var mı ? , 8. Sınıfta kalma var mı ? .. İşte bu soruların kesin cevabını veriyoruz.

İlkokulda ve Ortaokulda Sınıfta Kalma Yok !

Karnemde çok zayıf var sınıfta kalır mıyım diye soran 6. 7, ve 8. sınıf öğrencileri evet sınıfta kalma, 2013 Mayıs ayı itibariyle geri geldi. İşte O Resmi Yazı :

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 21 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren “ilkokullarda öğrenciler sınıf tekrarına bırakılmayacaktır” hükmünün okula devam etmeyen çocuklar için geçerli olmadığını belirtildi.

Açıklamada, “e-kayıt sistemiyle ilkokula kayıtlı olup okula hiç devam etmeyen çocuklar bulunmaktadır. Aynı şekilde kaynaştırma ve özel öğretim öğrencisi olan ve özel eğitim ücretinden faydalanan fakat örgün eğitime devam etmeyen çocuklar tespit edilmiştir. Okula devam etmeyen çocuklar sınıfta bırakılacaktır.” denildi.

İlköğretim okullarında bir üst sınıfa devam etmek için öğrencinin iki dönem notu ortalamasının her ders için 2’den aşağı olamaz ifadesinin geçerli olduğu da bildirildi.

Sonuç Olarak Çocuklar : 3-5 tane zayıfınız var diye sınıfta kalmazsınız. 2 ay devamsızlığınız var diye yine sınıfta kalmazsınız. Ancak okula, hiç gitmezseniz, hiçbir yazılıya girmezseniz haliyle kalırsınız. Geçtiğimiz günlerde çıkan “yanlış anlaşılan haberlere” inanmayın. (Güncellenme: 1 Ocak 2015)

Kaynak: eokulegitim.com

2.079 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "6. 7. ve 8. Sınıfta Kalma Var mı ? Sınıfta Kalır mıyım ?"

 1. turan dedi ki:

  7ci sınıfta mat dersim kötü kalirmiyim

 2. emirhan dedi ki:

  6.sınıftayım 4-5 zayıfım var 1 gün devamsızlığım var tüm sınavlara girdim kalırmıyım

 3. DRAGONS dedi ki:

  Arkadaşlar Ben 24.5 YANİ 24 Buçuk Gün Gitmedim Derslerimde Az Bişi İyi Okulu Geçer Miyim Lütfen Söylesin Biri Geçemeyeceğim İçin Çok Korkuyom 7. Sınıfa Gidiyorum

  • KaanAdınız ... dedi ki:

   7. sınıftayım 1. dönem 20buçuk gün devamsızlığım var sınıfta kalırmıyım 2. dönemdeyim şuanda

   • QWEQWE dedi ki:

    Korkma bırsey olmaz derslerını bıraz yuksek tut yeter.Ben 7.sınıfta 40 gun devamsızlıkla gecmıstım

Yorum Yazın