6. 7. ve 8. Sınıfta Kalma Var mı ? Sınıfta Kalır mıyım ?

Pazartesi, 22 Ocak 2018, 23:47 | Bilgi Paylaşımı | 2.260 Comments
by admin

MEB, “ilkokulda sınıfta kalma geri geldi” şeklindeki haberlere açıklık getirdi.

Bakanlık sadece okula kayıt olup devam etmeyen öğrencilerin sınıfta bırakılacağını bildirdi. Okula devam edip de zayıfı olan öğrenciler ya da 1-2 ay devamsızlığı olan  öğrenciler sınıfta kalmayacak.

Soruegitim.com olarak sevgili öğrencilerimize bu hususta bir bilgilendirme yapmak istedik. 6. Sınıfta kalma var mı ?, 7. Sınıfta kalma var mı ? , 8. Sınıfta kalma var mı ? .. İşte bu soruların kesin cevabını veriyoruz.

İlkokulda ve Ortaokulda Sınıfta Kalma Yok !

Karnemde çok zayıf var sınıfta kalır mıyım diye soran 6. 7, ve 8. sınıf öğrencileri evet sınıfta kalma, 2013 Mayıs ayı itibariyle geri geldi. İşte O Resmi Yazı :

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 21 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren “ilkokullarda öğrenciler sınıf tekrarına bırakılmayacaktır” hükmünün okula devam etmeyen çocuklar için geçerli olmadığını belirtildi.

Açıklamada, “e-kayıt sistemiyle ilkokula kayıtlı olup okula hiç devam etmeyen çocuklar bulunmaktadır. Aynı şekilde kaynaştırma ve özel öğretim öğrencisi olan ve özel eğitim ücretinden faydalanan fakat örgün eğitime devam etmeyen çocuklar tespit edilmiştir. Okula devam etmeyen çocuklar sınıfta bırakılacaktır.” denildi.

İlköğretim okullarında bir üst sınıfa devam etmek için öğrencinin iki dönem notu ortalamasının her ders için 2’den aşağı olamaz ifadesinin geçerli olduğu da bildirildi.

Sonuç Olarak Çocuklar : 3-5 tane zayıfınız var diye sınıfta kalmazsınız. 2 ay devamsızlığınız var diye yine sınıfta kalmazsınız. Ancak okula, hiç gitmezseniz, hiçbir yazılıya girmezseniz haliyle kalırsınız. Geçtiğimiz günlerde çıkan “yanlış anlaşılan haberlere” inanmayın. (Güncellenme: 1 Ocak 2015)

Kaynak: eokulegitim.com

2.260 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "6. 7. ve 8. Sınıfta Kalma Var mı ? Sınıfta Kalır mıyım ?"

 1. Muhammet dedi ki:

  Abi ortlama 1.donem 54.0716 14 gun devamsizlik var
  Eger 2.donemde 61.3833 alirsam kalirmiyim nolur cevapla cokk korkuyorum abi kalp krizi gecirce.

 2. Arda dedi ki:

  Kalırsın

 3. Muhammed dedi ki:

  7 sinifim ortalamam 79 turkçe ortalamam 40 tan aşa 9 gün devam sizliğim var turkçe dersin den kalır miyim. Acil biri cevap laya bilir me.

 4. yiğit özcan dedi ki:

  5. sınıfteyım 54 puanla sınıfta kalırmıyım

 5. Furkan dedi ki:

  Beyler ortalamam 47 8. Sinif sizce kalirmiyim

 6. Mehmetcan dedi ki:

  19 günlük devamsizligim var 8. Sinifa gidiyorum yazililarin hepsine girdim ama derslerimin hepside zayif kalirmiyim lütfen cevap yazin arkadaşlar

 7. Ahmet çakmak dedi ki:

  Ortalamam 1.dönem 55 3gün devamsızlığım var sizce 2.dönem böyle olursa sınıfta kalırmıyım acil cevappp!! Lütfenn

  • Mehmet dedi ki:

   2 donemin ortalamasinin toplami100 den asagi olursa kalirsin ama hocalar seni seviyorse “SOK” SENI GECIRIR

 8. Mehmetcan dedi ki:

  mehmetcan ben 7sınfım ortalama 41 devamsızligim 9. Sınıfta kaçırmayın 1.donem. Acil cevapp

  • Mehmet dedi ki:

   kardes korkma 2 donemin ortalamasinin toplami 100 den asagi olursa kalirsin 2 donem cok calisip ortalamani 62 nin uzerinde getirirsen kalmasin ama lakin altinda kalirsan kalirsin bemim ort 69 insallah 78 olcak canini sikma 2 donem cok calis

 9. Zekeriya dedi ki:

  7.sınıfda ortalamam 61 şoke ile geçtim bence bu haksızlı

 10. isimsiz bayan dedi ki:

  7. sınıftayım matematiğim 39,50 ŞÖK’e (şube öğretmenler kurulu) kalır mıyım diğer derslerim iyi sadece hocamız 2ingilizce notunu girmemiş ve 24 gözüküyor şök’e kalır mıyım lütfen acilen cevapp

 11. Enescan dedi ki:

  Derslerim çok düşük misel 20 30 40 7cı sınıftayım kalırmıyım

 12. samet dedi ki:

  merhaba 8.sınıfım fenim 33
  matematiğim 30
  türkçem 54
  sınıfı geçermiyim
  _?

 13. enes dedi ki:

  40 GUNLUK OKULA GITMEDIM 5 TANE ZAYIFIM WAR 8INCI SINIFA GIDIYORUM 4 TANE SINAVA GIRMEDIM KALIRMIYIM

Yorum Yazın