2:25 pm - Salı Mart 3, 6922
Sponsorlu bağlantılar

6. 7. ve 8. Sınıfta Kalma Var mı ? Sınıfta Kalır mıyım ?

Cumartesi, 13 Aralık 2014, 7:22 | Bilgi Paylaşımı | 1.336 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

MEB, “ilkokulda sınıfta kalma geri geldi” şeklindeki haberlere açıklık getirdi.

Bakanlık sadece okula kayıt olup devam etmeyen öğrencilerin sınıfta bırakılacağını bildirdi. Okula devam edip de zayıfı olan öğrenciler ya da 1-2 ay devamsızlığı olan  öğrenciler sınıfta kalmayacak.

Soruegitim.com olarak sevgili öğrencilerimize bu hususta bir bilgilendirme yapmak istedik. 6. Sınıfta kalma var mı ?, 7. Sınıfta kalma var mı ? , 8. Sınıfta kalma var mı ? .. İşte bu soruların kesin cevabını veriyoruz.

İlkokulda ve Ortaokulda Sınıfta Kalma Yok !

Karnemde çok zayıf var sınıfta kalır mıyım diye soran 6. 7, ve 8. sınıf öğrencileri evet sınıfta kalma, 2013 Mayıs ayı itibariyle geri geldi. İşte O Resmi Yazı :

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 21 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren “ilkokullarda öğrenciler sınıf tekrarına bırakılmayacaktır” hükmünün okula devam etmeyen çocuklar için geçerli olmadığını belirtildi.

Açıklamada, “e-kayıt sistemiyle ilkokula kayıtlı olup okula hiç devam etmeyen çocuklar bulunmaktadır. Aynı şekilde kaynaştırma ve özel öğretim öğrencisi olan ve özel eğitim ücretinden faydalanan fakat örgün eğitime devam etmeyen çocuklar tespit edilmiştir. Okula devam etmeyen çocuklar sınıfta bırakılacaktır.” denildi.

İlköğretim okullarında bir üst sınıfa devam etmek için öğrencinin iki dönem notu ortalamasının her ders için 2’den aşağı olamaz ifadesinin geçerli olduğu da bildirildi.

Sonuç Olarak Çocuklar : 3-5 tane zayıfınız var diye sınıfta kalmazsınız. 2 ay devamsızlığınız var diye yine sınıfta kalmazsınız. Ancak okula, hiç gitmezseniz, hiçbir yazılıya girmezseniz haliyle kalırsınız. Geçtiğimiz günlerde çıkan “yanlış anlaşılan haberlere” inanmayın. (Güncellenme: 1 Ocak 2015)

Kaynak: eokulegitim.com

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

1.336 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "6. 7. ve 8. Sınıfta Kalma Var mı ? Sınıfta Kalır mıyım ?"

 1. aslan2260 diyor ki:

  sevgili site yöneticileri öğrencileri yanlış yönlendirmeyin lütfen ortaokullarda 20 gün devamsızlık süresini aşan veya zayıfı olan öğrencilerin sınıf geçmesine veya kalmasına şube öğretmenler kurulunda karar verilir.bu da kalma olduğu anlamına gelir.

 2. yigit diyor ki:

  muzigim 0 ise kalirmiyim.

 3. umut diyor ki:

  Arkadaşlar gitmedigim günlerde e okulda yok yazmıo nede acilll lütfen

 4. yunusus emre diyor ki:

  ben 7. sınıfa gidiyorum 14 gün devamsızlığım var sınıfta alırmıyım ilk dönem takdir almıştım lütfen cevağlarınızı esirgemeyin şimdiden teşekkürler

 5. feyza diyor ki:

  ben 7.sınıfa gidiyorum 22 gün devamsızlık 2tane zayıfım var sınıfta kalırmıyım bide 1.dönemin devamsızlığı 2.döneme aktarılıyomu

  • alii diyor ki:

   Kalmasın zayftan hem devamsızlık da kalma en fazla 2 ay ben 8. Sınıfa gidiyorum 32 gün devamsızlık var hic bisi olmadı :)

 6. oguz diyor ki:

  Ben 8 e gidiyorum 20 gun devamsizligim var tum sinavlara girdim matematigim 3 geri klan dersler 4-5 filan kalirmiyim acil yardım

 7. mustafa diyor ki:

  benim karne tamamlanmadı yazıyooo ben geçdim mi kaldım mı

 8. mustafa diyor ki:

  benim karnede tamamlanmadı yazıyo oraya x atmıslar

 9. mustafa diyor ki:

  benim karnemde tamamlanmadı yazıyo ve oraya x attılar ben 8 gidiyorum

 10. emirhan diyor ki:

  benim 2 tane birim var kalırmıyım acba söylermisniz ?

 11. aDEM diyor ki:

  Sonuç Olarak Çocuklar : 3-5 tane zayıfınız var diye sınıfta kalmazsınız. 2 ay devamsızlığınız var diye yine sınıfta kalmazsınız. Ancak okula, hiç gitmezseniz, hiçbir yazılıya girmezseniz haliyle kalırsınız. Geçtiğimiz günlerde çıkan “yanlış anlaşılan haberlere” inanmayın. (Güncellenme: 1 Ocak 2015)

  KALMA YOK

 12. yasin diyor ki:

  teknoloji tasarımım 1 2.dönemde 1 düşerse sınıfta kalır mıyım?

 13. furkan diyor ki:

  sınıfta kalma var mı

 14. 1sen diyor ki:

  bnm 1 tane zayıfım var oda çoğu insanlarda oldgu gibi matematik 11 gün devamsızlıgım var .. sınıfta kalmam biliorum ama 2. dönem daha cok calışıp alıcm bi belge kısacası neyi cok gayretlenip yaparsan kazanırsınız bnde bunu denicem … herkese başarılar … sınıfta kalana geçmiş .. belge alanı.. tebrik ediyorum…

 15. sadıkk diyor ki:

  bn 8.sınıfa gıdıyorum zayıfım yok ama 23,5 gun devamsılıgım war kalır mıyım 1.donem

 16. alevv diyor ki:

  6. sınıfa giden biri matematiği 1 olursa diğer dersleri 4ve 5 olursa sınıfta kalırmı

 17. umut diyor ki:

  6. Sinifa gidiyorum 2 tane 1 im var 18 gun devamsiglik var sinfta kalmiyim

 18. serpil diyor ki:

  2 tane 1 var 6 tane 2 var 1 tanede 3 var sınıfta kalıyomuyum cevap verin arkadaşlar

 19. melısa diyor ki:

  benim babam FEFAT ETTİ VE BEN BİRAZ DERSLERIMDE KALDIM 6. SINIFTAYIM VE ÇOK KORKUYORUM SINIFTA KALCAM DİYE :(

 20. Burak Yaman diyor ki:

  ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN 5 ZAYIFIM VAR 8 GÜN OKULA GİTMEDİM SINIFTA KALIRMIYIM 7.Cİ SINIFA GİDİYORUM LÜTFEN CEVAP VERİN :(

  • 1sen diyor ki:

   hayr kalmasın bende 7diye gidiorum bi arkadşm senin gibi sınıfta kalmadı merak ettme :D

 21. Kazım diyor ki:

  Ben 6 sinifa gdiyorum ortalamam ilk dönem 49 ikinci d9nemde böyle gelse kalırmıyim

 22. arif diyor ki:

  beni neden dövdüler

 23. halis diyor ki:

  3 zayıf ile sınıfta kalınırmı yada4

  • buse diyor ki:

   Kalmasın sadece hiçbir yazılıma katılmayan ve Hiç okula gelmezsen kalırsın

 24. Furkan diyor ki:

  Selam arkadaşlar benim 12 gün Devamsızlığım var 3 tane 1 im var Kalırmıyım. Lütfen Söleyin Acil..

 25. sudeee diyor ki:

  arkadaşlar ben 7. sınıfa gidiyorum benim 2 tane 1 var 7 gün devamsızlığım var sınıfta kalırmıyım ?

 26. Emircan diyor ki:

  Ben 6. Sınıfa gidiyorum 3 tane 3 üm var bir tane 2im var 4 gün gitmemezliğim var kalırmışım
  Doğru mu

 27. bilal diyor ki:

  Arkadaşlar ben 8 sinifa gidiyorum ve 21 gün devamsizligim var kalirmiyim lütfen cevappp

 28. aleyna diyor ki:

  Benim 3 tane zayıfım var kalırmıyım

 29. hakan diyor ki:

  benim 6tane zayıfım var kaılırmıyım

 30. ibrahim diyor ki:

  Arkadaşlar 21 gün devamsızlım var okullda kalırmıýim 8 sınıfım

 31. serhat diyor ki:

  Arkadaşlar ben 8 e gidiyorum 16 gun devamsızlıgım var sınıfta kalırmıyım hocalar 10gunu gecerse kalırsınız diyo intarnete bakıyorum kalma yok diyo yardımcı olurmusunuz

 32. Adınız ... diyor ki:

  ben 8 sinifa gidiyorum benim 4 tane 2 var vede 1 tanede 1. var sinifta kalirmiyim. acil vede doğru cevep istiyorum

 33. hakan diyor ki:

  Beyler ben 7.siniftayim ameliyat oldum 4-5 ay raporluyum sizce geçermiyim geçen senede ameliyat olmuştum ondanda 5 ay rapor almistim geçtim ama bu seneden şupeliyim

 34. ALİ diyor ki:

  2014-2015 yeni yönetmelik budur.

  ORTAOKUL
  b) Eğitim ve öğretim yılında özürsüz 20 gün devamsızlık yapanlar ile bir üst sınıfı başarmada güçlüklerle karşılaşabilecek öğrencilerin sınıf geçmesi veya sınıf tekrarına, ikinci dönemin son haftasında şube öğretmenler kurulunda karar verilir. Alınan gerekçeli karar, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-5 Ders Yılı Sonu Şube Öğretmenler Kurulu Öğrenci Kişisel Değerlendirme Tutanağına yazılarak e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. Tutanağın bir örneği ders yılı sonu şube öğretmenler kurulu karar dosyasında saklanır. Ayrıca veli de bilgilendirilir. Bu kararda, oyların eşitliği hâlinde başkanın kullandığı oy yönünde çoğunluk sağlanmış sayılır.

  c) Kurul kararıyla sınıf geçen öğrencilerin puanları değiştirilmez. Okul kayıtlarına, “Şube Öğretmenler Kurulu Kararıyla Geçti” veya “Sınıf Tekrarına Karar Verildi” ibaresi yazılır. Bu durum öğrencinin karnesinde de belirtilir.

  NOT:Aileleri ve öğrencileri yanlış yönlendirmeyin. yok okula 2 ay gitmessen kalmassın yok 3-5 zayıf ne olucak. O eskiden di

 35. Ali diyor ki:

  Öğrenci başarısının değerlendirilmesi

  MADDE 31 – (1) İlkokullarda öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaması esastır.

  Ancak; istenilen yeterlik düzeyine ulaşamamış ilkokul öğrencilerine, velinin yazılı talebi üzerine, okul müdürü ve ilgili sınıf öğretmeninin kararıyla ilkokul öğrenimi süresinde bir defaya mahsus olmak üzere sınıf tekrarı yaptırılabilir. Okula hiç devam etmeyen öğrenciler ve ilkokul haftalık zorunlu ders saati sayısı kadar değerlendirilmesi yapılamayan/puanı girilmeyen öğrenciler ile bu Yönetmeliğin 27 nci maddesinin beşinci fıkrasında belirtilen mazeretler dışında okula en az bir dönem devam etmeyen öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılır.

  (2) Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında;

  a) Öğrenci kendi yaş grubu içinde yetiştirilir ve bir bütün olarak değerlendirilir. Bu eğitim kademesi, öğrencilerin derslerdeki başarısızlığına bakılarak elenecekleri bir dönem değil, öğretim programlarında öngörülen derslerin ve sosyal etkinlik çalışmalarının ortak katkısıyla ilgi ve yeteneği ölçüsünde yetiştirilecekleri bir dönem olarak değerlendirilir.

  b) Eğitim ve öğretim yılında özürsüz 20 gün devamsızlık yapanlar ile bir üst sınıfı başarmada güçlüklerle karşılaşabilecek öğrencilerin sınıf geçmesi veya sınıf tekrarına, ikinci dönemin son haftasında şube öğretmenler kurulunda karar verilir. Alınan gerekçeli karar, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-5 Ders Yılı Sonu Şube Öğretmenler Kurulu Öğrenci Kişisel Değerlendirme Tutanağına yazılarak e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. Tutanağın bir örneği ders yılı sonu şube öğretmenler kurulu karar dosyasında saklanır. Ayrıca veli de bilgilendirilir. Bu kararda, oyların eşitliği hâlinde başkanın kullandığı oy yönünde çoğunluk sağlanmış sayılır.

  c) Kurul kararıyla sınıf geçen öğrencilerin puanları değiştirilmez. Okul kayıtlarına, “Şube Öğretmenler Kurulu Kararıyla Geçti” veya “Sınıf Tekrarına Karar Verildi” ibaresi yazılır. Bu durum öğrencinin karnesinde de belirtilir.

 36. Ceylan diyor ki:

  Ben 6. sınıfa gidiyorum hiç 1 ‘im yok notlarım 50 altısı yok kalırmıyımm .. :(

 37. Ahmet.Jr diyor ki:

  benim devamsızlık 21 gün bütün dersler 1 bitanesi 3 7.sinif imamhatip değilim devlet okulu sınıfta kalirmiyim lütfen cevap

 38. batuhan diyor ki:

  Ben 7 ye gidiyorum 1devamsizlik 3 veya 2 1 im var kalirmiyim cook acil cevap

 39. zeynep diyor ki:

  Benim. 16gun devamsizlik var icinde yarim gec kaldigim gunlerde var bisey olurmu cevapppppppp

 40. adinizz... diyor ki:

  Arkadaslar bi yardimci olum yaa. Simdi bende 5 gun devamsizlik var bi ara on gunu gecersrn kalirsin seklinde biseyler soyluyolardi yardimci olunn.

 41. Bosver diyor ki:

  Arkadaşlar 11 gün özürsüz d. var 8. sınıfım kalırmıyım? Notlarım orta düzeyde.

  • Adınız ... diyor ki:

   kala bilirsin milleyetim çok haksızlık yapıyo 1 gün yerine 3 gün yazıyo ben 8 sınıfta kaldım 5 gün devem sızlık mileyetim 12 gün yazdı sınavlarımın hepsi üst düzeydi 85 aşagı sınavım yokyu ama kaldım dikkat et

 42. yaw hehe diyor ki:

  Ben 6.sınıfım fen ve teknolojim 1 şuan 2 tane sınav olduk fenden sınıfta kalırmıyım ?? ama diğer derslerimin notları iyi :( inşallah kalmam arkadaşlar CEVAPP

 43. şevval diyor ki:

  bu sene yani 2015 de sınıf ta kalma varmı 6 ya gidiyorum da 2 dersim bir

 44. mehmet diyor ki:

  Arkadaslar 7 sinifq gidiyorum 6″7 tane 1 var sinifta kalirmiyim devqmwizlik yok nolur cevap lutfen
  Yardim

 45. mehmet diyor ki:

  Arkadaslar 7 sinifq gidiyorum 6″7 tane 1 var sinifta kalirmiyim devqmwizlik yok nolur cevap lutfen

 46. Mertcan diyor ki:

  Arkadaslar 7 sınıfta secmeli derslerden olduğumuz sınavlar zorunlumu?

 47. aysema diyor ki:

  bnmde matematikte sorunum var 6. sınıfa gidiyorum mat 1. sıavımdan 25 aldım kalırmıyım

 48. asdadsda diyor ki:

  beyler benim 50 70 75 notlarım böyle gidersem kalırmıyım geçermiyim acill bide 65 var kalırmıyım böyle devam edersem acil ?

 49. kemal tuna diyor ki:

  2014-15 eğitim öğretim yılı için ortaokul 6.sınıfta kalmak varmı?

 50. şükran diyor ki:

  7. snıfı bitirmedim 8. sınıfa geçebilirmiyim

 51. Enes malik diyor ki:

  Ben 7.sınıfa geçtim 1,2 tane 1im olsa sınıfta kalıyorum

 52. melike diyor ki:

  2 tane zayıFIM var şükür sınıfta kalmadım

 53. Erol diyor ki:

  Kaldım :D üzülmek gerekde kader :D 3 ay okula girmedim sınavlaragirmedim :D hayırlısı

 54. ahmet diyor ki:

  hayatta kalmazsin bize korkutuyorlar brnim alti yedi tane birim vardi gectim Babam mi falan cagirdilar hic bir olmadi

 55. emel koç diyor ki:

  Arkadaşlar benim 3tane yada 4tane 1rim var sınıfta kalırmıyım

 56. furkan karakaş diyor ki:

  ben 4. sınıfa gidiyorum com devamsıslım var yazılılara girmedim sınıfta kaldım

 57. yusuf diyor ki:

  ohh bee sınıfta kalmadım arkadaslar çok rahatım 4 ten 1im vardı :) ;)

 58. PEEZAYSAdınız ... diyor ki:

  arkadaşlar ben 7. sınıfa gidiyorum 4 tane birim var sizce geçermiyim?

 59. tamer özkan diyor ki:

  7. sınafa gidiyorum 6 tane zaıfım var kalırmıyım

 60. bedir zor diyor ki:

  Meraba ben 6. sınıf örencisi(BEDİR ZOR)6. sınıfın 1.döneminın yarısında damdan düştüm. ve kırıklarım sebebiyle okula gelemedim. ve 2. dönemde gitmedim
  hocalarımız mesuliyet kabul etmedi. bu yıl sınıfta kalırmıyım.. soruma cevap verirseniz çok sevinirim
  G.ANTEP (BEDİR ZOR) 6/F K.KARABEKİR.

 61. Isim diyor ki:

  7 sınıfa gidiyorum kalır mıyım 5 tane 1 im var

 62. ilayda diyor ki:

  tesekkur almam için ksrnr notmn kaç olması lazm

 63. Barış diyor ki:

  Benim 5tane birim var 32 günde devamsız lik 18 günde rapor um var kakir miyim

 64. ceyda diyor ki:

  ya benim 5`1 var 17 devamsızlık var kalırmıyım acil cevap verin yoksa ölüce endişeden

 65. mustafa diyor ki:

  benim karnemde 1 tane bir var sınıfta kalırmıyım

 66. caner diyor ki:

  en önemli dersim 1 kalırmıyım türkçe ortalamam 42 ve matematik 1 kalırmıyım

 67. mustafa gürbüz diyor ki:

  orta okula gidiyorum 4 tane birim var devamsızlığım 4 gün okulda kalırmıyım

 68. bak seeeen diyor ki:

  Bide 8sınıfım mezun olcam ben ayıp böyle şeyler söylemem ama sikildiniz mi siz

 69. bak seeeen diyor ki:

  Benim hepsi beş kuzenim için gşrdim bu sayfaya ezik misiniz çalışın zaman bol çalışan adam yok heeee tembeller sizi.okuyan kişi sende öylesin:)

 70. Yasemen diyor ki:

  Ben 7.sınıfa gidiyorum , 3 tane 1 im var ,ortalamam 52 sınıfta aklırmıyım ???

 71. murat diyor ki:

  Benim 1 tane 2 3,4 tane devamsızlığım var geçermiyim

 72. Ergen diyor ki:

  7.sınıfa gidiyorum 4 tane 1 im var kalırmıyım cevabınızı bekliyorum.!

 73. Ergen diyor ki:

  benim 4 tane 1 var kalırmıyım cevap
  7.sınıfa gidiyorum

 74. Berkay diyor ki:

  Ben 9. Sınıfım 8 de 7 zayıf vardı devamsızlık 81 gündü geçtim

 75. berk diyor ki:

  7 ye gidiyom 1 tane 1 var ortalamam 63 kurula kalırmıyım yoksa kurula kalmadan geçermiyim ?????

 76. izo diyor ki:

  7 gececm 6 tane 1 kalrmyım

 77. yakup diyor ki:

  ben 7.sınıftayım ortalama puanım 40,11 geçermiyim

 78. emre diyor ki:

  benim 36 gün devamsızlığım var ve tüm dersler 1 kalırmıyım

 79. rabia diyor ki:

  ben bi ögrenciyim ve benim iki tane 1 var ve ben 6 sınıfa gidiyorum nolur bana yardım edin ben sınıfta kalcakmıyım diye cok merak ediyorum napıcamı bilmiyorum ortalamam 59,50 kalırmıyım ?

 80. yusuf diyor ki:

  bn 6.sınıfa gidiom 4 tane 1 im var sınıfta kalırmıyım hemen yazın arkadaslar lütfennnnnn

 81. Adınız ... diyor ki:

  mukaddes: BEN 8. sınıftayım ve TEOG dan aldıgım not 25 ve karneme 1 düşüyo ozaman okulda kalırmıyım nolur cevap verin lütfennnn:(

 82. Adınız ... diyor ki:

  Peki yeni siteme göre kalma var mı atıyorum TEOG dan aldığın not matematik 25 ise ve karnene 1 düşüyosa ozaman kalma oluyomu yoksa kalma olmuyomu eğer kalma oluyosa biz 8.sınıfı tekrar mı okuyacağız?

 83. furkan diyor ki:

  benim 8 tane 1 rim var kalırmıyım.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.