3:21 pm - Salı Mart 19, 2301

Atasözleri İle İlgili Hikayeler Kısa

Cuma, 9 Mart 2018, 15:46 | Ödev | 7 Comments
by ozge2017

Eski zamanlardan günümüze kadar gelmeyi başaran ve her zaman her konuda fayda sağladığımız bazı önemli cümleler vardır. Bu cümleler atalarımız tarafından söylenmiş ve bir takım tecrübelere dayalı sözler olarak bilinmektedir. Bu sözlerin önemi hayatımızda o kadar büyüktür ki, geleceğe ışık tutmamıza destek sağlamaktadır. Birçok atasözünden hayatımızın her alanında faydalanır ve hayatımızı o sözlerdeki bilgi birikimi ile tecrübeye göre yönlendirme şansına sahip oluruz. Her atasözü bizler için özeldir. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere atasözleri ile ilgili hikayeler kısa kısaca bilgi vereceğiz.

atasözleri ile ilgili görsel sonucu

Damlaya Damlaya Göl Olur: Ali eline geçen tüm paraları küçük ya da büyük demeden kumbarasına atardı. Kimi zaman çok küçük paralar atsa da, bir gün kumbarası dolunca kendisine bisiklet almayı hayal ederdi. Ali’nin kumbarası aylar sonra dolmuştu. Ali çok sevinçliydi ve parasıyla bisiklet aldı. Küçük şeylere önem vermemiz gerektiğini ve küçük şeylerin bir gün büyük şeylere dönüşeceğini herkese anlatırdı.

Atı Alan Üsküdar’ı Geçti: Eski zamanlarda Bolu beyine karşı gelen Köroğlu’nun bir gün atının çalındığı haberi gelir. Nereleri aradıysa atını bulamaz. Bu konu ile ilgili tavsiye aldığı kişilerden bir tanesi, İstanbul pazarına bir bakmasını söyler. Köroğlu İstanbul pazarına gittiğinde atının orada olduğunu görür. Pazar sahibine ata binmek istediğini söyler ve binmesine kalmadan sahibinin kokusunu alan at şahlanır ve uzaklaşır. Şaşıran ve panik olan pazarcıya ihtiyar bir adam “Ah evlat! Atı alan Üsküdar’ı geçti.” der.

Atasözleri İle İlgili Hikayeler Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

 

 

 

 

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Atasözleri İle İlgili Hikayeler Kısa"

 1. wolfteam dedi ki:

  daha fazla olsaydı keşke ödev çok

 2. Akif dedi ki:

  Mal gibi

 3. asdfg dedi ki:

  AT KAFASI GIBI

 4. qwx dedi ki:

  çok kötü ben kendim yazdım ve daha iyi oldu

 5. Zzzzzzz dedi ki:

  İkiden fazla olsaymiş keşke

 6. Buse dedi ki:

  Aynenn

 7. vng dedi ki:

  2 tane ne ya biraz fazla yazaydın iyiydi

Yorum Yazın