Çevrenin Korunmasında Yasalar mı Yoksa Eğitim mi Etkilidir Münazara

Çarşamba, 10 Nisan 2019, 19:44 | Genel | 26 Comments
by ozden

Çevrenin Korunmasında Yasaların Önemi, Çevrenin Korunmasında Yasalar mı Yoksa Eğitim mi Etkilidir Münazara

Çevrenin korunması çok önemli bir konudur. Bunun için hem eğitimin etkili şekilde yapılması hem de yasaların etkili şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Ancak çevre konusunda eğitim yasalardan çok daha önemlidir.

Bir ülkede yasalar ne kadar iyi düzenlenirse düzenlensin bu yasalar uygulanmadığı sürece onların hiçbir anlamı yoktur. Bu uygulama ise sadece eğitim ile mümkündür. İnsanlar bu konuda bilinçlendirilmeli ve eğitim konusuna çok daha fazla önem verilmelidir. Ülkemiz bu duruma oldukça iyi bir örnektir. Toplum olarak insanlarımız kurallara uymayı sevmez ve yasaları çok da ciddiye almaz.

Çevrenin korunması konusunda yasalar da caydırıcı özellik taşımalıdır. Ancak bunun için insanlar da küçük yaşlardan itibaren eğitilmeli ve yapılması gerekenler üzerinde önemle durulmalıdır. Parklara ne kadar çimlere basmak yasaktır yazılsa da insanlar eğitilmemişse yine de çimlere basacaklardır. Bunu engellemek kişinin eğitimi ile ilgilidir.

Çevrenin Korunmasında Eğitimin Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

26 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çevrenin Korunmasında Yasalar mı Yoksa Eğitim mi Etkilidir Münazara"

 1. Ponçmat dedi ki:

  Eğitim hakkında bir sürü yasa var ve eskiden de vardı yasalar olmasaydı eğitim görecek bir yer de olmazdı ve tabii kisi eğitim de milattan önceki kabilelerde bile kurallar vardı

 2. ece dedi ki:

  yasalr daha önemlidir arkadaşlar eğitim gren insanlarda yerlere çop atıyor

 3. ece dedi ki:

  bence eğitim çünkü eğitim sürekli uygulanırsa asla ve asla unutulmaz…..
  zorla (yasayla) yapılan nerede istekle eğitimle) yapılan nerede….

  • cahilece dedi ki:

   her yerde polis yok ki orda çöp atıldığını kimin yaptığını görsün ya da bir orman yangınında teza… Ama bilinçlenmiş eğitimini iyi almış bir bireyin polisi vardır o da vicdanıdır. Bilinçli bi insan bu polise karşı gelemez ve çevreyi kirletmeyi reddeder.

 4. zeynep dedi ki:

  ya phenim yazaghların jevre kirliliğinin kornmazına daha edgiki olduuna dair bi ödev varr. (münazara) eitim diilde yazaghlara daha oolumlu jeyler yazzanız? performansa gejjegh bide pu. lüdveeen.!!

 5. sude dedi ki:

  eğitim önemlidir çünkü mesala bir parka gittiniz çimlere basmakyasaktır yazıyo ama insanlar aldırış etmiyor insanlar ne kadar uyarı görsede yerine getirmeyecektir bunun için bir insanın eğiTime ihtiyacı vardır.

 6. Hakan KORKMAZ dedi ki:

  BENCE YASALAR DAHA ÖNEMLİ

 7. berkay efe dedi ki:

  bencede yasalar önemli çünkü atıyorum insan öldürünce onun cezası idam olsa bunu yapmaktan korkup yapmazlar

  • ece dedi ki:

   ewet kesinlikle doğru :D

  • güldane dedi ki:

   sen insan öldürmeden bahsediyosun ve cezası idam diyosun ama asıl konu doğanın korunmasında yasaların önemi.biraz bilinçli düşünsen iyi olur.ne yani insan yasaya uymadı yere çöp attı diye idam mı edilsin?

  • Eylül dedi ki:

   Eğer insan eğitimli olsa zaten kimseyi öldürmez. Ayrıca insan anlamadan, neden uygulaması gerektiğini bilmeden yasaları yerine getiremez.Bu ise ancak eğitimle sağlanır.

 8. Yusuf dedi ki:

  arkadaşlar her halikarda yasalar etkilidir çünkü insanlar ne kadar eğitilselerde vurdumduymazlar bu yüzden uygulama diye birşey yapmıyor ama insanlar yasalara uyma gibi bilince sahipler bu yüzden yasalar daha yararlı

 9. Mor Vampir dedi ki:

  HAYIR KESİNLİKLE YASALAR ÖNEMLİDİR.ÇÜNKÜ EĞİTİM DE BİR YASADIR.VE ÖĞRENİLEN EĞİTİM BİR SÜRE SONRA UNUTULUR…

  • mehmet dedi ki:

   yasaları oluşturan kişilerde eğitim sayesinde olmuştur

   • Ponçmat dedi ki:

    Eğitim hakkında bir sürü yasa var ve eskiden de vardı yasalar olmasaydı eğitim görecek bir yer de olmazdı ve tabii kisi eğitim de milattan önceki kabilelerde bile kurallar vardı

 10. fatmanur dedi ki:

  ben eğitimdeyim bencede eğitim önemli eğitimsizsek konulan yasaları okuyamaz yapamayız kesssin biz kazanıcaz yes eğitimliler.:)

  • Rıdvan dedi ki:

   Arkadaşlar yasalar daha önemlidir neden mi çünkü insanların eğitilmesi de bir yasadır :)

  • Elif Öztürk dedi ki:

   Yasalar olmadan eğitimini kaliteli ve dizgün bir şekilde gerçekleştiremezsin. Bir evde kurallar olmadan yaşamak bilr zorken, bir ülkede kanunlar olmadan nasıl yaşarsın bir düşün istersen.

 11. hayal dedi ki:

  benim olduğum grubun konusu çevrenin kounmasında yasaların önemi biraz yardımcı olurusunuz?

  • Rıdvan dedi ki:

   Arkadaşlar yasalar daha önemlidir neden mi çünkü insanların eğitilmesi de bir yasadır :)

   • Ali haydar dedi ki:

    Ama kendini eğitmek diye bir şeyde var mesela sadece okulda v gibi yerlerden alına eğitimle değil insanın kendini egitmesiyle olacak seyler bence eğitim çünkü bilgilenmek ve yasalar uymakta bi nevi egitimden geçer.

 12. furkan dedi ki:

  bizim münazara konusuyla aynı biz yüzde 60 avvantajla başlayabiliriz genede çok güzel bi site

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.