Dayanışma İle İlgili Kompozisyon

Salı, 2 Nisan 2019, 21:46 | Genel | 26 Comments
by ozden

Dayanışma Hakkında Kısa Yazı, Dayanışma İle İlgili Kompozisyon

Dayanışma herhangi bir durum karşısında insanların iş birliği yaparak problemi çözüme oluşturmaları, hep birlikte bir iş ortaya koymaları anlamına gelmektedir. İnsan ilişkililerinin düzgün ve sağlıklı olduğu toplumlarda dayanışma oldukça fazla görülür.

Zor işlerin tek bir kimse tarafından çözüme ulaştırılması pek de kolay değildir. Bu nedenle insan bu işleri yapabilmek için bazen yakınlarından ve çevresindekilerden yardım ister. Böyle bir durumda olan kişilere her zaman yardım etmek ve onların işlerini kolaylaştırmak gerekmektedir. Empati duygusunun gelişmiş olduğu toplumlarda insanlar kendilerini karşısındakinin yerine koyarak onun sorununu kendi sorunu gibi kabul eder.

Yarın başımıza ne geleceği belli değildir. Bir gün bizim de yardıma ihtiyacımız olabilir. Bu nedenle bugün yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edersek yarın onlar da bizi yalnız bırakmayacaktır. Dayanışma çok güzel bir davranış örneğidir. Toplum olarak bu kavramın her zaman yüceltilmesi gerekmektedir.

Dayanışma İle İlgili Kompozisyon Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

 

26 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Dayanışma İle İlgili Kompozisyon"

 1. Admin dedi ki:

  Bu yorum u yazan kişi hakkında işlemler başlatılıcaktır

 2. ? dedi ki:

  Çok güzel?

 3. Sıla dedi ki:

  Her sitede aynı yazı yok ki aynı olmasını istemiyorsanız gidin kendiniz yazın ya…
  Ayrıca çok güzel bir yazı. Yazanın eline
  sağlık.

 4. ugur dedi ki:

  arkadaşlar güzel olmuş sizede tavsiye ederim ödevim bitti.Çok güzel bir site ve reklam var.İkide bir ona bakıyom za XD :)

 5. serhat dedi ki:

  arkadaşlar bu ne tepki adam uğraşmış ben bayıldım şahsen sizin zevkiniz yok bence

  yorumlara da salak salak şeyler yazıyorsunuz terbiyesizler hayatıma böyle güzel kompozisyon görmedim duymadım bilmiyorum salaklarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 6. Songül tuncay dedi ki:

  Bu kadar İğrenç bir yazı görmedim bütün sınıf aynısını yazıp getirmiş yaaaa

 7. Su nur dedi ki:

  Ben çok beğendim harika yazmışsınız ellerinize sağlık.

 8. seval dedi ki:

  Her sitede aynıysa yazma o zaman aarkadaşım…

 9. nisa akatay dedi ki:

  her site aynı değil bnm yazdığım farklı

 10. derya dedi ki:

  adam uğraşmamış bu siteyi yapan mal

 11. şevval dedi ki:

  her sitede aynıysa kendiniz yazın adam uğraşmış yazmış

 12. çağla dedi ki:

  her sitede aynı yazı yok iyi araştırın

  • şevin dedi ki:

   afrm kızım drsne çalışmıs

   • ayşe mine yıldız dedi ki:

    aslında güzeldi resmen bu yazı sayesinde türkçeden yüz aldım ama genede çok basit yazmış büykler normalde daha içten yazar

 13. çağla dedi ki:

  Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık idrak etmemiz gerekmektedir. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak unsurlardan birisi dayanışmadır. Konu hakkında Paulo Coelho‘nun yazısından biraz söz etmek istiyorum. Yazı şöyle; Çiftçi, Tarım Bakanlığı tarafından verilen bütün madalyaları kazanmayı başarmıştı. Çünkü yetiştirdiği buğdaylar mükemmel kalitedeydi. Meraklı bir gazeteci bu büyük başarının sırrı üzerine uzun bir makale yazmak amacıyla çiftçinin yaşadığı yere gitmeye karar verir. Oraya varır varmaz çiftçiye, bölgedeki en iyi ürünü yetiştirmeyi her zaman nasıl başardığını sordu. “Çok basit” diye cevap verdi çiftçi, “Hasat bittiğinde buğday tanelerini büyük bir bölümünü ayırıyor ve onları komşularıma dağıtıyorum”. Gazeteci şaşkınlığını gizleyemedi: – Tarladan topladıklarınızı dağıtıyor musunuz? Komşularınızın aynı zamansa sizin rakipleriniz olduğunu ve sizden daha fazla ürün elde etmek için çalıştıklarını bilmiyor musunuz? – Peki siz aslında hepsinin aynı olduğunu bilmiyor musunuz? Bahar gelince rüzgar polenleri taşır ve onları tarlamın her köşesine serpişir. Eğer komşularım kötü bir ürün ekmişlerse o zaman benim hasadım da bundan etkilenecektir. Bölgedeki en iyi ürünü yetiştirebilmek için komşu tarlaların da aynı kalitede olmasını sağlamalıyım. Çevremdekileri de aynısını teşvik etmezsem hayatta hiçbir şeyi iyi yapamam Son paragraftaki söz çok önemli. İyi bir başarı için çevre faktörlerimizi de iyileştirmek zorundayız. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Çevresindeki tüm olaylardan direk veya dolaylı etkilenir. Bu etkileşme insana zarar verdiği gibi zirveye çıkmasına da yardımcı olur. Dayanışmalar sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınır. Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir. Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz bundan nasiplenecektir.

 14. şevin dedi ki:

  hepsi aynı ama bn odevinmi nsl yapıcm off birisi yazmış diğerleride kopya cekiyor

 15. cansu dedi ki:

  her sitede aynı yazı var bu ne ya :(

 16. salih dedi ki:

  picler>)

 17. alperen dedi ki:

  neden her sitede aynı yazı var

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.