Depremle İlgili Kısa Yazı

Çarşamba, 21 Mayıs 2014, 7:06 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Deprem Hakkında Kompozisyon, Depremle İlgili Kısa Yazı

Dünyada pek çok doğal afet mevcuttur. Deprem ise bu doğal felaketlerin en kötülerindendir. Doğal afetlerin önüne geçebilmek mümkün olmasa da bu konuda alınacak önlemler ile görülebilecek zararlar en aza indirilebilir. Bu nedenle insanlar bu konuda bilinçlendirilmeli ve deprem karşısında gerekli önlemler alınmalıdır.

Ülkemiz deprem kuşağında yer alan bir ülke olduğundan yurdumuzda sıklıkla depremler olmaktadır. Buna rağmen maalesef ki ülkemiz deprem konusunda oldukça bilinçsizdir. Yapılan binaların sağlam olmaması, insanların bilinçsizliği, kurtarma çalışmalarının yetersiz olması gibi sebeple yurdumuzda depremler esnasında birçok vatandaşımız hayatını kaybetmektedir. Gelişmiş ülkelerde de depremler yaşanıyor olsa da bu ülkelerde insanların hayatını kaybetmesi ülkemizdeki kadar çok değildir.

Deprem çok önemli bir sorundur ve bu afet karşısında özellikle yurdumuzda her zaman hazırlıklı olmak gerekmektedir. Bu konuda yapılacak çalışmalar ve inşaların bilinçlendirilmesi ile depremden alınacak hasar en aza indirilmelidir.

Deprem İle ilgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.