3:08 pm - Pazartesi Ekim 19, 7914

Ehliyet Sınavlarını Hangi Kurum Yapıyor

Cumartesi, 22 Ekim 2016, 17:36 | Bilgi Paylaşımı | 9 Comments
by admin

Ehliyet sınavları yıl içerisinde belirli dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılır. Ehliyet almak isteyen sürücü adayları bu sınavlara dilerlerse bir sürücü kursu aracılığıyla hazırlanabilirler. Dilerlerse de bireysel olarak, ehliyet sınavlarına hazırlık amacıyla çıkarılan kitaplar aracılığıyla hazırlanabilirler.

Ülkemizde birçok sürücü adayı bu süreci bir sürücü kursu aracılığıyla geçirmektedir. Sürücü kursları adayın yerine birçok resmi işlemi yapmaktadırlar. Ehliyet sınavını geçen sürücü adayı, ehliyet alabilmek için son olarak direksiyon sınavını geçmek zorundadır. Yine Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir grup yetkili tarafından kişiye belli bir tarihte direksiyon sınavı yapılır. Bu aşama da geçildikten sonra ehliyet almaya hak kazanılır.

eokul-meb

Tagged with: , , ,

9 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ehliyet Sınavlarını Hangi Kurum Yapıyor"

 1. sertap dedi ki:

  Ben üçtür sınava giriyorum fakat sorular internetteki ve kitaptakilerle birebir değil . Nasıl geçebilirim biriniz bana yardımcı olursanız sevinirim .

 2. sefa dedi ki:

  sayın milli egitim bakanlıgına 14,05,2016 ehliyet sınav sorularında l kitapcigi da sorunun bir tanesi yanliş olmuş 4 üncü soru turnikeyle ilgili olan
  3 madde vermiş türnike de dikkat edilcek hususlardır diyo
  1 madde dogru ama ceavp anahtarı 1 ve 2 diyo
  ehliyet kıtapınıda baktım öyle bişe yok nasıl oluyo bunu bir aydınlatın arz ederim

 3. Elif elmalı senoy dedi ki:

  Sayın milli eğitim bakanlığı benim sorulara diyeceğim yok çalışıldı mi yapılabiliyor benim sorunum şu ben kasımda kursa başladım ve şubatta sınava girdim bu sinav için 2 ay çalışıyoruz da direksiyon için neden az ders veriyorsunuz su anki kursumdan bana 12 saat ders vereceklerini söylediler ve benden 10 günde sürücü olmamı bekleyerek bu şekilde sınava girmemi bekliyorlar birde sinav egitim alani yetersiz isik yok yol cizgileri yok tabelalar yok bu şekilde sizi birde trafiğe çıkarıyorlar bunun adinada ehliyet almayı zorlastirma diyorsunuz bir sürücüyü hazırlarken 4 mevsimi yaşatmak gerekir ben yağmurda karda virajlı köy yolunda gece sürüşü yapmadan ehliyet alıyorum bunada zorlastirilmis ehliyet alma diyorsunuz bu kadar insan sadece gündüz mu araba sürüyor bilgilerinize

 4. Taha dedi ki:

  Surucu kursu bana alfabetik siraya gore dirkesiyon sinavina aliyorlar dedi ve alfabetik siraya gore benden sonra gelen arkadasim sinava girmis bilgi almak istiyorum

 5. PELİN KÜRKLÜ dedi ki:

  27.06.2015 TARİHİNDEKİ EHLİYET SINAVINDA DENETMENİN SADECE BAŞINDA HATIRLATMIŞ OLDUĞU KAĞIDI İMZALAMADIM.SINAV HEYCANI İLE..
  KENDİSİDE ZATEN KAĞITLARI TOPLADI FAKAT HERHANGİ BİR HATIRLATMA YAPMADI.BU HUSUS SOĞRULTUSUNDA SINAVIM GEÇERSİZ Mİ?AYRICA DİĞER SINAVA GİREN ARKADAŞLARIMLA KONUŞTUM EĞİTMENLERİ KENDİ ELİYLE İMZALATMIŞ..
  GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜYÜM BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.
  KOLAY GELSİN

 6. M.Cahit Özek dedi ki:

  Her ilin sınav soruları ayrımı kimler hazırlıyor

 7. osman dedi ki:

  Aykut arkadaşım birgün ıssız telefonunun çekmediği biryerde basit bir sebebpden aracın arızalanırsa anlarsın neden bıraktıklarını . motor dersıne 3 saat dikkatlice okuman ve ufacıkda mantıgını çalıştırarak geçebilirsin. sorun devlette dğeil sende bence.

 8. aykut çakmak dedi ki:

  ya arkadaş biz tamircimi olacaz bu nası bi mantıktır bu motor soruları niye bu kadar zor amele sınavımı bu altı üstü ehliyet sınavı 68 le bırakan zihniyeti anlamıyorum bu motordaki soruların yüzde 80 i bi işime yaramayacak

  • mehmet altılar dedi ki:

   bende aykut arkadaşın söylediklerine katılıyorum iki seferdir sınava giriyorum iki sınavdanda 68 puan alıyorum bunlarda hiçmi insaf vicdan merhamet yokmudur ben bunların gelmişini geçmişini…….

Yorum Yazın