Görme Engelliler ile İlgili Kompozisyon

Salı, 3 Ocak 2017, 20:33 | Genel | 4 Comments
by ozden

Görme Engelliler Hakkında Yazı, Görme Engelliler ile İlgili Kompozisyon

Hayatta bazı insanlar görme engelli olarak dünyaya gelmekte bazıları da sonradan görme yetilerini kaybedebilmektedirler. Her ne şekilde olursa olsun bir insanın görme engelli olarak yaşamını sürdürebilmesi çok zordur ve bu kişilere karşı her zaman anlayışlı ve yardımsever olmak gerekmektedir.

Gözlerimizi kapatıp çok kısa bir zaman diliminde bile karanlıkta kalmak oldukça zordur. İnsan kendini karşısındaki yerinin koyarak göre engellileri daha iyi anlamaya çalışmalıdır. Bizim onlar için yapabileceğimiz en önemli şey hayatlarını zorlaştırmak yerine kolaylaştırmaktır. Sosyal alanların düzenlenmesi, kendilerine uygun işlerin verilmesi, onların haklarının çiğnenmemesi görme engellilere karşı üzerimize düşen en büyük sorumluluklardır.

Görme engelliler diğer tüm engelliler gibi hayatta hepimizden bir adım geridedir. Bu nedenle onların başka insanların yardımına ihtiyaçları vardır. Toplum olarak engelli vatandaşlarımıza karşı saygılı ve yardımsever olmalı ve onların hayatlarını her zaman kolaylaştırmaya çalışmalıyız.

Görme Engelli Vatandaşlar İle İlgili Kısa Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Görme Engelliler ile İlgili Kompozisyon"

 1. Yunus Emre Marley Jr. :D dedi ki:

  Oda insan oda bir canlı Sakın acıma,üzülme onlara Onların acıncak,üzülcek bir yanı yok Sadece sadece biraz engelleri var Onlar hiç istemez mi sanıyorsunuz Sizin gibi koşabilmek,görebilmek,duyabilmek Ve daha neler neler Ama ellerinde değil ne yapabilirler ki Onlarında ellerinden bu kadar geliyor işte Kolay mı sanıyorsunuz onların hayatını Değil işte tam aksine Sizden daha da kötü söyleyin bana siz o durumda olsaydınız ne yapardınızz?

  11 Yaşındayım Ben Yazdım Engellilerle İlgili Güzel Bir Şiir

 2. şehmukızsss dedi ki:

  çcjuk güzel ßilioerum

 3. sude dedi ki:

  çok gzel bi site hazırlamışsınız çok yardımcı oldunuz teşekkür ediyorum

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.