İçinde Hürriyet Cumhuriyet Hakimiyet Millet Geçen Bir Kompozisyon

Salı, 26 Kasım 2013, 17:54 | Genel | 1 Yorum
by onur

İçinde Hürriyet Cumhuriyet Hakimiyet Millet Geçen Bir Kompozisyon Yazınız

Hürriyet, cumhuriyet, hakimiyet, millet gibi sözcükleri içeren bir kompozisyon örneğini bu yazıda görebilirsiniz. Kompozisyonu yazmaya başlamadan önce ilk iş olarak başlığımızı seçmeliyiz.

Hakimiyet Türk Milletine Geçti

Çanakkale cephesinde, milletin özgür iradesi için gösterdiği emekler düşmana verilebilecek en iyi yanıt olmuştur. Her yaşta insan elinde avucunda ne varsa ortaya koymuş ve savaşmıştır. Bir çok insanımızı savaşlarda kaybetmemize rağmen bu direniş düşman için yıldırıcı olmuştur. Düşmanlar topraklarımızdan kovulmuştur.

Halkın direnişi, Mustafa Kemal ve dostlarına ek olarak düşmanlara karşı direnişte büyük rol oynamıştır. Savaşların ardından bir çok türküler, şarkılar yazılmış, gencecik askerler şehit olup toprağa verilmiştir. Bizim barış dolu bağımsız günlerimizi, zorlu şartlar altında savaşan mehmetçik hediye etmiştir.

Kaybedilen hayatların, 1923 yılınca Cumhuriyetin kabul edilmesiyle boşa gitmediği gösterilmiştir. Bu kötü savaş sürecinin bize getirdiği en büyük armağan, hakimiyetimizi ve hürriyetimizi sağlayan Cumhuriyettir.

İşte bu şekilde örnek kompozisyonumuzu bitirdik. Bu örnekte hürriyet, Cumhuriyet, hakimiyet ve millet kelimelerini içeren bir kompozisyon yazdık. Beğenmenizi umuyoruz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İçinde Hürriyet Cumhuriyet Hakimiyet Millet Geçen Bir Kompozisyon"

  1. ayse dedi ki:

    çok yardımcı oldunuz.sağolun.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.