7:21 am - Salı Eylül 2, 2014
Sponsorlu bağlantılar

İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Perşembe, 14 Nisan 2011, 18:23 | Bilgi Paylaşımı | 204 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Üniversite sınavına hazırlanan ve İlahiyat Fakültesi bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İlahiyat Fakültesi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

İlahiyat Fakültesi Tanıtımı

İslam dinini bilimsel yöntemlerle inceleyerek, bilimsel tutumu benimsemiş, aydın din adamı yetiştirmek amacıyla eğitim veren bir bölümdür.

Çalışma Alanları:

İlahiyat programını bitirenlere “İlahiyatçı” ünvanı verilir.Mezunlar, Din Kültürü  Ahlak Bilgisi  Öğretmeni, Müftü, Vaiz olarak görev yaptıkları gibi, İmam Hatip okullarında meslek derslerine de girebilmektedirler. Mezunların bir bölümü, Diyanet işleri Başkanlığında ya da fakülte ve yüksekokullarda öğretim ve araştırma alanında çalışmaktadır.

Çalışma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Orta düzeyde bir gelirle iş bulma olanakları vardır. Son yıllarda ülkemizde çok sayıda İmam Hatip okulları açılması ile mezunlara öğretmen olma olanağı sağlanmıştır. Bu konuda yetişmiş elemana her zaman gereksinim duyulacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler

Soyut konularla ve özellikle felsefe ile uğraşmaktan hoşlanması
Sözlü ifade yeteneğinin gelişmiş olması ve yeniliklere açık olması
Sosyal Bilimlere ilgi duyması ve bu alanda başarılı kişiler olması gerekir.

İlahiyat Fakültesi Nedir, İlahiyat Fakültesi Ne İş Yapar, İlahiyat Fakültesi Maaşları,İlahiyat Fakültesi İş İmkanları, İlahiyat Fakültesi İş Çalışma Alanları, İlahiyat Fakültesi Mesleği Hakkında Bilgiler, İlahiyat Fakültesi Bölümünün Geleceği, İlahiyat Fakültesi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İlahiyat Fakültesi Bölümü Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

, İlahiyat Fakültesi Tanıtımı, İlahiyat Fakültesi Kazanç Durumu,Meslek Rehberi, İlahiyat Fakültesi Mezunları Ne İş Yaparlar,İlahiyat Fakültesi Bölümü İş Olanakları, İlahiyat Fakültesi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İlahiyat Fakültesi İş Bulma Durumu

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

204 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi"

 1. RABİA diyor ki:

  NE KADAR MAAŞ ALIYOR

 2. buket diyor ki:

  benim ygs sıralamam 69.binlerde imam hatipten bu sene mezun oldum ilahiyat istiyorum tercihlere edirne Balıkesir ve trakyayı yazdım sıralaması yok acaba gelir mi? bilgilendiri misiniz. bu arada başka ilahiyatlarda yazdım ama bunların sıralaması yok yeni açılmış galiba :) cevap verirseniz sevinirim şimdiden allah razı olsun hepinizden

 3. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar ilahiyat ingilizce toplam kaç yıl yani bi sene de ingilizce eğitimi var 6 yıl mı oluyo

 4. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar ilahiyat ingilizce toplam kaç yıl yani bi sene de ingilizce eğitimi var 6 yıl mı oluyu

 5. mekan diyor ki:

  ben ilahiyata tercih vereyim mi bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

 6. Yiğit diyor ki:

  Arkadaşlar İlahiyat Fakülteleri 4 yıl mı? Yoksa 5 yıl mı? Bir yardımcı olursanız

 7. Gülşen diyor ki:

  Hatice arkadaşım ben imam hatip mezunuyum ben ilahiyat düşünüyorum ilahiyatta arapçan iyi olması lazım ama ilahiyatta ıhl mezunları ayrı sınıf da sizin gibi farklı liseler ayrı sınıf da olacak zaten hazırlık 1sene arapça okunacak insaallah zorlanmayacaksın hayirlisi.:)

  • mustfa diyor ki:

   biraz daha açabilr misiniz ne gibi ben düz lise mezunuyum hangi üni tercih edersem ediyim düz lise ayrı imam hatip ayrı mı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.