Sponsorlu bağlantılar

KPSS Öğretmenlik Branş Sıralaması – Sıra Öğrenme Formu Eylül 2012

Pazartesi, 13 Ağustos 2012, 10:43 | Bilgi Paylaşımı | 164 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

2012 Eylül Ataması KPSS Sıra Öğrenme Formu , 3-9 Eylül 2012 MEB Öğretmen Ataması Sıra Öğrenme Formu

Milli Eğitim Bakanlığı 2012 Eylül Kadrolu Öğretmen İlk Atama Başvuruları İçin Sıra Öğrenme Formu yayınladı.

MEB 2012 Eylül Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu Buraya  Tıklayınız…

ALAN BAZINDA SIRA ÖĞRENME FORMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

KPSS Lisans sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında en çok merak edilen konu öğretmenlik atamalarına dair bilgilerdi. Bugün itibariyle hala kontenjanlar ve başvurulara dair bir açıklama yapılmamıştır. Ancak Bakanlık atamalara esas sıra öğrenme formunu hazırlayıp, yayına koydu.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen adayları için 2012 KPSS Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu hazırladı.

2012 KPSS Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu için tıklayınız.

MEB 2012 Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu

ALAN BAZINDA SIRA ÖĞRENME FORMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

ÖSYM’ den alınan verilere dayalı olarak, alanlar bazında potansiyel öğretmen adaylarını tespit etmek amacıyla Bakanlığımızca hazırlanan “201..-201.. KPSS’ ye Göre Alan Bazı..da Sıra Öğrenme Formu”, adaylarının bilgisine, öğretmenlik ilk atama başvurularında durumlarını değerlendirebilmeleri için sunulmuştur.

İnternet sitemizde yayımlanan “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu”, ÖSYM tarafından yeni bir sınav sonucu açıklanıncaya kadar güncellenmeyecektir. Bu süreç içerisinde Bakanlığımızca yeni öğretmen atama başvurusukabul edilmesi durumunda, adaylar önceki atama sonuçları ve yayımda kalacak form ışığında durumlarını kendileri değerlendireceklerdir.

“2011.-2012 KPSS’ ye Göre Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nun nasıl hazırlandığına, sıralamayı oluşturan değişkenler ile bu değişkenlerin sıralamayı nasıl etkileyebileceğine ilişkin detaylar form ekranındaki açıklamalarda yer almaktadır. Bu nedenle konuya ilişkin sitede mevcut olan bilgiler hakkında Bakanlığımıza yapılacak başvurular(telefon, e-posta vb.) tekrar sitemizde yayımda kalacak olan form ekranına yönlendirilecektir. Öğretmen adayları bu açıklamalar ışığında verileri dikkatlice inceleyerek durumlarını değerlendirmelidirler. Sıralama oluşturulurken;
. 2011 ve 2012 yıllarında KPSS’ye giren adayların sadece KPSSP10 puan türü esas alınmıştır.
. Söz konusu yıllarda 1 den fazla KPSSP10 türünde puana sahip adayların sadece yüksek olan puanları sıralamaya alınmıştır.
. Önceki atama dönemlerinde Bakanlığımıza kadrolu olarak ataması gerçekleştirilen adayların almış oldukları puanlar sıralamaya alınmamıştır.
Adayların sağlıklı bir başvuru süreci geçirmelerine yardımcı olmak üzere yapılan bu çalışma, adaylar tarafından doğru anlaşılmalı ve yayımlanan sıralamanın, öğretmenlik başvuruları sonucu oluşacak gerçek atama sıralamasıyla tam olarak örtüşmeyeceği bilinmelidir. Zira yapılan sıralama atama sıralaması olmayıp, bu anlamda herhangi bir kesin sonuç içermemektedir. Bu nedenle her iki sıralama arasında farklılığı oluşturacak değişkenlere, iki sayfalık bu açıklamada değinilme gereği hissedilmiştir.
. Sıralama Bilgi Formu, ÖSYM’ nin düzenlemekte olduğu KPSS Başvuru Formunda seçilen, “Mezun Olunan / Olunacak Lisans Programları” doğrultusunda hazırlanmaktadır. ÖSYM’ ye yapılan başvurularda beyan edilen bilgilerin doğruluğu, adayların sorumluğuna bırakılmaktadır. Beyan edilen bu bilgiler Bakanlığımızca alan bazında taban puan belirleme çalışması ile birlikte “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nun hazırlanmasındakullanılmaktadır. Ancak KPSS’ ye başvuran adaylar arasında mezuniyet bilgisi için ayrılan alanı hatalı seçen oldukça fazla aday bulunmaktadır. Bu adayların Sıralama Formunda yer aldıkları alan ve sıraları ile öğretmenlik için başvuruda bulunduğu alan ve sıralarının farklı olacağı dolayısıyla her iki alandaki diğer adayların sıralarını da etkileyeceği açıktır. Benzer durum birden fazla lisans öğrenimi tamamlayan adaylar ile çift alan diploması ile mezun olan adaylarda da yaşanmaktadır. Mezun oldukları farklı lisans bölümleri nedeniyle farklı öğretmenlik alanlarına başvuru hakkı bulunan bu adaylar, KPSS başvurusunda tek lisans bilgisi beyan edebilmektedirler. Bu adaylardan birçoğu, Bakanlığımızca KPSS sonuçlarına göre ilan edilen alanlar bazında taban puan, kontenjan sayıları ve internet sitemizde yayımlanan “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” ışığında durumlarınıdeğerlendirdikten sonra KPSS beyan ettiği mezuniyet bilgisinden farklı bir alanda öğretmenlik için başvurudabulunabilmektedirler. Bu adaylarda her iki alandaki diğer adayların gerçek atama sıralarını etkileyeceklerdir.
. Geçerlilik süresi devam eden (2015 2016) yıllarda KPSSP10 türünde puana sahip tüm adaylar sıralamada yer almaktadır. Ancak ÖSYM’ ye yaptıkları itirazların incelemesi sonucu puanları düzeltilen adayların, ÖSYM’ce düzenlenen yeni “Sınav Sonuç Belgesi” doğrultusunda atama işlemlerinde kullanılmak üzere Bakanlığımız kayıtlarında gerekli puan güncellemeleri yapılmaktadır. Bu durum düzeltme yapılan iki puan aralığındaki diğer adayların gerçek atama sıralamasındaki yerlerini değiştirecektir.
. “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nda, Bakanlığımız kadrolarına öğretmen unvanıyla atanıp göreve başlamayan veya görevlerinden ayrılarak gerekli yasal bekleme süresi dolmamış adaylar yer almamaktadır. Ancak yıl içerisinde yeni bir öğretmenlik ataması söz konusu olduğunda, yayımda bulunan sıralamada yer almayan fakat yasal bekleme süresini dolduran adaylar, tekrar başvuru hakkına sahip olabilmektedir. Bu şekilde değerlendirmeye tekrar giren adaylar, kendilerinden daha az puana sahip adayların atama sıralamasını etkileyeceklerdir.
. “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nda yer alan adaylar arasında, son sınıf öğrencisi olup çeşitli nedenlerle mezun olamayan adaylar ile sınav sonucu geçersiz sayılmasına rağmen öğrenimlerinin ara sınıfında öğrenci iken sınava giren adaylarda bulunmaktadır. Bunlara ek olarak eğitim fakültesi dışındaki bölümlerden mezun olup pedagojik formasyon belgesine sahip olmayan adaylarda sıralamada mevcuttur. Gerçek durumları ÖSYM den alınan sınav sonuç bilgisinde yer almadığı için Bakanlığımızca önceden tespit edilemeyen bu adaylar da gerçek atama sıralamasını etkileyeceklerdir.
. Kamuoyunda, atama işlemi sonrasında yayımlanan minimum puan üzerinde halen atama bekleyen potansiyel aday kalmayacağı kanaatinin oluştuğu Bakanlığımıza yapılan başvurulardan anlaşılmaktadır. Sanılanın aksine öğretmenlik için girdiği KPSS sonucu geçerli olmasına rağmen çeşitli nedenlerle mezun olamayan adaylar, öğretmenliğe atanmak için yeterli puana sahip olduğu hâlde tercih dışı atanmak istemeyen adaylar ve kişisel sebepler nedeniyle öğretmenlik atamalarına başvurmayan adaylar mevcuttur. Girdikleri sınavın geçerlilik süresi boyunca yapılacak öğretmen atamalarına, başvuru hakları bulunan bu adaylar, önceki atama dönemi minimum puanın üzerinde puana sahip ve hâlen Bakanlığımıza başvuru potansiyeli bulunan aday sayısını artıracaktır.

İlgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunulur.

MEB 2012 Şubat Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu İçin Tıklayınız…

2012 KPSS Öğretmenlik Branş Bazında Bazında Sıralama, 2012 Eylül Öğretmenlik Ataması Sıralama Öğren, MEB 2012  Eylül Öğretmen Ataması Sıra Öğrenme Formu, 2012 Öğretmen Atama Sıra Öğrenme ÖSYM MEB

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

164 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KPSS Öğretmenlik Branş Sıralaması – Sıra Öğrenme Formu Eylül 2012"

 1. yücel diyor ki:

  formda 10.09.2012 tarihli atama sonrasında olan sırlama diyor. Acaba 10 Eylülden sonra yapılan 3500 kişilik ek atama bu sıralamaya dahil mi?

 2. felsefeci diyor ki:

  yani burda pdr ciyim 55 aldım dinciyim 60 aldım atanırmıyım diye yazan arkadaşlar siz puanınızı yazarken utanmıyormusunuz ben felsefeciyim 83 le kaldım siz nasıl öğretmen olcaksınız ya

  • Derya diyor ki:

   Beyefendi felsefe bolumlerinden alimlar 85 ve üzerinden alım yapiyo ama bazı lisans bölümlerinden 50 54 puanla alimlar oldu yani bolumune gore değişiyor asıl sizin sorunuz mantıksız sizde diğer arkadaslarımızın yerinde olsanız bir umutla aynı soruyu sorardiniz

 3. okul önceci diyor ki:

  arkadaşlar meb den sıra formunu öğrenemiyorum hep hata veriyor biri bana yardımcı olabilir mi?

 4. zühre diyor ki:

  arkadaşlar bu ek atama neye göre yapılcak bilgisi olan var…

  • zühre diyor ki:

   arkadaşlar ek atama hakkında bilgisi olan var mı lütfen cevap beklıyorum teşşekkürler şimdiden.

 5. serkan diyor ki:

  resim 752 sıra gelir mi

 6. tıkırtı diyor ki:

  Arkadaşlar meb’İN gösterdiği sıralama yanlış ösymde 1432. görünüyorum mebin sıralamasında 2368 ben müzik öğretmeniyim bu kadar uçurum olması saçma bence ösym sıralaması daha doğru bir sıralama… ha bu arada 913 müzikçi atanacak ben geçen seneki puanıma göre 1100-1200. sırada oluyorum sizce atanır mıyım ?

 7. Gökhan diyor ki:

  Arkadaşlar ben kpss 2012 den 79,696 puan aldım. Sizce bu eylül atamasında atanır miyim? Bölümüm Türkçe öğretmenliği. Bu arada şubat ataması olur mu bir fikri olan var mi? Lütfen bir cevap verin. Şimdiden teşekkürler.

  • yağmur diyor ki:

   ben de 80.751 aldım ama bana da gelme ihtimali yok şubatta alım olursa olur yoksa seneye kaldı

 8. MİNE diyor ki:

  Arkadaşalr Şırnak ilini yazmak 8o açık var sosyal bilgilerden ama kelle koltukta gitmek gibi sizce..
  En başa yazsam şans çoğalıyor mu.

  • coşkun diyor ki:

   başınada kıçına da yazsan aynı puanımız varsa giderik yoksa allah yardımcımız olsun…

 9. kadir diyor ki:

  beden eğitimi ve spor yüksek okulu mezunuyum. bi arkadaşımın adına soru sormak istiyorum aranızda bu konuda gerçekten bilgisi olan varsa cevaplayabilirse sevinirim tşkler… arkadaşımın puanı 67,201 sıralaması meb’te 2367 ayrılan kontenjan ise 2160 acaba sıralamada kayma olupta sıra gelir mi, yani 207 kayma olur mu?

 10. borgeso diyor ki:

  Arkedaşlar bu adaletsizlik nereye kadar gidecek ben arkeoloji mezunuyum bizden bir elin parmakları kadar atama yapılıyor bizim öddiğimiz vergilerle başbakan suriyeye yardım gönderiyor ama bizi aç bırakıyor ne zaman buna dur diyeceğiz arkadaşlar bu kadar işsiz öğrenci neden hala ses çıkarmıyor.10000 tane polis alsın 20 Bin tane imam alsın ama diğer insanların hakkını yerse onlardan ne farkı kalır.

 11. borgeso diyor ki:

  Ben arkeoloji mezunuyum ve benim gibi bir sürü fen edebiyat fakültesi mezunu mağdur Ne olacak Bİzim bu halimiz Bu hükümet bu gençlerden ne istiyor?

 12. fatma diyor ki:

  ben müzik öğretmeniyim geçen sene 54 puan bu sene 49 puan aldım 700.sırada görünüyorum atanırmıyım sizce?????

 13. ibrahim fırat diyor ki:

  öğretmen puan sıralamasınaaçık ne kurumlararasıyeniden atama veaçıktan ilk atama kurum içi vekurumlararası ilk atama kontenjanları puanlar da dahil mi?

 14. şehit diyor ki:

  şehit çocuğuyum acaba bana atamalarda herhangi bir öncelik var mı

  • Yildiz diyor ki:

   Sehitlere kelle, Ocalana sayin diyen bir basbakan, sence sehit cocuguna oncelik tanir mi, tanisa tanisa sonralik tanir, onune gecer….

 15. Zuhal diyor ki:

  selam okul öncesi öğretmeniyim 50 puan aldım. aban puan 55 Allahım basvuru yapamayacağım sanırım :S

 16. Turan diyor ki:

  arkadaşlar sabredin lütfen ve dua edin. Allah tan bekleyin. AKP lilerden değil.

  • okulöncesi diyor ki:

   arkadaşlar benimde bir sorum olacak bu atamalar mebin verdiği sıralama ya göre mi olacak yoksa ösym aday işlemlerinde gördüğümüz sıraya göremi alınacak bilen varmı

  • tunahan diyor ki:

   en güzeli de buydu

 17. sevgi... diyor ki:

  fenciyim puanım 76 kontenjanlar açıklnadı.sıralamm 6bin 259 ilk atamada 3148alıyo acaba acaba ikinci atmada olurmu bir fikri olan varsa lütfen yazabilirmi

  • imd diyor ki:

   sevgi,sıralaman 6259 olabilir ama bu sıraya 2011 puanları ekli değil yani 2011 puanı 76-86 olup atanamayanları da ilave edersen ki bu da çok büyük bir rakam olur..

   • ebru diyor ki:

    imd nasıl puanlar ekli değil meb sıralamasında ekli elbette eğer öyle olmasa ösym nin verdiği sırayla meb in sıralaması arasında 800 kişi gibi bir fark olmazdı yoksa bilmediğimiz başka sıralamalarda mı var…

  • Türkçeci diyor ki:

   Arkadaşım olur demeyi çok isterdim ama ikinci bi atama olsa bile maalesef o kadar sayı olmaz inşallah seneye olur.

  • alonso21 diyor ki:

   girmen imkansız…..

 18. ffffffffff diyor ki:

  yahu RESİMCİ ARKADAŞLARIM nasıl oluyor da sizin sıralamalarınız 400 lerde 60 lı puanlarla yahu benim puanım 63 ve önümde 1752 kişi var!!!!

  lütfen biri bunu açıklasın yahu.2000 kişi alırlarsa anca giderim ama almayacaklarına göre zaten anca giderim.

  bu arada ŞUBAT ayınca atama olacak mı bilgisi olan?

  • ela diyor ki:

   şubat ataması var arkadaşlar zaman gazetesi yazarı bakanla gorüşmüş köşesinde yazmış 25 .000 alınacakmış gerçı bunların sozunede inanılmaz

   • ffffffffff diyor ki:

    ayy inşallah ela.
    şubatta da almaları lazım.boşuna mı yaptılar 4+4+4 ü ya.şubatta alsınlar seneye alsınlar.alsınlar bi şekilde ya artık bıktım ömrüm çürüdü yemin ediyorum bu sınav bitirdi beni.yaşlandım resmen!

  • görselci diyor ki:

   arkadaşım bende resimciyim malesef önümde 900 kişi var ve sinir oluyorum subat ataması yok kimse kendini boş yere sevindirmesin

   • Yildiz diyor ki:

    Merhaba sevgili gorselci arkadasim, 900. siradayim diyorsun puanini merak ettim yazar misin, ben de resim mezunuyum puanim 67.5 803. siradayim, bu 60 puan alanlar nasil 400 lerde oluyor anlamadim, o zaman bizim bu puanla 100 lerde falan olmamiz lazim, baska bir yerde daha mi siralama var anlamadim ben. Ben bu puanla bu sene atanacagimi da pek dusunmuyorum dogrusu, cunku sanata dusman bir basbakanimiz var, bizi atamamak icin elinden geleni yapiyor……..

 19. eren diyor ki:

  lütfen artık biz teknik öğretmenlerin sesini duyun bizlerinde atamasını yapın bizlerde bildiğimiz işi mesleğimizi icra etmek istiyoruz saygılarımla.

 20. sema arslan diyor ki:

  prd meyzunuyum puanım pek ıyı degıl 47 gıbı bısey aldım ösym nın sıralamasıyla meb de kı sıralama farklı neden bılen varmı bu puanla atanabılırmıyım …

  • colek diyor ki:

   atanırsın anam,atanırsın…
   boş kağıtla atayacaklar yakında sizi valla.biz de sizin kadar psikoloji,eğitim bilimleri gördük ama işte.mebin adaleti anca bu!

  • nicksiz diyor ki:

   kpssden 47 almayı başarmak nasıl birşey acaba. hepsini E yapsam geçerim len ben bu puanı :))

 21. MİNE diyor ki:

  sosyal bilgiler öğretmenliği 72.357 puanım önümde 8 000 kişi var şansım ne acaba ..

  • tarih diyor ki:

   acıkcası ben bu atamalarda cok büyük sürprizler yaşancağını düşünmüyorum.her yıl ortalama 1000 kişi alınan bır branstan kalkıp 5000 kişi alınmayacak böyle bir sey olabılır mı arkadaşlar?? yok öyle bir olay ya alacagı en fazla 500-750 kişi fazladır ben daha fazlasını beklemıyorum yorumlara bakıyorum millet uçmuş işallahh ben yanılırım ne diyimm işallahh

  • Turan diyor ki:

   mine hocam 72 puanla şansın yok denecek kadar az maalesef. benim 79.720 ben bile olmaz diye korkuyorum. Allah hepimize yardım eder inşallah.

 22. murat a diyor ki:

  metal tek. bölümü ile çelik gemi yapımı sıralamasını aynı bölüm altındamı almışlar

 23. Buse diyor ki:

  Lütfen cevap :/

  Bu sene açıklanan branş sıralamalarında geçen yıldan kalanlarda var mı onlar dahil mi değil mi? Bu konuda bilgisi olan lütfen cevap versin çok rica ediyorum

  • coğrafyacı diyor ki:

   evet gecen yıldan kalanlar var, sadece bu sene alınan puanlar seneye gecerli değil böyle olunca kimse puanını riske atmayacak ve cogu nereye olursa giderim diyecek

  • tarihçi diyor ki:

   evett gecen yıldan kalanlar dahil, sadece bu sene alınan puanlar seneye gecerli değil

 24. bayram ozer diyor ki:

  tarihci arkadaslar kontenjanımız kac olur acaba 1025 sıradayım puanım 80.00734 olurmu acaba yoksa zormu ongorusu olan bır duyum alan arkadaslar yorum lutfen

 25. eğitimci diyor ki:

  SAyın Dinçer öğretmen adayları kendine başka meslekler seçsin derken, sayın Arınç Öğretmenlere şahsiyet kazadırıyoruz derken, Sayın başbakan öğretmenler ne iş yapıyor diğer memurlara haksızlık değil mi 3 ay tatilleri var aldıkları maaş yetiyor derken …
  Bu kadar aleni öğretmen düşmanı bir yönetim varken (hiçbir öğretmen hakkını kendisi yazmadı var olanı haketti-öğretmen sizlere ne yaptı-sizi okutan düşmanı olduğunuz bu öğretmenlerle aynı koşullarda öğretmenlik yaptı) nasıl eğitimde başarı beklenir.

 26. derya diyor ki:

  kpss 2012 de 78,1609 puan aldım 22. sıradayım yapı tasarımı öğretmnliğinden kaç alım olursa atanırım

 27. ERDEMLİ MERSİN diyor ki:

  ilk mat öğrt muzunuyum 2011 puanım 84.4 acaba sılama mı öğrenebilirmiyim?

 28. edebiyat diyor ki:

  2011 kpss puanım 63,4 edebiyat öğretmenliğindeki 2012 sıralamamı nasıl öğrenebilirim?yardımcı olur musunuz?şimdiden teşekürler.

 29. özlem diyor ki:

  türk dili ve edebiyatı mezunuyum 2011 puanım 80.419 sıralamada kaçıncı olduğumu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 30. Buse Günaydın diyor ki:

  Selam Arkadaşlar,

  Bu sene açıklanan branş sıralamalarında geçen yıldan kalanlarda var mı onlar dahil mi değil mi? Bu konuda bilgisi olan lütfen cevap versin çok rica ediyorum

 31. serkan diyor ki:

  anasınıfı 5000 kişi alınacakmış.

 32. kadir diyor ki:

  arkadaşalar ben biyoloji bölümü mezunuyum ayrıca formasyon aldım sıralamam nasıl oluyor bir bilgisi oolan varmı..puanım da 85.0129 atanabilirmiyim bilgisi olan aydınlatırsa şimdiden teşşekürler

 33. ömer diyor ki:

  fenciyim 3500 fenci alacaklar diyorlar öyle olsa puanlar 82 ye kadar iner şubatta da 2000 bin alsalar 77 leri görürüz herhalde..

 34. çelik diyor ki:

  benim 2011 deki puanım daha yüksek onun sıralamasını nasıl öğrenebilirim

 35. sevgi diyor ki:

  bende fen bilgisi mezunuyum.bu sene branj çok alınacak diyor.sizce taban puan kaça düşer

 36. coğrafyaa diyor ki:

  bölüm mezunuyum,sıralamamı öğrenmek için öğretmenlikteki önümde bulunanlarla bölüm mezunlarını toplayıp mı sıralamamı bulmam gerekiyor ??? tesekkürler

 37. hatice diyor ki:

  Arkadaşlar resimciyim
  sıralamayı nerden öğrendiniz 67,68119 puanımla kaçıncı sıradayım söylermisiniz

 38. tarihçiiii diyor ki:

  83.9054 aldım ttarihte 126 diyor, tarih öğretmenliğinde ise 54 ne yani 180 kişimi var onu çözemedim

  • tarihçi diyor ki:

   tarihçi arkadaşım öncelikle tebrik ederim aynen düşündüğün gibi diğer arkadaşların sorularınada cevap olsun diye açıklıyorum tarihten 126 kişi tarih öğretmenliğinden 54 kişi toplamda 180 kişi seni geçmiş, şayet halen öğrenci olup senin puanını geçen ancak tercih yapamayacak koşulda olanı , fen edebiyat mezunu olup formasyonu olmayan ve senin puanını geçmiş olanı 180 den çıkar ayrıca 2011 de senin puanından yüksek almış ancak 2012 de senin puanından az puan almış kişi sıralama olarak senin önünde gözükmediğinden meb sıralamasında o kişiler senin önüne geçecek çrneği puanın 83.9054 tü değil mi A öğrencisi 2012 de 83.9054 ten düşük puan almış olsun ancak bu A kişisi 2011 de 83.9054 puanından fazla puan almıç olsun mebin sıralalası açıklandığında bu kişi 2011 puanı ile senin önüne geçecektir bilmeme anlatabildi mi ancak üzülme bu durumda olan az kişi çıkar atanırsın bence sen şimdiden hazırlıklarına başla gidiyorxun

 39. fatih diyor ki:

  resimci
  arkadaşlar bende resimciyim branşa göre alacakları kontejanı hala belırlemedıler o yüzden şu bölüm şu puana düşer demenın bı anlamaı yok bende uykularımdan oluyorum acaba atanırmıyım dıye.ancak genel olarak alacakları resim öğretmenlığı sıteden sıteye göre değişiyo ortalama 800 alırlar ancak bazı sıteler abartmış 1200-1400 arası bıle diyen var.allah hepımıze atanmayı nasıp etsın….

  • hatice diyor ki:

   gercekten 800 atarlarmı en fazla 150-300 arası atadıkları için inanmak gelmiyor içimden nedense 500 bile atasalar mutlu olacam

 40. serap pdr diyor ki:

  ben 51 puanla pdr mezunuyum 2647. sıradayım atanma şansım nedir pdrci olan varmı aranızda bızden 2500 kişiden yüksek alırlar inş bilen varmı :(

  • fenci diyor ki:

   pdrci olarak 51 alıp atanma derdi yaşıyorsan sen git çayırda otla çünkü danayı getirip bağlasan pdrcilerden çok alır. utanın ya utanın..

   • Hsa-osman diyor ki:

    Özür dilerim arkadaşım muhabbetini böldüm ama, sen hala önceki yılların etkisindesin herhalde, 2011 ilk atamada pdr nin taban puanı 72 de kaldı. İkinci atamada düştü evet, ama bunda bölüm mezunlarının bi hatası yok, ihtiyaç çok mezun az,arz talep meselesi yani, ben 86 aldım bi endişem yok ama olanlara da saygı duymak lazım, benim kanaatimce de atanır sevgili meslektaşım ama bu heyecanı yaşayan kişilere böyle ithamlarda bulunmak da doğru değil. Bu alımdan sonra seneye pdr nin puanları da tavan yapacak öyle inanıyorum.

  • eğitimci diyor ki:

   insanlar bitaraflarını yırtıp 80 ler alıyor atanamıyor sen 51 le atanırım inş. diyorsun o kafayla nasıl pdr okudun merak ediyorum!! yazıklar olsun eğitim sistemimize

   • Hsa-osman diyor ki:

    Biz de üniversiteye girişte bir tarafımızı yırttık arkadaşım, şimdi 80 almak için çabalayanlar o zaman da yırtınsalardı da pdr ye girselerdi, e tabi biraz da ileri görüş gerek, ama haklı olduğun nokta şu, eğitim sistemimiz atamasını yapamayacağı bölümlere hala pdr den fazla alım yapıyor üniversite işi için, pdr puanlarının düşüklüğü kalite eksikliğinden değil, bundan kaynaklanıyor, emin ol okul döneminde de sizden fazla çabalamışızdır.

   • pdrci 60 diyor ki:

    pdrci arkadasım kesin atanırsın en kötü ihtimalle bir sonraki atamada kesin atanırsın. şimdi gel gelelim 80 aldım deyip başkalarına çatanlara, ya arkadaşım düşük puan alan hiçmi olmayacak bu ister pdrci ister fizikçi olsun önemli olan puanmı sanki, senin okuduğun bölümün alımları ne ise ona göre hareket edersin,şimdi atama kolay diye hiç kendimi yormadım çalışmadım yani, anlatmak istediğim bölümün özelliklerine göre hareket edersin, bu demek değilki pdrciler hiç çalışmaz çok çalışanda var tabikide

 41. fizikçi diyor ki:

  ben 86 puan ile fizik bölüm içinde 146 öğretmenliğinde 148 kişi önümde war diyor toplamda 294 kişi önümde oluyor ben atanabilecekmiyim

  • omer diyor ki:

   benım de 86 puanım var osym 146 kişi var dıyor meb 433 anlamadım gitti gecen senden kalan nasıl o kadar kişi olur

 42. resim diyor ki:

  nasıl oluyo senin 67.600 400 lerdesin

  • hatice diyor ki:

   ya inanamıyorum yanlışmı baktım demek şubat atamasından kalanlarmış o sıra çok üzüldüm şimdi

 43. resim diyor ki:

  bende resimciyim 67.69 puanım 783 sıradayım olurmu sizce

 44. resim diyor ki:

  resim max. kaça düşer tahmini olan???

 45. cesmi.dar diyor ki:

  branş bazında sıralama meb’in sayfasındayken bölümüzü kendimiz seçip puanımızı kendimiz yazıyorduk , dolayısıyla puana sıfır yazınca o branştan toplam kaç kişi sınava girdiğini öğrenebiliyorduk. Şimdi nasıl öğreneceğiz? Lütfen acil cevap

  • jj diyor ki:

   ösym sayfasndan aday işlemlerinden ögrenecksn cesmi

   • cesmi.dar diyor ki:

    biliyorum jj orada sistem hazır bi şekilde karşımıza geliyor ben puanımı falan yazmıyorum yani . butona tıkladığım anda sistem puanımı otomatik veritabanından çekiyor. benim demek istediğim bu değil

   • cesmi.dar diyor ki:

    ilk sorumda “şimdi nasıl öğreneceğiz” derken bir branştan kaç adayın sınava girdiğini nasıl öğreneceğiz

 46. ela diyor ki:

  resimci resimci resimci resimci resmci arkadaşlar yardmcı olursnız sevinirm :)eğitim fakültesi mezunuyum sınav kayt anında resim iş öğretmeni diye kaydetmişim şuan görsel sanatlar var resim öğretmenlği var sıralamalarım da farklı bu alanlarlarda yanlış mı yaptrmşm kayıdı bizm ne diye geçiyor teşekkrler

  • isis diyor ki:

   resim -iş öğretmenliği olacak, yığılma orda zaten ben 71.300 aldım umarım alımlar tahminler gibi olurda hepimiz atanırız.

 47. sibel diyor ki:

  arkadaşlar ben tarih öğretmenliği mezunuyum…sıralamama baktım ama anlayamadığım bişey var.bu sıralamaya geçen yıl ki atanamayan öğretmen adayları dahil mi.ne olur bişey yazın.

  • ilker diyor ki:

   arkadaşım maalesef dahil bugün açıklanan sadece bu sene girenler arasındaki sıralamandır

  • gözde diyor ki:

   Arkadaşlar henüz meb açıklamadı sıralamayı.. bu gördüğünüz şubat ataması için.. yani 2011 ağustos atamasından sonra listede kalan.. burdan şubatta gidenler çıkıp 2012 listesi eklenecek.. kısaca buraya bakmak fayda sağlamaz..

 48. hatice diyor ki:

  resimcıyım 67.600 aldım sıralamada 427 deyim bu sene olurmu acaba arkadaslar bıktım artık ders çalışmaktan psikolojim bozuldu

  • ishak diyor ki:

   ben de resimciyim. 69.40 aldım 529. sıradayım. senin puanın benden az olmasına rağmen nasıl olurda sıralamada benden öncesin.

  • Cenart diyor ki:

   Hatice benim 72 puanım var 200. sıradayım bir arkadaşımda 70 puan ile 390 senin yanlışın var. Osym aday işlerinden gir ordan bak

 49. emre diyor ki:

  merhaba herkese,ingilizce öğretmeniyim 81 puan aldım, kendim balıkesirde yaşıyorum sizce tercih yapmaya hangi bölgelerden başlamalıyım ? batıda bi yerler yazsam çok mu uçmuş olurum ?

 50. Nihal diyor ki:

  merhaba, ben ingilizce öğretmenliği bölümü mezunuyum. Kpss puanım yaklaşık 81,64 civarı. Bu puanla diyarbakır merkeze atanma şansım nedir?

 51. resim diyor ki:

  resimciyim 68 aldım sizce ne olur

  • ressam85 diyor ki:

   bende bir resimciyim 59.208 geldi okadar şoktayımki daha yüksek beklerken umudum kalmadı yine……yine hayal kırıklığı yine elim boş

   • hatice diyor ki:

    bende iki yıl senın puanını aldım bu yıl farklı olarak matamatık çalıştım 10 matamatikle 6 puan arttı tekrar hazırlanacaksan eğer sadece mat. çalış resimcilere puan getiriyor

    • Cenart diyor ki:

     Matematiğe takanlar hep ortada kaldı zaman alıyo yetiştiremiyorlar ben 3 matematik yaptım ama puanım 72 kafan sözele basıyosa oturup adamakıllı çalışacaksın. Bana yapamazsın diyordular yaptım çok fazla çalışmayada gerek yok yeterki düzenli çalış

     • isis diyor ki:

      evt mat puan diyolar ama olmuyosa bırak yapabildiğine yoğunlaş bende 3 mat. yaptım 71 aldım.

  • hatice diyor ki:

   canım atanırsın ınsallaah benimkide 67.600 ama 400 atarlarsa atanırız ben bile

 52. zeynel diyor ki:

  Tayyip hükümetinin Allah’tan korkusu yok,bu adaletsizlik nereye kadar,artık yeter be ,bıçak kemiğe dayandı.Cumhuriyetin hangi döneminde atanamayan öğretmen sayısı 100 binleri bulmuş?Önümüzdeki seçimleri AKP’NİN ZALİM KADROSU kaybedecektir.BEN ATANAMAYAN BÜTÜN ÖĞRETMENLERE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM:GELİN BİR İMZA KAMPANYASINI BAŞLATALIM,SUÇ DUYURUSUNDA BULUNALIM,100 BİNLERCE ÖĞRETMEN AÇIĞI VARKEN AKP BİZİ ”ÜCRETLİ KÖLE”GİBİ ÜCRETLİ ÇALIŞTIRIYOR VE BUNDAN MADDİ MENFAAT ELDE EDİYOR.BU AÇIK BİR ŞEKİLDE SUÇTUR.HEPİMİZ BİR OLURSAK BAŞARABİLİRİZ.ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE DE BU ZALİMLERİ SANDIĞA GÖMELİM.

  • bahar diyor ki:

   çok haklısın arkadaşım.bu atama yüzünden ne evlenebildik ne de hayatımıza yön verebildik.kendiler padişah gibi yaşasın.bizler de ölüp ölüp dirilelim.ben hayatım boyunca bunlara ne oy verdim ne de veririm.dini istismar ederek sahtekarlık yapılıyor.

  • esma diyor ki:

   haklısın hocam .kaç ogretmen daha canına kıyacak.

  • eğitimci diyor ki:

   çok haklısın ama kimsenin ses çıkardığı yok. çok lazımmış gibi yeni fakülteler açılmasına ne demeli? nereye yerleşecek bu insanlar, ihtiyaç var mı diye düşünen yok

 53. huner diyor ki:

  değerli resim öğretmeni arkadaşlarım 2011 kpss de 89 rakamı gerçekten komik .ülkemizde onbinlerce resim öğrt.açıkta ve çoğu okulumuzda resim öğret. yok ve sınıf öğret.açığımızı kapatmakta bu geçekten üzücü ,yapmamız gereken sesimizi duyurmak susmamak…

 54. yunus diyor ki:

  resimicler son kaçla kapatır beklenilen ne sizce

 55. yunus diyor ki:

  resimciler puanlarınızı nerede paylaşıyorsunuzü

 56. ingilizceci diyor ki:

  biliyorum komik ama tam 6 senedir atanamıyorum.belki şansızlık belki de sorumsuzluk…ama bildiğim bir tek şey var ki bu kadar meslektaşım bemimle aynı kaderi paylaştığına göre var bunda da bir iş demektir.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar…

 57. Şeyma diyor ki:

  Sınıfçı varsa bişey sorabilir miyim?sizce sınıf taban puanı kaça yükselir en fazla ve atama ne kadar olur tahmini

 58. mehtap alan diyor ki:

  ceren arkadaşım bende okul öncesi öğretmeniyim 11.000 alımda bizden en fazla 1500 kişi alırlar taban puan 40 olur ama atama 65 te kalır benim umudum yok şubatta inşallah olacak oda 30000 alım olursa tabi saygılar umarım tatmin olmuşsundur yada beklediğin cevaptır 65 ve üstü bu atamada kesin gider……

 59. Derya diyor ki:

  21yaşındaym ama şu 11gündür yaşlandı resmen yüzüm…bi 10gün sonra torunsuz nine olurum heralde…üstüne bi 15gün daha koyun,gözümün biri bakar artık topraga diyorum ben.

 60. CEREN diyor ki:

  Arkadaşlar okul öncesi taban puanları kaçta kalır

  • matematık ogretmenı diyor ki:

   bu sene okul oncesı cok az alınacak puan 78 cvrı olur dye dusunuyrum

   • feride diyor ki:

    matematik için ne düşünüyosunuz? 40000 de kaç alım olur ve taban puan ne olur sizce?

   • buse diyor ki:

    okul öncesi alımlarının neresi az bence gayet iyi umudunuzu kesmeyin bende bi an önce okulu bitirir atanırım inş allah yardımcımız olsun hepimizin

   • asks diyor ki:

    okul öncesi puanı hiç bir zaman okadar yüksek olmadı. geçen sene 13000kişi aldıklarında benim arkadaşım45 puanla atandı. okadar puan yükselir mi lütfen bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyelim

  • 70 diyor ki:

   sen o puanıda gecemeesin :]]]]]

 61. sınıfçı diyor ki:

  emin olun bu yapılanlar atanancada unutulmuyor. Bu kadar saçma bir sınav yüzünden daha ğretmen olmamış insanda sinir bırakmıyolar. Atanıncada iyi bir öğretmen olmanı bekliyorlar. Yazık bizim bu sınavlar yüzünden giden gençliğimize. Yazık bu ülkenin kaybettiği bu kadar gençlere…

 62. 88 puanla atanamayanlar diyor ki:

  herkes sabretsin ve dua etsin Allah büyüktür

  • ąℓï ąγđıŋ diyor ki:

   HeLLaL Sen Kazanırsın Kardesim Yolun Acık Olsun
   ALLAH[c.c] Yardımcın 0lsun Kardes….

 63. ümit diyor ki:

  Beklemekten başka çare yok arkadaşlar.

 64. ümit diyor ki:

  beklemekten başka hiçbir çare yok…

 65. ümit diyor ki:

  kafayı yemeyen var mı aranızda?

 66. ümit diyor ki:

  kafayı yemeyen varmı aranızda?

 67. çilekeş öğretmen diyor ki:

  arkadaşlar boşuna üzmeyin kendinizi bunlar yapacaklarını yine yapacaklar. allahlarından bulsunlar.bonca insanın ahını almak kolay mı?

 68. ayşe günel diyor ki:

  yeter artık ya açıklansın artık bu ne adaletsizlik sürekli birileri bizi oyalıyor bi dur demek lazım arkadaşlar

 69. Mustafa diyor ki:

  Arkadaşlarım!Çok çilekeş ve çok ama çok çok sitemkar,dertli ve kimsesiz arkadaşlarım!Ne sıralama deyip duruyorsunuz yani bunu saflığımızdan mı söylüyoruz?Yoksa bilmediğimizden mi?Sıralamayı ben veriyorum: A)Büyükten küçüğe B)Bir daha büyükten küçüğe C)Hadi bir daha büyükten küçüğe D)En son bir daha hadi büyükten küçüğe E) Ama abi ben yüksek puan aldım atanmayacak mıyım?Ne puanı ulan!Avrupa’ya ayıp olmasın diye sınavı göstermelik yaptık hala anlamadınız mı???sevgilerimle arkadaşlar.

 70. hilal diyor ki:

  adalet adalet sadece adalet. sıralama neden verilmiyor.

 71. turan diyor ki:

  niye açıklanmıyor? niye? niye?

 72. mert diyor ki:

  merak etmeyin arkadaşlar kendilerine göre ayarlayıp güzelce bir torpil listesi hazırlayıp yayınlarlar

 73. Özlem diyor ki:

  Kesinlikle katılıyorum sıralamaların biran önce açıklanması lazım yani zaten puanlar belli o da bellidir ve bunu öğrenmek hakkımızken açıklanmıyor olması gercekten büyük soru işareti

 74. buse diyor ki:

  bizi bu hale sokan insanlara sesleniyorum bukadar genç insanın ahını alıp hakkını yiyip gece başlarını yastığa koyarken acaba hiç vicdanları(tabi varsa)sızlıyor mudur?? ALLAH hepimizin hakkını fitil fitil burnunuzdan getirir inşallahh.yeter ya ömrümüz çürüdü,dilerim allahtan bizim çektiğimizin on katını sizlerin çocukları torunları da çeker.bence kendi hallerine yansınlar onlar çünkü öteki dünyada bukadar insanın eli boğazlarında olacak hadi bakalımm..

 75. sosyalci diyor ki:

  sıralamaların verılmemesi bu sınavın adaletsizliğinin en büyük kanıtıdır

 76. sosyalci diyor ki:

  sıralama falan vermezler arkadaşlar,verseler de farketmez her şeyi kılıfına uydururlar biz yine bekleriz. bütün amaçları eğitimsiz bir toplum yaratmak çünkü. eğitime bütçe yok deniyor ama öğretmen adayları polis yapılıp onlara 2,5 milyar maaş veriliyor. durum bu … anlayana sivri sinek saz; anlamayana davul zurna az!

 77. Derya diyor ki:

  Üsteki ya da alttakı msjımı yayınlarlarsa bi konuya daha dikkat çekmek istiyorum..yayınlamazlarsada zaten bir şekilde meslektaşlarıma ulaşmaya çalışacagm.

 78. Derya diyor ki:

  Bir kurum şikelerini,torpillerini,haksız kazançlarını bukadar alalen,yani artık herkesin gözüne sokarcasına göstermesinin bi sebebi olmalı..tüm bu hataları biz bulmadık,onlar gösterdi,bunun altında bir msj yatıyo olmalı…bana kalırsada istifa etmeyen bi yüzsüzden bu kadar nefret ettirmeye çalışmalarndaki neden şu:ülkece kötüye alışmış, seçimlermzde hatta siyasi seçimlermzde bile kötünün ıyısıne razıkar hale gelmişizdır..yaratmaya çalıştıkları şey de budur,o kadar nefret ettik ki demir den,kım gelse eyvallah deyip başımızın üstne koyacak durumdayız..ösym yi satıcaklar,alıcısıda hazır,tüm bunlarda bızlerı ısındırma turları..daha ne diyeyim.

 79. Mehmet diyor ki:

  Branş bazında sıralamaların bir an önce açıklanmasını istiyoruz. İnsanların akıllarında acaba torpil yapıl mı? şüphesi kalmamalıdır. Yetkililerin yapılan açıklamaları dikkate almalarını rica ediyoruz.

 80. Yasin diyor ki:

  Bilgiedinme hakkını engelleyen bi kurum . Siz nasıl inssanlarsınız. Nasıl bi ahlaksızlıktır bu böyle. Hakkımız olanı alırız.. Mebi arayın boş durmayın.

 81. kerimlatif diyor ki:

  arkadaşlar siz nerde hata yapıyosunuz biliyomusunuz?tabiki bilmiyorsunuz.kpss ye hazırlanacagınıza imamhatip lisesine kaydınızı yaptırsanız sayın r.bey sizede bir iş verir dimi yani

 82. Bircan diyor ki:

  Niye sıralamaları versinler biz kımız ki onlara göre bir avuç hak arayan gürültü .diplomalarımızı da sus olsun diye almıştık zaten .tepeden bakıp adam secerler anca . Hakkımız şimdiye kadar yendiği kadar yenmitr zaten resmen sizi tanimiyoruzdur bu tavır parayla sınava alır torpille atarlar şaibeli soruları çalındı sınavdan bol bol alırlar gerçi bu sınavda da netler kayıp bunda alım yok sıralama yok unutmasınlar gün olur devran doner inşallah onlara da doner

 83. ardıl diyor ki:

  bunlar bize kafayı yedirtecek koltuklarında oturmuşlar nasıl olsa neteksikliği bariz ortada gazeteye verdikleri cevap anahtarı sorunluysa hatayı kendilerinde arasınlar bunların hepsi umut taciri ne olur kimse sessiz kalmasın

  • kadir diyor ki:

   saçma sapan konuşmayın. puanınız düşük oraya buraya çamur atmayın. adamlar 40000 kişi atıyor çalışıp yüksek alsaydın. ne yani adam yüksek alanı atamasın da seni mi atasın? zaten bu ülkede Tayyiple cemaat günah keçisi olmuş artık;önüne gelen bunları suçluyor….

 84. mehtap alan diyor ki:

  içiniz rahatlarmı bilmiyorum ama biraz su serpiyim 30.000 öğretmen alımında sözleşmelilerde tercih yapabiliyordu ve dışarıdan sadece 6000 kişi alınıyordu artık önümüzde sözleşmeli yok geçerli bir açıklama değil ama kendimi böyle avutuyorum…

 85. mehtap alan diyor ki:

  branş sıralamaları yayınlanmaz arkadaşlar doğu illrinin başarısını gördünüz daha ben lisedeyken doğu illerinde soruların parayla alındığını duymuştum 15 yıl geçti değişen bişey olmadı çok yazık verdiğimiz emeklere ya bu birazda vicdan meselesi ben kesinlikle branşımda atanma şansım hiç olmasada soruları çalıp kul hakkı yemem öğretmenlik dönemleri boyunca hiçmi içleri sızlamayacak çünkü aldıkları her kuruş haram hırsız bir öğretmenin öğretmenliği nasıl olur bilmiyorum çocuklar yoldan çıkmasaydı…

 86. mehtap alan diyor ki:

  ben okul öncesi öğretmeniyim çok büyük üzüntülerim var okul öncesini vekilöğretmenlikle geçiştirip hiç eğitim bilgisi olmayan lise mezunlarını görevlendireceklermiş onun yerine okul öncesindenmüthiş bir alım olsun ve açıkta bekleyen bütün öğretmenler alınsın açık bu şekilde kapansın zamanında kimya biyoloji mezunlarına sınıf öğrt kodrosu verilmedimi? lise mezunları çalıştırılması gerçekten çok acı çocuklara çok yazık olacak çok üzülüyorum….

 87. faruk diyor ki:

  teknik öğretmenler ne olacak bu sene

 88. kenan tan diyor ki:

  bilgi edinme hakkımız engelleniyor. demokrasi herkes tarfından farklı algılanıyor, geçen yıldan sonra ki sınavdan sonra güvenim kalmadı. osmanlının ulema beşiği bugünün torpili olmuş, hakkımızı helal etmiyoruz

 89. özge diyor ki:

  kesinlikle bende katılıyorum..2011 branş sıralamaları hemen açıklanmalı hemde hemen..

 90. fatih diyor ki:

  neden branş sıralamaları verilmiyor, yine mi torpilliler üst sıralara serpiştiriliyor???

 91. ece diyor ki:

  kesinlikle branş sıralaması verilmeli yoksa bu sene de bi dünya haksızlık yapılabilir :(

 92. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar,kadro madro derdinde değilim çünkü torpilsiz kadro sadece bir hayal bana göre.Fakat yaptıklarımız netleri de yok sayarak psikolojimizi bozmaları bir insanlık suçudur.Bu 2011 kpss sınav sonuçlarında da ŞİKE VAR.Sayın Başbakana sesleniyorum:?????onlarca netlerimiz kayıp,hakkımızı helal etmiyoruz.Neden Başbakan dedim?Çünkü o kurumda çok dürüst insanları bulundurmaları gerekmektedir.Tüm öğretmen adayları adına Mustafa.

 93. Burcu Tan diyor ki:

  Sonuna kadar hak veriyorum. Sıralmaları bir an önce açıklamalılar. Bu ne ya, bir sıralamayı açıklamak bu kadar mı zor. Her şeyi bilgisayar yapmıyor mu arkadaşlar ? Hile hurda yapmıyorsanız şeffaf olmak zorundasınız. Branşdaşlarım arasında kaçıncı sırada olduğumu bilmek en doğal hakkım benim !!!!

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.