KTÜ Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü

Çarşamba, 14 Eylül 2016, 1:59 | YGS LYS | 4 Comments
by admin

2012 ÖSYS Üniversite ek yerleştirme işlemleri 27 Eylül – 1 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacak. Karadeniz Teknik Üniversitesi , 2012 ek yerleştirme tercihlerine katılacak olan üniversite adaylarına Türkiye’de ilk kez bu yıl KTÜ bünyesinde açılan Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünü seçmelerini öneriyor. KTÜ yetkilileri Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünü seçmenizi isterken, bakın bu bölüm hakkında neler söylüyorlar :

Dünya’da yaklaşık 200 yıllık geçmişi olan Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümlerinin, Türkiye’deki ilk temsilcisi olan KTÜ, Orman Fakültesi, Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü’ne hoşgeldiniz.
Bölümümüz öğrencilerinin önümüzdeki 15 yıl boyunca işsiz kalma sorunu olmayacağını iddia ediyoruz. Daha sonraki yıllarda da, yaban hayatı konularında çalışmak isteyen mezunlarının çoğunun iş imkanı elde edeceği kanaatindeyiz. Mezun vermeye başladığımız özellikle ilk yıllarda, başarılı mezunlarımızdan her yıl birkaçının hem  izim Bölümümüzün, hem de Türkiye’de açılan (Isparta, SDÜ) ve açılması düşünülen diğer Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü gibi lisans ve Avcılık ve Yaban Hayatı gibi ön lisans programlarının “Öğretim Elemanı” ihtiyacını karşılamak üzere işe gireceğinin de unutulmaması gerekir.

2016 2017 Eğitim Öğretim Döneminde Bölümümüzü Kazanan Öğrencilerimiz:

 BURAK KURT
 MUHAMMED HALİL HASPOLAT
 EMRE HARMAN
 NUR ÇİĞDEM
 AHMET KUBİLAY YILMAZ
 MUSTAFA KAAN GÜVENÇ
 DURMUŞ ENES SARIYILDIZ
 AYŞEGÜL POLAT

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi
Ek Yerleştirmede, doğayı ve yaban hayvanlarını seven, masabaşı çalışmaları yerine, doğanın içinde olmayı tercih eden öğrencileri aramızda görmek isteriz.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgiler İçin Tıklayın

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünü Neden Seçmeliyim ? Tıklayın

 KTÜ Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KTÜ Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü"

  1. neslihan diyor ki:

    avcılık ve yaban hayatı bölümü okuyorum bende bu bölüme geçebilirmiyim 2.sınıf öğrencisiyim dgs den kaç almam gerekiyor bilgisi olan cevap verebilirmi

  2. yaren diyor ki:

    bayanlarda tercıh edıyrmu puanını sylyn ltfen

  3. Ali diyor ki:

    2013 te yaban hayatı ekolojisi bölümünü tercih edeceğim.

Yorum Yazın