Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme

Çarşamba, 28 Mart 2018, 20:53 | Ödev | 6 Comments
by ozge2017

Bu yazımızda, Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme Kısaca bu konuda bir yazı örneği sunacağız.

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme ile ilgili görsel sonucu

Türk insanının tarih serüvenindeki yolculuğu, çok eski dönemlerde başlamıştır. Irkımızın geçmişten günümüze dek sürdürdüğü yaşam boyunca, bizlere değerli şeyler katmış olan pek çok insanımız olmuştur. Milli Mücadele döneminde halkı anlaması, halkın nabzını tutması ve yazdığı mükemmel İstiklâl Marşı ile Mehmet Akif Ersoy da, bizler için bu önemli Türk insanlarından bir tanesi olmuştur.

Mehmet Akif, hayatının her alanında onurlu bir insan olarak yaşam sürdürmeye çaba göstermiş ve kendi aydınlığını, her daim çevresindeki insanlara da yansıtmasını bilmiştir. Devletle ilgili görev aldığı pek çok işin yanı sıra edebiyatla da ilgilenen Mehmet Akif, bu konuda oldukça yetenekli bir insandı. Bu yeteneği sayesinde önemli maddi kazanç elde edebileceğini bilmesine rağmen halkı zor durumdayken, kendisine teklif edilen parayı kabul etmemiş ve bu parayı yine halkına bağışlamıştır.

Milli Mücadele döneminde Mehmet Akif’in çeşitli camilerde verdiği vaazlar, halkın bilinçlenmesi ve direnişe geçmesi noktasında çok etkili olmuştur. Halkın duygularını anlayan, onlara ihtiyaç duyduğu şekilde yanaşmasını bilen Mehmet Akif, bu dönemde kaleme döktüğü İstiklal Marşı ile birlikte, halkın ihtiyaç duyduğu birlik, beraberlik ve mücadele ruhunu en doğru şekilde işlemiştir.

Ölümünün üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen günümüzde, bizler hala Mehmet Akif’in şiiriyle onurlanıyor, gururlanıyoruz. İstiklal Marşımız, bugün hala bizlerin sapasağlam dik duruşunun, geleceğe de emin adımlarla yürüyor oluşumuzun güvencesi olarak hayatlarımızda yer bulmaktadır.

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme"

 1. kika dedi ki:

  bencede

 2. Merve Bekiroğulları dedi ki:

  Biri de kompozisyon yazsın yaf

 3. sanane dedi ki:

  sa

 4. Eda emre dedi ki:

  Harika olmuş

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.