ÖSYM 2012 YGS Sınav Sonuçları Nihayet Açıklandı

Cuma, 20 Nisan 2012, 10:32 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

20 Nisan 2012 Cuma günü ÖSYM, 2012 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıkladı.

“Sınava katılan 1 milyon 837 bin 737 adayın sınav sonucunu öğrenme taleplerini zamana yaymak amacıyla sonuçların açıklanması için saat 06.00 tercih edilmiştir” ifadelerine yer verilen açıklamada, adayların sınav sonuçlarını http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: ösym ygs sonuçları

2012 YGS sonuçları ÖSYM tıkla Öğren. 20 Nisan Cuma YGS sonuçları açıklandı T.C Kimlik No Sorgula Sınav Sonuçları. YGS sonuçlarını tıklayın öğrenin. YGS sonuçlarının hemen akabinde LYS başvuruları başlayacak. Adaylar YGS sınav sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr adresinden aday şifreleri ve T.C kimlik numaralarını girerek öğrenebileceklerdir. ygs sonuçları 2012

SINAV SONUCU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

”2012-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sınava giren adayların soru kitapçıkları ile cevap kağıtları bugün saat 16.00’dan itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlıbilgiler esas alınır.”

Açıklamada, 2012 LYS başvurularının 24–30 Nisan tarihlerinde yapılacağı da belirtildi.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.