Öyle Horozlar Vardır ki Öttükleri İçin Güneşin Doğduğunu Sanırlar Kompozisyon

Çarşamba, 28 Mayıs 2014, 21:24 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Öyle Horozlar Vardır ki Öttükleri İçin Güneşin Doğduğunu Sanırlar Ne Demektir, Öyle Horozlar Vardır ki Öttükleri İçin Güneşin Doğduğunu Sanırlar Kompozisyon

Günlük hayatta karşılaştığımız bazı insanlar kendilerini o kadar önemserler ki kendileri olmasa tüm işlerin duracağı, hiçbir işin yürümeyeceği izlenimine kapılırlar. Bu insanlar kendileri öttükleri için güneşin doğduğuna inanan horozlara benzerler. Oysaki güneş horoz öttüğü için doğmaz, horoz güneş doğduğu için öter.

Her yerin belirli bir düzeni vardır. Bu düzen doğrultusunda ve herkesin üzerine düşen görevi yapmasıyla işler kendiliğinden yürür ve başarılar yakalanır. Ancak bazı insanlar bu başarının sadece kendilerine ait olduğunu düşünür ve sürekli bu durumla gururlanır. Oysaki bu çok yanlış bir davranıştır. Kişi her ne kadar başarılı olsa da yine de mütevazı olmalı ve yaptıkları ile böbürlenmemelidir.

Başarılı insanlar alçakgönüllü olduklarında yaptıkların işin değeri daha çok anlaşılır. Biz yaptığımız işleri anlatmazsak yaptığımız işler başkaları tarafından takdir edilir. Ancak sürekli kendisini öven insanları kimse sevmez. Bu durumda yaptığımız iş ne kadar iyi olursa olsun hiçbir değeri kalmaz.

Öyle Horozlar Vardır ki Öttükleri İçin Güneşin Doğduğunu Sanırlar Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.