Savaşlar Eğitim ve Öğretim Yoluyla Önlenebilir mi?

Çarşamba, 13 Mart 2019, 20:41 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Savaşların Önlenmesinde Eğitim ve Öğretimin Etkisi, Savaşlar Eğitim ve Öğretim Yoluyla Önlenebilir mi?

Bir toplumda var olan her şey o toplumda yaşayan insanların eğitim ve öğretimi yani kültür düzeyi ile yakından ilgilidir. Eğitim sayesinde tüm kötülüklerin önüne geçilebilir ve tüm olumsuzluklar giderilebilir. Eğitim ve öğretimin yaşamımızdaki yeri bu nedenle çok büyüktür.

İnsanoğlu bu dünyaya boş bir levha olarak gelir. Bu levha eğitim ve öğretim sayesinde şekillenir ve dolup dolmaması kişinin aldığı eğitim seviyesine bağlıdır. Eğitim sayesinde kişin neyin doğru neyin yanlış, neyin iyi neyin kötü olduğunu öğrenir. Bu sayede kişi kültürünü arttırarak olumsuzluklarla mücadele etmeyi ve sonuca ulaşmayı öğrenir. Savaşlar da dünyayı derinden etkileyen çok kötü olaylardır ve eğitim seviyesi yüksek olan hiç kimse dünyada bir savaşın olması desteklemez.

Eğitimli insanlar bu yanlışa karşı olacağından güçlerini savaşla mücadele etmek ve savaşı engellemek için harcarlar. Sorunlara barışçı yollarla gidermeye çalışırlar. Bu nedenle eğitim ve öğretimin savaşları önlemedeki rolü çok büyüktür.

Eğitim ve Öğretimin Savaşlara Etkisi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

 

 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Savaşlar Eğitim ve Öğretim Yoluyla Önlenebilir mi?"

  1. Tuğba dedi ki:

    Bizim munazaramız var ve savaşlar eğitim yoluylan önlenemez konumuz bu

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.