Savaşlar Eğitim ve Öğretim Yoluyla Önlenebilir mi?

Salı, 6 Mayıs 2014, 2:54 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Savaşların Önlenmesinde Eğitim ve Öğretimin Etkisi, Savaşlar Eğitim ve Öğretim Yoluyla Önlenebilir mi?

Bir toplumda var olan her şey o toplumda yaşayan insanların eğitim ve öğretimi yani kültür düzeyi ile yakından ilgilidir. Eğitim sayesinde tüm kötülüklerin önüne geçilebilir ve tüm olumsuzluklar giderilebilir. Eğitim ve öğretimin yaşamımızdaki yeri bu nedenle çok büyüktür.

İnsanoğlu bu dünyaya boş bir levha olarak gelir. Bu levha eğitim ve öğretim sayesinde şekillenir ve dolup dolmaması kişinin aldığı eğitim seviyesine bağlıdır. Eğitim sayesinde kişin neyin doğru neyin yanlış, neyin iyi neyin kötü olduğunu öğrenir. Bu sayede kişi kültürünü arttırarak olumsuzluklarla mücadele etmeyi ve sonuca ulaşmayı öğrenir. Savaşlar da dünyayı derinden etkileyen çok kötü olaylardır ve eğitim seviyesi yüksek olan hiç kimse dünyada bir savaşın olması desteklemez.

Eğitimli insanlar bu yanlışa karşı olacağından güçlerini savaşla mücadele etmek ve savaşı engellemek için harcarlar. Sorunlara barışçı yollarla gidermeye çalışırlar. Bu nedenle eğitim ve öğretimin savaşları önlemedeki rolü çok büyüktür.

Eğitim ve Öğretimin Savaşlara Etkisi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

 

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.