Üniversite değişim programları

Pazar, 2 Aralık 2012, 21:37 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by eokulbengi

Üniversiteler arası öğrenci ve öğretim üyesi değişim programı, araştırma ve ortak projeler işbirliği anlaşması imzalandı.

Kadir Has Üniversitesinden uluslararası işbirliği

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, anlaşma kapsamında, ilk olarak 4-9 Haziran 2012 tarihleri arasında 20 kişilik bir öğrenci grubunun Kadir Has Üniversitesine geleceği söylendi.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın’ı ziyaret eden Dekan Prof. Sue Ott Rowlands ve 21. Yüzyıl Çalışmaları Merkezi Direktörü Prof. Robert Siegle’ın, Türkiye’de sadece Kadir Has Üniversitesi ile işbirliğine başladıklarını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiği belirtildi.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın da eğitimde uluslararası araştırmaların ve projelerin önemine dikkati çekerek, bu sayede üniversiteler arası kalitenin artacağını, bunun da araştırma odaklı öğrencilerin yetişmesi anlamına geldiğini kaydettiği ifade edildi.

Aydın’ın, Virginia Tech Üniversitesi College of Liberal Arts and Human Sciences ile özellikle MIS, Yeni Medya ve Biyoinformatik bölümleri ve diğer projelerde yer alacaklarını belirterek, uluslararası araştırmalarla ilgili öğrencileri desteklediklerini dile getirdiği kaydedildi.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.