Ahmet Çakar Biyografisi

Spor yorumcusu olan Ahmet Çakar 1980’de İstanbul Erkek Lisesin’deki öğrenemini tamamladıktan sonra babasının mesleğini devam ettirmek için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Ahmet Çakar Avrupa Şampiyonası’nda üst düzey maç yönetmiş tek Türk hakemidir.100’ün üzerinde uluslararası maç ve derbi karşılaşması yönetti.

Ahmet Çakar Hakemlik kariyerinden sonra gazete, köşe yazarlığı, radyo ve televizyonlarda yorumculuk yapmaktadır. Ahmet Çakar 2002 yılında vurulup,vücuduna beş kurşun isabet etmiştir. Vurulma nedeni ve vuran kişiler belirlenememiştir ancak spor programlarında yaptığı yorumlardan kaynaklandığı sanılmaktadır.
Ahmet Çakar Tv’de yayımlanan 6 Pas isimli programda yorumculuk, FOX’ta yayınlanan Şansa Bak isimli programda ise sunuculuk yapmaktadır.

Canlı yayın esnasında fenalaşan futbol yorumcusu Ahmet Çakar, dün akşam saatlerinde Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk tedavisi yapılan ve yaklaşık bir buçuk saat müşahade altında bulunan Çakar, ambulansla Maslak’taki Özel Acıbadem Hastanesi’ne götürüldü. EKO’su çekilen Çakar’ın ciddi bir sağlık sorununun bulunmadığı öğrenildi.

Türk futbol tarihinin önemli hakemlerinden biri olan Ahmet Çakar;

  • 18 Haziran 1996 – Romanya – İspanya (1-2) 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası 1. Tur karşılaşması.
  • 1 Mart 1995 – A.C. Milan – Benfica (2-0) Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk karşılaşması,
  • 5 Nisan 1995 – Bayern Münih – Ajax Amsterdam (0-0) Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk karşılaşması,
  • 20 Mart 1993 – Gana – Brezilya (1-2) Gençler Dünya Futbol Şampiyonası Final karşılaşması gibi üst düzey maçlar da yönetmiştir.
  • Ahmet Çakar Kimdir? Ahmet çakar biyografi, Ahmet çakar hayatı Türk hekim ve eski hakem Ahmet Çakar Kimdir? Spor yorumcusu Ahmet Çakar 1980’de İstanbul ahmet Çakar biyografisi, ahmet Çakar hakkında bilgi, ahmet çakar kimdir hayatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir