Baş Ağrısı Tedavisi Bitkisel

Bitkisel Baş Ağrısı Tedavisi
Şifalı Bitkilerle Baş Ağrısı Tedavisi

Baş ağrısı, başta ağrılı bir durumdur; bâzen boyun veya sırtın üst kısmında olan ağrılar da bir baş ağrısı olarak yorumlanabilir. En sık görülen ağrı şikâyetlerinden birisidir.

Baş Ağrısı Tedavisi Bitkisel:

Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Selim bir baş ağrısının tedavisi Aspirin, Parasetamol veya İbuprofen gibi satın alınabilen ağrı kesicilerle yapılabilir. Fakat bazı baş ağrısı türleri (örneğin migrenler) daha uygun olan tedavilere ihtiyaç duyar. Bir baş ağrısının, stres ya da bazı yiyeceklerden ötürü kuvvetlenmesi de mümkündür.

Bitkisel Baş Ağrısı Tedavisi için faydalı olabilecek şifalı bitkiler nelerdir
Isırgan Otu, Civanperçemi, Papatya, Çuha Çiçeği, Alıç, Defne, Krizantem, Söğüt, Eşekotu, Soğan, Sarımsak, Zencefil, Ginko, Oğul Otu, Nane, Kekik.

Isırgan Otu: 
Kanı temizleyici etkileri ile oldukça faydalı bir bitki olan ısırgan otundan 1 tatlı kaşığı kadarını 1 bardak kaynamış suda 1 dakika kadar demlendirdikten sonra süzerek elde edeceğiniz ısırgan otu çayı pek çok şifalı etkisinin yanında baş ağrısına da iyi gelecektir.

Papatya:
Sindirimi rahatlatıcı etkilerinin yanında baş ağrısına karşı da etkili olan papatya çayı günde 2-3 bardak içilebilir.

Nane, Kekik ve Biberiye: Birbirinden faydalı bu bitkilerden eşit oranda yapacağınız bir karışımla hazırlanan çayı günde 2-3 bardak içmek baş ağrısını gidermeye yardımcı olur.

 

————————————————————————————————————————————————————-

Baş Ağrısı Tedavisi Bitkisel Bitkisel Baş Ağrısı Tedavisi Şifalı Bitkilerle Baş Ağrısı Tedavisi Baş ağrısı, başta ağrılı bir durumdur; bâzen boyun veya sırtın üst

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir