Eğitim Vakfınin 20. yıl kutlaması

20 yıldır güçlü bir geçmişi, çağdaş görüş ve ilkeleriyle parlak bir geleceğe doğru taşıyan SAJEV (Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı) 20. Yılını Mezunları, Öğretmenleri, Öğrencileri, Velileri, Vakıf Mütevelli Heyet Üyeleri, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, Saint Joseph Camiasının önde gelen isimleri ve Türkiye’nin önde gelen bürokrat ve iş adamlarının davetli olduğu bir resepsiyon ile kutladı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen kutlama SAJEV’in 20 yılının anlatıldığı bir barkovizyon gösterisi ile başladı. Ardından SAJEV Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Uluğ konuklara böylesine önemli bir gecede kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerini iletti ve şunları söyledi: “142 yıllık güçlü ve köklü bir geçmişe sahip olan Saint-Joseph Lisesi’nden güç alan Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı çağdaş görüş ve ilkeleri ile gençlerimizin önünü açacak eğitim kurumları zincirini oluşturmanın kıvancını ve 20. Kuruluş Yılı’nı tamamlamanın haklı gururunu yaşıyor. Türkiye’nin can damarı olarak gördüğümüz gençlerimize parlak bir gelecek sunmak ve eğitim-öğretim hayatları süresince onları Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında yetiştirerek, topluma faydalı birer birey olarak kazandırmak için durmadan çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu yolda destek ve katkılarını bizden esirgemeyen herkese ve en çok da değerli çalışma arkadaşlarıma sizlerin huzurunda teşekkürü bir borç biliyorum. Bugün sizlerle burada 20 yıllık bir geçmişin taptaze ve süre gelen başarısını kutluyoruz. Umuyorum ki daha nice 20 yılı hep birlikte, çocuklarımız ve gençlerimiz için kutlamaya devam edeceğiz.”

Saint Joseph Lisesi mezunu, değerli sanatçı Gökhan İçöz’ün sunduğu bu anlamlı gecede sahne alan dünyaca ünlü piyanist Fahir Atakoğlu’na olağanüstü performansıyla İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşlik etti. Geceye solist olarak kendisi de Saint Joseph Lisesi mezunu olan Türk pop-rock müziğinin en önemli sanatçılarından MFÖ üyesi Fuat Güner ile genç ve sevilen şarkıcı Sıla da seslendirdikleri parçalar ile renk kattılar. Ünlü piyanist Fahir Atakoğlu daha önce çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen ünlü bestesi “Lal”i ilk kez kendisi seslendirerek geceye damga vurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir