Gül Faydaları

Gülün Faydaları,Gül suyunun yararları, gülün cilde faydaları, gül yağının faydaları,gülün cildimize faydaları nelerdir, gülün sağlığa faydaları

Gülün Faydası

Gül Bitkisi ve Çiçeği
Kırmızı, pembe, beyaz ve sarı renklerde hoş kokulu çiçekler açan dikenli bir bitkidir. Çok güzel ve hoş kokulu bir çiçek olan gül, cilt bakımı için de çok yararlı ve kullanışlıdır..


Gül nasıl kullanılır

Gülden gül suyu ve gül yağı elde edilir. Kremlerde, kozmetik ve parfümeri sanayinde kullanılır. Gül reçeli mideyi kuvvetlendirir. Gül suyu cildi güzelleşterir. Gül suyuna batırılmış bez alna konulursa baş ağrısını giderir. Taze gül taç yapraklarının badem yağına batırılıp bir süre bekletilmesi ile elde edilen Gül yağı, göz çevresindeki kırışıklıklara, yarım saati aşmadan, uygulanıp temizlenirse yararı görülür.

Gülün, Gül Suyunun ve Yağının Faydalar
İshali keser. Bademcik ve boğaz iltihaplarını giderir. Mikrop öldürücüdür. Gül çiçeğinin yapraklarını kaynatarak elde edilen çay bağırsakları rahatlatır ve bulantıyı keser. Bu su ile göze banyo yaptırılırsa göz kanlanmasını ve nezlesini giderir. Gargarası ağız yaralarına ve diş ağrılarına iyi gelir. Gül yağı ve gül suyu cildi gerginleştirir ve cilde canlılık verir..

————————————————————————————————————————————————————-

Gül Faydaları Gülün Faydaları,Gül suyunun yararları, gülün cilde faydaları, gül yağının faydaları,gülün cildimize faydaları nelerdir, gülün sağlığa faydaları Gülün Faydası Gül Bitkisi gül faydaları, gülün faydaları, gülün faydası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir