Kusurlarınızı Size Söyleyebilecek Arkadaşlar Bulun Kompozisyon

Arkadaşlarınız Kusurlarınızı Yüzünüze Söylemelidir Anlamı, Kusurlarınızı Size Söyleyebilecek Arkadaşlar Bulun Kompozisyon

Gerçek dostlar insanın kusurlarını gizlemez ya da sizin arkanızdan konuşmaz. Gerçek bir dost sizin eksiğinizi ya da bir kusurunuzu gördüğünde bunu açık açık dile getirir. Bu sayede insan kendi yanlışlarını düzeltme imkanı bulur.

Sizin arkanızdan konuşan, bir hatanızı gördüğünde sesini çıkarmadan seyre bakan kişilerin insanın gerçek dostu olabilmesi mümkün değildir. Çünkü bu kişiler sizin iyiliğinizden çok kötülüğünüzü istemektedir. Bir yakınınız sizin bir eksiğinizi söylediğinde ona inanır ve bu hatanızı düzeltmeye çalışırsınız. Ama sizin kötülüğünüzü isteyen kişiler bunu yapmaz. Bu nedenle dost acı söyler demiştir atalarımız.

Dostlarınızı seçerken açıklarınızı ve hatalarınızı size açık yüreklilikle söyleyen kişileri seçmelisiniz. Biliniz ki bu kişiler sizin iyiliğinizi isteyen kişilerdir. Onlar sayesinde hatalarınızı düzeltebilir ve böylece kusurlarınızdan arınabilirsiniz.

Dost Acı Söyler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir