Okullara Tabletler Ne Zaman Dağıtılacak

Tabletler ne zaman dağıtılacak, okullara ne zaman tablet verilecek son durum ne 2014 … İşte Detaylar :

Bu sene de Bakanlık 81 il çapında 10 milyon 800 bin tablet bilgisayar dağıtacak.Böylelikle 11 milyon dağıtılmış tablet bilgisayar hedefine ulaşacak.

22 Kasım 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaşım, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında işbirliği yaparak Fatih Projesine imza atmıştı.

Proje kapsamında bu tarihe kadar Türkiye çapında belirlenen pilot okullara 62 bin 800 tablet bilgisayar ulaştırıldı.Proje 2016 2017 senesinde 17 ilde 52 okulda 13 bin 800 2014 senesinde de 81 ilde 217 okulda 49 bin tablet dağıtılarak ilerledi.Bu zaman zarfında da meslek liseleri hariç tüm liselerde 84 bin 921 adet etkileşimli tahtayla modern dersliklere ulaşıldı.Okulların alt yapı ihaleleri tamamlanmış olup 110 adet uzaktan eğitim merkezi hayata geçirildi.120 bini aşkın öğretmene bu merkezlerde eğitim verildi.3 yıl içinde 5.sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilere proje dahilinde 11 milyonu aşkın tablet bilgisayar ulaştırılacak.

tabletler ne zaman

Haziran Ayında Alt yapı sonuçlandı.

Meslek liseleri hariç tüm liseleri kapsayan 3 bin 657 ortaöğretim kurumuna 84 bin 921 etkileşimli tahta ulaştı.Bu okullara yazıcı ve doküman kamerada dağıtıldı.Tahta kurulumunu sonlanan okullarda yerel alan ağına ait cihazların kurulumu ve kablolama altyapı çalışmaları da Haziran ayında son buldu.Örgün öğretim görülen okullarda tablet dışında eğitsel oyunlarda oynanacak.TDK sözlüğü esas alınarak düzenlenen kelime oyunları ve öğrenim programı dahilinde hazırlanan matematik oyunları da öğrenmeyi hızlandırıp kolaylaştırmayı hedefliyor.

Okul stoğunda 2 bin 855 tablet bilgisayar bulunuyor

Tabletler arızalanırsa hiç zorluk çekmeden öğrencinin kendisi veya öğretmeni tarafından e-posta yada telefon aracılığıyla yetkililere ulaşılabilecektir.Pilot uygulamada çıkacak sorun yada şikayetler yine bu birim tarafından kabul edilecektir.Dağıtılan tabletler garantili.Yine arızalar garanti kapsamında çözülecektir.Bozulma gibi durumlarda öğrencinin mağdur edilmemesi için okullar 2 bin 855 bilgisayar stoku bulunduracak.Bu tabletler ilk etapta 9. sınıf öğrencilerine dağıtılacak 3 yıl içinde 5. sınıftan 12. sınıfa kadar ulaşacak ve her yıl tablet içeriği ders içeriğine göre yenilecektir.

Proje 5 baş öğeden oluşuyor

Bu proje ; Okullardaki teknolojiyi artırmak ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başladı.Öğrenme ve öğretmede daha fazla duyu prganına daha çabuk ulaşabilmek için bilişim teknolojileri ( BT ) seçildi.Okul öncesi , İlköğretim , Ortaöğretim olmak üzere tüm okullardaki 570 bin sınıfa etkileşimli tahta ve internet ağı yerleştirilecek.Öğrenme ve öğretmede etkinlik sağlayacağı için bu sistem yerleştirilmiştir.Bu sistem dahilinde tüm öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar ulaştıralacak.Bu konuda öncelikle öğretmenlere hizmet için eğitim verilecektir.Bu proje kapsamında tüm öğretsel programlar bilişim teknoloji içerikli hale getirilecek.Eğitsel e- içerikler oluşturulacaktır.Bu proje toplamda 5 öğeden meydana geliyor ; ‘”Donanım ve Yazılım Altyapısının oluşturulması , Eğitsel e-İçeriğin Sağlanması ve Yönetilmesi, Öğretim Programlarında Etkin BT Kullanımı, Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitimi, Bilinçli, Güvenli, Yönetilebilir ve Ölçülebilir BT Kullanımı”

Okullara Tablet Ne Zaman Verilecek, Tabletler Dağıtılacak  Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

154 thoughts on “Okullara Tabletler Ne Zaman Dağıtılacak

  • 27/08/2015 tarihinde, saat 23:51
    Permalink

    Sayin bakanim bizde istiyoruz herkes eşit olsun…… son

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir