Özgürlük İle İlgili Kompozisyon

Özgürlük Hakkında Kısa Yazı, Özgürlük İle İlgili Kompozisyon

Özgürlük kişinin dilediğini dilediği zaman yapabilmesi, hiçbir güç tarafından engellenmemesi anlamına gelmektedir. Özgürlük insanın sahip olabileceği en değerli duygulardan bir tanesidir. Kişi özgürlüğün kıymetini özgürlüğü kısıtlandığı zaman anlar.

Toplumun belirli kuralları elbette ki vardır. Kişi bu kurallar çevresinde dilediğini dilediği şekilde gerçekleştirebiliyorsa özgürdür. Özgürlüğün tek sınırı başkalarının haklarını sınırlandırmamaktır. Özgür insan kuşlar gibi hürdür, nereye isterse oraya uçar ve özgür bir insanın hayal gücünde sınır yoktur Esaret altında yaşayan kişiler dünyanın en acınılası insanlarıdır ve bu nedenle hiç kimse özgürlüğünden alı konulmamalıdır.

Özgür olmayan kişi kendini engellenmiş ve mutsuz hisseder. Bu bir insana yapılacak en büyük kötülüktür. Dünyada hiç kimse hiçbir insanın özgürlüğünü engellememelidir. Esaret altında yaşayan toplumlar kendini geliştiremez ve bu da toplumda sonraları çok daha büyük sorunların yaşanmasına sebep olur. Bu nedenle özgürlük kavramına gerektiğinden çok daha fazla önem verilmelidir.

Özgürlük Hakkında Kısa Kompozisyon İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir