Rüyada Osman radiyallahu anh Görmek

 

Rüyada Osman radiyallahu anh Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’ in tabiri: Rüyada Osman (radıyallahu c:ri olarak gören kimse haya ve heybet kazanır ve kendisine çok aset eder.
Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Osman (radıyallahu anh)ı görmek ilim öğrenmeye dostluklarını korumaya ve Allah Tealaya bo­yun eğip ibadet etmeye delalet eder. Bazen Osman(radıyallahu anh) ı gör­mek, rüyayı gören kişiye düşmanlarının hücum etmesine ve şehit etmele­rine delalet eder. Bazen onu görmek yetkili kimselerle hısım olmak sure­tiyle paya, rızka, makama ve büyük kişilere yakınlığa nail olmaya delalet eder. Zira Osman (radıyallahu anh) Peygamber (sallalahu aleyhi vessellem) efendimizin iki kızım aldığından dolayı kendisine iki nur sahibi denilirdi.
Osman(radıyallahu anh) ı rüyada görmek ilme karşı hırslı olmaya ve çok Kuran okumaya delalet eder. Osman(radıyallahu anh) ı silah kuşanmış olarak görmek ilim ehlinden olan kimselerin fitne çıkarmasına delalet eder. Osman(radıyallahu anh) ı diri olarak gören kişi nefsi ve malı ile birlikte ci­hat eden, Kuran’ı ezberleyen ve ona karşı gelmekten sakınan dindar birisi olduğuna işarettir. Osman(radıyallahu anh)ı Medine’yi münevvere de gören kişi kalp selametine nail olur.
Osman(radıyallahu anh) i iş yaparken ya da alış veriş yaparken görmek dünyayı talep eden kişilerden olduğuna delalettir. Osman(radıya.lahu anh) ı evinde öldürülmüş olarak gören kişi, peygamber (sallalah_ aleyhi vessellem) efendimizin ev halkına söver ve onları sevmez. Os-man(radıyallahu anh) ı çarşıda gören kişi, şehitler ve salihler.e birlikte hasredilir ve ilme nail olur. Osman(radıyallahu anh) ı evinde kuşatılmış olduğunu gören kişi, büyük bir âlime zulüm eder. Osman(radıyal’.aru anh) ın suretine dönüştüğünü ya da elbisesini giydiğini gören kişi sultan ise halkı tarafından öldürülür. Osman(radıyallahu anh) ın arkadaşı ya da ortağı ol­duğunu ya da onunla birlikte oturduğunu gören kişi, kılıçla öldürülmesine, hapsedilmesine ya da işkence edilme şeklinde kendisine musibet gelmesine delalet eder.

Rüyanızda Osman radiyallahu anh Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Osman radiyallahuanh Görmek Ne AnlamaGelir , Rüyada Osman radiyallahuanh Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Osman radiyallahuanh Görmek Yorumu AçıklamasıNeye İşarettir , Rüyada Görülen Osman radiyallahuanh Rüya Tabiri, Rüyamda Osman radiyallahuanh Gördüm Ne Demektirİyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir