Sağlık Bir Beden Değil Bir Kafa Meselesidir Anlamı Kompozisyon

Her insan için bu hayatta en önemli tek bir değer vardır ki, o da sağlık olmaktadır. Bu durumun her insan bilincindedir. Kimi zaman bilincindeymiş gibi bir hayat yaşamasa da bu bilinci sağlığı zarar görmeye başladığı vakit fark etmek durumunda kalır. Fakat kimi insanlar sağlıklı olmayı sadece fiziksel anlamda sağlıklı olmak sanır. Bir insanın sağlıklı olması için elbette ki fiziksel anlamda kendisini iyi hissetmesi gerekmektedir. Fakat bu durum bir insanın  sağlıklı olabilmesi için yeterli olmamaktadır. Bu konu ile ilgili insanlara ders niteliğinde söylenmiş önemli bir söz vardır. Bu söz “Sağlık bir beden değil, bir kafa meselesidir.” sözü olmaktadır. Peki bu söz ile anlatılmak istenen nedir? Bu ya da bunun gibi sorularınız var ise bu sorularınıza cevap vermek üzere hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sağlık bir beden değil bir kafa meselesidir anlamı kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

psikolojik sağlık ile ilgili görsel sonucu

Sağlık bir beden değil, bir kafa meselesidir sözü ile anlatılmak istenen bir insanın psikolojik anlamda kendisini iyi hissetmesi fiziksel anlamda kendisini iyi hissetmesinden daha önemli olduğudur. Çünkü bir insanın fiziksel rahatsızlıklarının çok büyük bir kısmı psikolojik rahatsızlıkların sonucunda meydana gelmektedir. Bu yüzden bir insanın psikolojisinin sağlıklı olması çok daha önemli olmaktadır.

Sağlıklı olmak hem fiziksel anlamda hem de psikolojik anlamda bir insanın kendisini iyi hissetmesi ile sağlanmaktadır. Bu nedenle psikolojinin en büyük düşmanı stresten uzak durulması tavsiye edilir.

Sağlık Bir Beden Değil Bir Kafa Meselesidir Anlamı Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir