Uyuşturucu Kullanan Kişilerin Çevrelerine Verdiği Zararlar

Uyuşturucu Kullanımın Olumsuzlukları, Uyuşturucu Kullanan Kişilerin Çevrelerine Verdiği Zararlar

Uyuşturucu kullanımı zararlı alışkanlıkların başında gelmektedir. uyuşturucu kullanan kişiler kendilerine olduğu kadar çevrelerine de zarar vermektedirler. Bu nedenle uyuşturucu kullanımı ile mücadele edilmeli, bağımlı olan kişiler mutlaka tedavi edilerek daha sağlıklı bir topluma ulaşılması hedeflenmelidir.

Uyuşturucu kullanan kişilerin yakınları bu durumdan oldukça olumsuz etkilenir. Bir yakını uyuşturucu kullanan kişi onun için kahrolur ve onun bu alışkanlıktan vazgeçmesi için maddi manevi birçok fedakarlıkta bulunur. Bu kişiyi ruhsal açıdan olumsuz etkilediği kadar o kişi için maddi külfet anlamına da gelmektedir. Ayrıca bağımlılık sahibi kişiler madde kullandıklarında kendilerini kaybeder ve bu durumda gerek ailesine gerekse topluma büyük zarar verebilir.

Suç oranları incelendiğinde bu suçların genellikle madde bağımlıları tarafından işlendiği görülmektedir. Özellikle çocuklar bu durumdan oldukça fazla zarar görmektedir. Bu nedenle toplumda uyuşturucu kullanımı ile mücadele edilmeli ve bağımlılık sahibi kişiler mutlaka vakit kaybeden tedavi edilmelidir.

Uyuşturucu Kullanımının Zararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 thoughts on “Uyuşturucu Kullanan Kişilerin Çevrelerine Verdiği Zararlar

 • 09/07/2014 tarihinde, saat 14:45
  Permalink

  uyuşturcu kullanan yakınıma nasıl yardımcı olabilirim ne yapmalıyım nerede tedavi edilmeli varmı tedavisi lütfen cevap yazın

  Yanıtla
 • 02/05/2014 tarihinde, saat 12:50
  Permalink

  uyuşturucu bilinci kapatır

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir