Yaz Aylarında Cildi Koruyan Gıdalar Nelerdir

Yazın Hangi Gıdalar Tüketilmelidir, Yaz Aylarında Cildi Koruyan Gıdalar Nelerdir

Cildimizin korunması ve yıpranmaması için ona çok iyi bakmamız gerekmektedir. Hem hava şartları hem de beslenmemiz cilt sağlığını yakından etkileyen unsurlardır. Cilt sağlığı için dikkat edilmesi gereken en önemli unsur güneştir, güneş ışınlarının ardından cildi etkileyen ikinci unsur ise beslenme olarak bilinmektedir.

Yenilen yemeklerin yağlı olması ya da kişinin düzenli beslenmemesi cildin bu durumdan olumsuz etkilenmesine sebep olmaktadır. Pek çok cilt sorununun temelinde kişinin yanlış beslenmesi yatmaktadır.

Peki sağlıklı bir cilt için nasıl beslenmek gerekmektedir?

Yaz aylarında cildimize en iyi gelen gıda karpuzdur. Karpuzun içeriğindeki su cildi nemlendirirken ayrıca içerdiği antioksidan da yaşlanma belirtilerini azaltır. Yine aynı şekilde çilek, böğürtlen, ahududu da antioksidan açısından zengin olan meyvelerdir.

Ananas güneş yanıklarına çok iyi gelir. Ayrıca ananas iltihaplar için de çok iyi bir ilaçtır.

Cildin genç kalmasını sağlayan portakal, greyfurt, limon gibi meyveler bol C vitamini ve amino asitler içerdiğinden kolajen üretiminde görev yaparlar. Salatalık da bol su içermesi sebebiyle cildin nemini kazanmasına yardımcı olur.

Yine domates de yaşlılık belirtilerini gidermede en etkili gıdaların başında gelmektedir.

Cilt Sağlığı İçin Yazın Neler Tüketilmelidir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir