Dostluk Paylaşma ve Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon

Cuma, 14 Mart 2014, 0:05 | Genel | 3 Comments
by tayyar

Dostluk yardımlaşma ve paylaşma konulu yazı, bu yazımızda sizlere dostluk paylaşma ve yardımlaşma konusuyla ilgili bir yazı paylaşacağız.

Günümüzde çok rastlanmayan ancak özellikle arkadaşlar ve dostlar arasında oldukça yaygın bir şekilde görülen bu  kavramlar insanların akrabaları ve aileleri dışından da yardım görmesini, birbirleriyle dayanışma içinde olmasını sağlar. İnsan yaratılışı gereği bir topluluk içinde yaşamak zorundadır. Bu hayatta zor şartlar altında yaşar ve bazen boyundan büyük işlerle mücadele etmek durumunda kalır. Bu yolculukta ailesi ve akrabalarının yardımı onu bir yere taşımaya yetmez. Ancak bazen o kişinin arkadaşları ve dostları ona gereken yardımı yaparak büyümesini sağlayabilir. İşte bu gibi durumlarda insan yalnız olmadığını ve onu seven birileri olduğunu fark ederek mutlu olur.

Doğadaki canlılar bile bazen birbirleriyle yardımlaşarak ortak hareket ederler. Bu sayede yaşamlarını devam ettirebilirler. Doğadaki en üstün varlık olan insanın da bunu yaparak ayakta kalması gerekir. Bunu yapmayan insanların bulundukları toplumlar ilerleyemez. Bu nedenle yardımlaşma ve paylaşma konusunda kıskançlık ve kin duyguları yerine birbirimize karşı daha iyimser duygular beslemeliyiz. Ancak bu sayede birbirimizi geliştirebilir ve daha huzurlu bir toplum da yaşayabiliriz.

i

Dostluk, Paylaşma ve Yardımlaşma Konulu Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Dostluk Paylaşma ve Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon"

  1. yunus dedi ki:

    saçma

  2. semanur dedi ki:

    harikaaaaaa

  3. rümeysa dedi ki:

    <3 <3 <3 <3 ççççççççokkkkkkkkkkk güzel 8-) 8-)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.