E-Okul Davranış Notlarının Ders Notlarına Bir Etkisi Varmıdır

Pazartesi, 27 Haziran 2016, 19:18 | Bilgi Paylaşımı | 409 Comments
by admin

Öğrenciler e-okul veli bilgilendirme sistemi aracılığıyla davranış notlarını öğrenebiliyorlar. Davranış notları e-okul’a öğretmenler tarafından genellikle dönem sonlarına doğru girilir. Öğrencilere bütün ders öğretmenleri, kendi dersleri için davranış notu verirler. Bu notları e-okul veli bilgilendirme sistemine girerler. Bütün öğretmenlerin verdiği davranış notlarının ortalaması alınır ve ortaya öğrencinin karnesine yazılacak olan davranış notları çıkar.

Davranış notları öğrencilerin ders notlarını etkilemez. Fakat TEOG(Seviye Belirleme Sınavı) puanına küçük de olsa etkisi vardır. Bu sebeple öğrencilerin okul içerisindeki hâl ve hareketlerine dikkat etmeleri yararlarına olacaktır.

Tagged with: ,

409 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "E-Okul Davranış Notlarının Ders Notlarına Bir Etkisi Varmıdır"

 1. Esma diyor ki:

  Liseye giris puanim 489.80 falan geliyor yaklasik acaba ne kadar arttirir

 2. Gul diyor ki:

  Yazik diyorum 1 dönem 3 olan davranış notu 2 dönem 2 günah değilmi bu çocuklara teogvar 500 tam puan alırsa ne olucak çocukların emeklerine yazık bence kaldırılsın sadece ders notları baz alınsın.

 3. Emre diyor ki:

  Abi benim tüm davranış notlarim 3 acaba karneye etki edermi

  • Umut diyor ki:

   Denildiği gibi karne değil de az da olsa TEOG’u etkiler 3 zaten en yükseği yani bu senelik bir sıkıntı yok.

 4. selin diyor ki:

  Benim davranış notlarımda bir tane ikim var karnemde iki diye mi gözükecek.

 5. ceyda diyor ki:

  Benim bir tane davranista 2m var karnevde o ikimi gozukcek

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.