Güney Kutbunda Türk Bayrağı

Pazar, 2 Aralık 2012, 21:37 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by eokulbengi

24 günde bir başına 610 km yol kateden destek almadan Güney Kutbu’na gidenNorveçli kaşif Christian Eide, Eyüboğlu rekor kırdı. Koleji öğrencileri tarafından kendisine hediye edilen Eyüboğlu bayrağını Güney Kutbu’na götürmeyi başardı

Güney Kutbu’na tek başına ve destek almaksızın 24 günde ulaşarak, yeni bir dünya rekoru kıran Norveçli kaşif Christian Eide, ülkemize özel olarak davet edilerek 21 Ekim 2011’de Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti ve öğrencilere nefes kesen olağandışı yolculuğunu anlattı. Konuşma sonrasında ise öğrenciler, Güney Kutbu’na götürmesi için Christian Eide’a Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın bayrağını hediye ettiler.

Bir süre önce yola çıkan Eide, 24 günlük zorlu yolculuğun ardından Güney Kutbu’na ulaşmayı başardı ve öğrencilerin kendisine hediye ettiği Eyüboğlu Eğitim Kurumları bayrağını Güney Kutbu’na dikti. Christian Eide, yolculuk süresince -35 dereceye varan soğuk hava koşulları nedeniyle Güney Amerika ve Antarktika’da 18 gün bekleme süresi dışında yolculuğun planlandığı gibi gerçekleştiğini belirtti.

Christian Eide bu zorlu yolculuğun ardından, 100 yıl önce Güney Kutbu’na ulaşan Norveçli kaşif Roald Amundsen’in buzdan heykeli ve Güney Kutbu küresinin önünde, elinde Eyüboğlu bayrağıyla objektife mutlulukla gülümsedi.

Christian Eide Güney Kutbu yolculuğu ile ilgili öğrencilere bir de öneride bulundu. Fiziksel özelliklerin bu tür aktiviteler için çok önemli olduğunu belirten Norveçli kaşif, genç yaşlarda temel antrenmanları yapmanın kişinin ileriki yaşamında büyük kolaylık sağlayacağını ifade etti.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.